ارتباط با جنس مخالف, مهارت های ارتباطی

نشانه های عاشق شدن یک دختر [20 نشانه قطعی عشق در دختران]

نشانه های عاشق شدن یک دختر
4.1/5 - (559 امتیاز)

امروزه شناخت نشانه های عاشق شدن یک دختر یا تشخیص درست آن بسیار مهم می باشد. زیرا در بسیاری از اوقات یک پسر دلبسته یک دختر می شود در حالی که نمی داند طرف مقابل هم همچین حسی را دارد یا خیر. در اصل اگر شما بتوانید نشانه های عاشق شدن یک دختر را پیدا کنید با خیالی آسوده تر می توانید رابطه خود را به مراحل دیگر مانند ازدواج پیش ببرید. اما مسئله مهم این است که پی بردن به این که آیا دختری به شما علاقه ‌مند شده یا نه معمولا آسان نیست. زیرا دختران در این موضوع خلاف پسران هستند و به صورت غیر مستقیم احساسات خود را ابراز می کنند.

برای دانستن اینکه یک دختر عاشق شماست یا نه ابتدا باید به نشانه های ظاهری، رفتاری و کلامی در او توجه کنید. برخی از این نشانه‌ ها آگاهانه ‌اند یعنی دختر می‌ خواهد نشان دهد تمایل دارد با شما ارتباط عاطفی برقرار نماید یا خیر. اگر در ادامه با ما همراه باشید به شما می گوییم که از کجا می توانید بفهمید دختری از شما خوشش آمده است یا خیر.

نشانه های عاشق شدن یک دختر را بشناسید

عشق دختر به یک پسر موضوعی است که حتی سالیان سال ممکن است پنهان بماند و طرف مقابل نفهمد که دختر عاشق اوست. زیرا دختران غرور زیادی دارند و از شکستن آن می ترسند از طرفی موضوع خجالت دختران به این امر بیشتر دامن می زند. در هر حال اگر یک پسر کمی به رفتار ها، حرکات و گفتار یک دختر توجه کند می فهمد که دختر عاشق اوست یا خیر. همچنین باید بدانید که در یک رابطه احساسی موفق هر دو نفر مهم و تاثیر گذار هستند.

به عبارتی دیگر اینکه یک رابطه عاشقانه در دراز مدت دچار شکست شود یا ادامه داشته باشد به میزان قابل توجهی به رفتار ها و حرکات هر دو طرف بستگی دارد. حتی ممکن است گاهی تفاوت در عشق هم در دختران و پسران باعث بروز مشکلات عاطفی شود زیرا دختران در عشق و احساسات حساس تر هستند و زود تر وابسته می شوند. از این موارد که بگذریم در ابتدای کار یک پسر باید نشانه های عاشق شدن یک دختر را بلد باشد تا بتواند رابطه را به مراحل جلو تر هدایت کند.

یک دختر عاشق چگونه رفتار میکند؟

یک دختر عاشق چگونه رفتار میکند؟

عشق در دختران

دختران به دلیل احساسی بودن بیشتر بر احساسات خود عمل می کنند تا منطق و به همین علت زود عاشق می شوند. عشق در دختران مسئله مهمی است که اگر اتفاق بیوفتد حتی تا آخر عمر هم پایدار می باشد و در صورتی که به درستی بیان شود می تواند باعث ایجاد یک ارتباط سالم و در نهایت ازدواج موفق شود. هر دختری در عشق همواره به دنبال پسری می گردد که بتواند به او تکیه کند و از دادن مسئولیت زندگی به او هراسی نداشته باشد.

به عبارتی دیگر دختران همیشه خواهان یک پسر با غیرت و حمایت گر هستند نه یک پسر ساده و احساساتی. همچنین از آنجایی که دختران احساسات و عشق خود را سخت بیان می کنند ممکن است آسیب هایی به رابطه خود وارد کنند. حتی در مواردی بوده که یک دختر به طرف مقابل خود علاقه و احساس زیادی داشته اما در بیان احساسات خود همواره به مشکل برخورده است و طرف مقابل نیز در این شرایط به درستی احساسات دختر را متوجه نشده است.

ابراز عشق و احساسات در دختران

تا به اینجا در مورد نحوه بروز دادن عواطف و احساسات دختران گفته شد و دریافتید که ابراز احساسات در دختران به علت غرور و خجالت شان بسیار سخت است. حتی در بسیاری از کشور ها ابراز عشق و درخواست رابطه از طرف دختران نه تنها رایج نیست بلکه مشکل هم دارد اما در بسیاری از کشور ها این یک مشکل نبوده و دختران گاهی اوقات شروع کننده یک رابطه هستند.

در کشور ما به این منوال نیست و حتی تعداد زیادی از دختران در بسیاری از شرایط احساسات و عواطف خود را نادیده می گیرند و با تمام احساساتی که به طرف مقابل دارند عشق خود را کنار می گذارند. اما همان طور که گفته شد پیشنهاد دوستی و شروع کردن یک رابطه از طرف بسیاری از دختران غیر ممکن نیست. همچنین باید بدانید که احساسات یک دختر نسبت به شما حتما در رفتار و کارهایش پدیدار می شود اما نشانه های عاشق شدن یک دختر چیست؟

نگاه های یک دختر عاشق

نگاه های یک دختر عاشق

نشانه‌ های ظاهری دختر عاشق

در ادامه برخی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن یک دختر را که در برخورد اول در ظاهرش نمایان است را برای شما مطرح کرده ایم. مهم ترین نشانه های عاشق شدن یک دختر عبارت است از :

 • چشم ‌هایش او را لو می ‌دهند

حتما شما هم در گوشه و کنار اینترنت شنیده اید که چشم های یک شخص بیانگر همه چیز است و هیچوقت دروغ نمی گوید. به همین دلیل یکی از نشانه های عاشق شدن یک دختر چشمان اوست و طرف مقابل می تواند با نگاه کردن در چشمان او حقیقت را بفهمد. زیرا دختران در هنگام صحبت کردن و تماس چشمی با عشق شان مردک چشم هایشان باز تر می شود و شما می توانید برق و هیجان را به راحتی در چشمانشان پیدا کنید.

 • جلب شدن نگاه او وقتی وارد می شوید

این نشانه عاشق شدن یک دختر در شرایطی به وجود می آید که دائم در طول روز دختر مد نظرتان را می بینید به عبارت دیگر یا با یکدیگر همکار هستید یا همکلاسی. در این مورد وقتی یک دختر عاشق شما باشد به محض ورودتان نگاهش به سمت شما کشیده می شود و حتی اگر از دید او محو هم شوید با چشم هایش به دنیال شما می گردد.

 • هنگام تماس چشمی نگاهش را از شما می‌دزدد

از نشانه های عاشق شدن یک دختر همان طور که گفته شد چشم هایش بود در اصل او به شما نگاه می کند اما وقتی شما بخواهید در چشمان او نگاه کنید چشم هایش را از شما می دزدد. در این حالت دختر با این کار نمی خواهد که شما از احساسات او با خبر شوید و این امر تنها برای خجالتی بودن و ترس از شکست غرور می باشد.

 • سرخ و سفید شدن در مواجه شدن با شما

یکی دیگر از نشانه های عاشق شدن یک دختر این است که وقتی یک دختر به شما علاقه مند باشد وقتی شما دور و بر او باشید دائم سرخ و سفید و دست پاچه می شود. سرخ و سفید شدن یک واکنش غیر ارادی در مواجه با فردی می باشد که شما او را دوست دارید. در نتیجه اگر یک دختر در کنار شما دائم سرخ و سفید می شود بی شک دلباخته شماست.

رفتار های یک دختر عاشق

نشانه‌ های رفتاری دختر عاشق

در ادامه برخی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن یک دختر که در رفتارش نمایان است را برای شما مطرح کرده ایم تا با یاد گرفتن آن ها از علاقه دختر مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید. نشانه های رفتاری دختر عاشق عبارت است از :

 • لبخند زدن به شما

اینکه هر دختری به شما لبخند بزند جزو نشانه های عاشق شدن یک دختر نیست بلکه منظور از لبخند زدن این است که وقتی شما در طول روز چند بار به او نگاه می کنید و هر دفه جواب نگاه شما را با لبخند می دهد یعنی عاشق شماست. همچنین باید بدانید که یک دختر وقتی به یک پسر لبخند می ‌زند که احساس راحتی کند یا بخواهد خود را برای او دست ‌یافتنی نشان دهد زیرا او می‌ داند که لبخند یک راه مطمئن و درعین حال لطیف و زیرکانه برای جلب توجه یک پسر است.

 • در حضور شما رفتار متفاوتی دارد

از نشانه های عاشق شدن یک دختر می توان به رفتار متفاوت او در زمانی که پیش شماست مثال زد. این‌ تغییر رفتار ها ممکن است حتی خیلی ساده باشد مثل اینکه همش حواسش به ظاهرش باشد، یا این که مرتبا موها یا آرایش خود را چک کند.

 • زبان بدن او علاقه و تمایلش را نشان میدهد

یکی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن یک دختر زبان بدن اوست. در حقیقت اگر یک دختر از شما خوشش نیاید و نخواهد دور و برش باشید کار هایی می‌ کند که خشک و بد برخورد به نظر برسد. اما اگر دختری از شما خوشش بیاید کاملا برعکس رفتار خواهد کرد.

[alert style=”warning”] تست روانشناسی عشق استرنبرگ (STLS)

برای اینکه بفهمید طرف مقابلتان دوستتان دارد، و میزان صمیمیت، هوس و تعهد در رابطه تان را بسنجید کافیست در این تست رایگان شرکت کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید[/alert]

نشانه‌ های کلامی دختر عاشق

یکی دیگر از نشانه های عاشق شدن یک دختر نوع صحبت کردن او می باشد. در ادامه برخی از نشانه های کلامی دختر عاشق را برای شما مطرح کرده ایم که عبارتند از :

 • به شوخی‌ های شما زیاد می‌ خندد

اگر یک دختر وقتی که شما در حال صحبت کردن هستید می خندد بی شک به شما علاقه مند است. زیرا وقتی یک دختر با یک پسر احساس آرامش و راحتی کند یا به او علاقه‌ داشته باشد بیشتر می‌خندند. البته این به این معنی نیست که دختر در تمام صحبت های دو نفره با شما لزوما بخندد.. اما این که او اغلب بخندد و یا سعی کند نکات بامزه ‌ای در صحبت ‌های شما پیدا کند به این خاطر است که می ‌خواهد دلیلی پیدا کند تا با همدیگر بخندید.

 • کنجکاو بودن در مورد شما

یکی دیگر از نشانه های عاشق شدن یک دختر کنجکاوی او نسبت به شما می باشد به عبارتی دیگر وقتی یک دختر رفتار ها و کار های شما را زیر نظر دارد یکی عاشق شماست. حتی اگر در این حین مچش را بگیرید ممکن است لبخند بزند یا نگاهش را بلافاصله از شما بردارد.

نقش زبان بدن در ابراز عشق دختر به پسر

حتما شما هم در مورد زبان بدن اطلاعاتی دارید زیرا زبان بدن همیشه در هنگام ارتباط برقرار کردن نقش مهمی دارد. حتی اگر یک فرد نخواهد شما چیزی را بفهمید زبان بدن او همه چیز را لو می دهد. در مورد عشق نیز زبان بدن یک دختر به راحتی همه چیز را فاش می کند اما در ابتدا باید نشانه های عاشق شدن یک دختر و زبان بدن او را بلد باشید. در ادامه برخی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن یک دختر همراه با زبان بدن را برای شما مطرح کرده ایم :

 • اشاره کردن در جهت شما با پا و شانه
 • خم شدن به طرف شما هنگام صحبت کردن
 • بازی کردن مداوم با موها
 • بازی کردن با زیورآلات
 • داشتن ارتباط چشمی مداوم با شما
 • لبخند زدن هنگامی که شما او را نگاه می‌ کنید

[alert style=”warning”]حتما بخوانید

نشانه های عاشق شدن یک پسر چیست؟[/alert]

تاثیری که ابراز علاقه ‌ی پسر بر دختر می‌ گذارد

یک رابطه احساسی موفق رابطه ای است که متقابل باشد یعنی احساسات و عواطف هر دو طرف روی یکدیگر تاثیر گذار باشد. به عبارتی دیگر وقتی یک پسر احساسات و عشق خود را به صورت واضح و مستقیم به یک دختر بیان می کند توقع دریافت همین حس را متقابلا دارد. یا وقتی یک پسر از طریق روش های مختلف اقدام به اثبات کردن خود می کند دختر نیز باید این کار را جبران کند. همچنین باید بدانید که اگر هر چیزی در رابطه متقابلا نباشد آن رابطه در آینده با انواع مشکلات و چالش ها مواجه خواهد شد.

تاثیرات فیزیولوژی عشق بر دختران

عشق چه در دختران و چه در پسران باعث آزاد شدن هورمونی به نام دوپامین می شود. این هورمون یک هورمون لذت است که وقتی در بدن دختر یا پسر ترشح می شود فرد احساس خوشحالی و رضایت می کند. همچنین زمانی که دختران عاشق می‌ شوند هورمونی به نام نوراپی ‌نفرین و همینطور فنیل اتیل آمین ترشح می ‌شود. این هورمون ها باعث بالا رفتن تمرکز شادی و رضایت در فرد می شوند. به همین دلیل است که وقتی یک دختر عاشق یک مرد می شود تمام توجه خود را روی او متمرکز می کند و چیزهای دیگر را نادیده می گیرد.

ماده دیگری نیز در بدن دختران و پسران عاشق به نام اکسی توسین ترشح می شود که این هورمون بیشتر در زمان برقراری رابطه جنسی و عشق بازی تولید می شود. این ماده در بدن دختران باعث ایجاد حس وابستگی می شود و اگر طرف مقابل کنار آن ها نباشد این ماده به مقدار کمی تولید می شود و نتیجه آن بی تابی و بی قراری می باشد.

[alert style=”warning”]حتما بخوانید

آیا رابطه جنسی در دوران دوستی درست است؟[/alert]

جمع بندی نهایی

فهمیدن نشانه های عاشق شدن یک دختر یا یک پسر کار چندان سخت و دشواری نیست پس نباید نگران باشید کافیست نشانه های عاشق شدن یک دختر که در مطالب فوق گفته شده است را به حافظه خود بسپارید. در جمع بندی نهایی این مقاله امیدوار هستیم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید.

25 نظر در “نشانه های عاشق شدن یک دختر [20 نشانه قطعی عشق در دختران]

 1. سوگل گفت:

  خوب بود/:

  1. سارا اکبری گفت:

   ممنون از نگاهتون

 2. . گفت:

  دقیقا منم همینجوریم،وااای یعنی عاشق شدم😍

  1. سارا اکبری گفت:

   😍 شاد و پیروز باشید عزیزم

 3. bahman گفت:

  بعضی هاش تقریبا میشه گفت غلط بود ولی جالب و مفید 🙂

  1. سارا اکبری گفت:

   ممنون از نگاهتون

 4. سید ابوالفضل گفت:

  با سلام
  عشق احساسی انسان را کور می‌کند

  یعنی اینکه دیگه دنبال شناخت فرد مورد نظر دیگه نیستیم و به هر طریقی که شده می‌خوایم برسیم به فرد مورد نظر
  این شاید مشکل در ازدواج ایجاد کنه پس باید حتماً دنبال شناخت هم باشیم واگر دیدیم ما و فرد مورد نظر بدرد هم نمی‌خوریم باید ادامه ندهیم

  1. سارا اکبری گفت:

   با سلام
   خیلی ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
   پیشنهاد میکنم مقاله مثلث عشق رو مطالعه کنید و تو تست عشق استرنبرگ شرکت کنید. خیلی تو شناخت رابطه تون کمکتون میکنه. لینکش رو براتون میزارم کلیک کنید.
   https://novinmoshavere.com/test/sternberg-triangular-love-scale/

 5. rozit گفت:

  پس بااین حساب من عاشق شدم😳😳کاش میدونستم اونم عاشقمه یانه😢😢

  1. سارا اکبری گفت:

   میتونی عزیزم، روی لینک زیر کلیک کن، تو این مقاله بصورت کامل درمورد نشانه های عاشق شدن مردا توضیح دادیم که حتما کمکت میکنه.
   نشانه های عاشق شدن یک پسر

 6. A گفت:

  سلام سوال داشتم ازتون

  1. سارا اکبری گفت:

   سلام وقتتون بخیر بفرمایید هر سوالی دارید بپرسید

 7. .... گفت:

  من عاشق یکی هستم و همه این نشانه هارو دارم فقط میخوام ببینم پسره هم عاشق من هست؟ چه شکلی بفهمم تو اینترنت سرچ کردم ولی نتیجه ای نداشتم

  1. سارا اکبری گفت:

   سلام عزیزم، روی لینک زیر کلیک کنید و پست رو کامل بخونید، همه نشانه های عاشق بودن آقاییون بصورت کامل نوشته شده، شاد و سلامت باشید.
   نشانه های عاشق شدن یک پسر

 8. Z گفت:

  سلام من یک سوال داشتم

  1. سارا اکبری گفت:

   سلام بفرمایید عزیزم

 9. هاله گفت:

  عالی بود ممنون از مطالب مفیدتون

 10. سوگل گفت:

  عالی پس عاشقمع

 11. ارش ش گفت:

  سلام ..من بادختری رابطه دارم که دوست پسرداره و همو هم خیلی دوست دارن….ومنم حسم به این دختر مثه خواهرمه و اونم میگه جای داداشمی…حتی شمارشو ندارم فقط هفته ای یه بار یا دوهفته ای یه بار بهش اینترنت پیام میدم شب باهم شام بخوریم تو رستوران و دوساعت اونجا باهم باشیم…به نظرتون این رابطه ی ما به رابطه ی بین خودش و دوست پسرش ضرر داره؟چون من گاهی حس گناه میکنم که دوستش نمیدونه با من بیرون میاد..لطفا یه نظر بدین

  1. Admin گفت:

   سلام ارش عزیز.گفتین رابطه اتون از نامزدش مخفیه؟بنظرتون اگر متوجه بشه چه واکنشی نشون میده ؟خودتون در شرایط اون اقا بودین چنین رابطه ای رو می پذیرفین ؟ مطمینم جواب سوالتون رو خودتون میدونید ودر نهایت انتخاب با شماست

 12. کیمیا گفت:

  سلام من یک سوال دارم من یه نفر و دوست دارم بهش هم گفتم اما اون جواب نمیده که منو دوست داره یا نه

  1. Admin گفت:

   سلام کیمیا جانم .ممنون از اعتمادت دلایل مختلفی میتونه داشته باشه برای ابراز علاقه ات بهتر بود از واسط استفاده کنی ک احترامتون هم حفظ بشه و راحتتر دلیل علاقه یا عدم غلاقه شو بگه شما حرف دلتو بیان کردی اگر اقدامی کردن ک یعنی موافقن اگر نه شما هم دیگه ب روتون نیارید سعی کنید ادم موفقی باشین مطمینا فردی که بهتون علاقه داره میاد دنبالتون

 13. حامد گفت:

  عجب صبری خدا دارد . . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *