درمان قطعی شب ادراری در کودکان و بزرگسالان با نوروفیدبک | قیمت و تعداد جلسات

درمان شب ادراری با نوروفیدبک
آنچه در این مطلب می‌خوانید

شب ادراری یک امر کاملا ناخودآگاه یا بهتر است بگوییم غیرارادی است و فرد در آن هیچ دخالتی ندارد. شب ادراری به معنای پر شدن مثانه می باشد جوری که فرد حس می کند مثانه اش انقدر پر است که دیگر توانایی کنترل آن را ندارد که نتیجه آن دفع ادرار به صورت غیرارادی می باشد. از مهم ترین دلایل شب ادراری چه در کودکان و چه در بزرگسالان می توان به بد خوابیدن، مشکل مثانه، مصرف بعضی از داروها، ژنتیک یا هورمون های بدن اشاره کرد. همچنین می توان عامل تغذیه را نیز در این بین به عنوان علت شب ادراری جای داد زیرا بعضی از غذاها باعث پر شدن مثانه می شوند که نتیجه آن شب ادراری است. از این رو خیلی از افراد امروزه به دنبال درمان این اختلال هستند که ما درمان شب ادراری با نوروفیدبک را به شما پیشنهاد می کنیم می خواهید بدانید درمان شب ادراری با نوروفیدبک چگونه است؟ کافیست در ادامه با ما همراه باشید.

نگاهی به شب ادراری

آیا می دانید شب ادراری چیست؟ آیا از شب ادراری تنها بی اختیاری را می دانید؟ به خیس کردن رخت خواب یا لباس به صورت علمی شب ادراری می گویند که کاملا غیرارادی است. خیس شدن لباس ها یا تخت خواب چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان امری ناخوشایند است درست است که شب ادراری در کودکان خردسال کمی نگران کننده نیست اما در صورت تکرار این امر باید به فکر راه حل هایی افتاد تا از یک بیماری جلوگیری کرد.

به عبارتی دیگر می توانیم بگوییم که وجود شب ادراری در کودکان زیر هفت سال عادی است و والدینی که کودکانشان خردسال است و شب ادراری دارند نباید نگران شوند. مسئله مهم ادامه دار و دائم شدن این امر می باشد که حتی در بزرگسالی هم دست از سر فرد بر نمی دارد و زندگی او را مختل می کند. برای مثال با تغییر سبک زندگی، کاهش مصرف برخی از دارو ها می تواند این مشکل را به صورت موقت حل کند از این رو ما درمان شب ادراری با نوروفیدبک را پیشنهاد می کنیم تا شب ادراری را ریشه کن کنید.

شب ادراری در کودکان

آیا کودک شماهم شب ها زیاد به دستشویی می رود؟ آیا وقتی در یک جمع هستید کودکتان احساس ادرار داشتن می کند؟ کمی صبور باشید زیرا این اختلال در کودکان زیر هفت سال امری طبیعی می باشد و کودکان در این سن به درستی نحوه کنترل کردن مثانه خود را یاد نگرفته اند. حتی تحقیقات برخی از متخصصین در این مورد نشان داده که حدود 20 درصد کودکان تا 5 سالگی و 10 درصد کودکان تا 7 سالگی این مشکل را تجربه می‌کنند. در این بررسی ها همچنین بیان شده که این درصد از شب ادراری در سال ‌های آخر نوجوانی به یک تا سه درصد می ‌رسد. اما مشکل اصلی کجاست؟ یا بهتر است بگوییم مشکل اصلی شب ادراری چیست و چرا درمان شب ادراری با نوروفیدبک پیشنهاد شده است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی سوال هایتان را دریافت کنید.

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان

علت شب ادراری در کودکان

فضای مثانه

 فضای کم مثانه یکی از عمده ترین علت شب ادراری در کودکان می باشد. به دلیل اینکه کودک هنوز خردسال است و مثانه اش به طور کامل شکل نگرفته و در حال رشد است ممکن است در طول روز یا شب احساس ادرار کند.

مغز

به دلیل اینکه در نوزادان و کودکان هنوز ارتباطی بین مغز و مثانه شکل نگرفته است هر زمان که کوچک ترین احساسی برای پر بودن کنند هرجا که باشند خود را خالی می کنند.

ژنتیک

اگر یکی از والدین کودک مانند پدر یا مادر خودشان هم در کودکی مشکل شب ادراری داشته باشند تا چهل درصد احتمال دارد که فرزندشان نیز به این مشکل دچار شود.

استرس

یکی از رایج ترین علت های شب ادراری در کودکان استرس می باشد. برای مثال این استرس می تواند جا به جایی خانه یا مدرسه کودک باشد که منجر به شب ادراری می شود.

پیشنهاد مطالعه:

علائم افسردگی در کودکان 3 تا 12 ساله

شب ادراری در بزرگسالان

شب ادراری در بزرگسالان

شب ادراری در بزرگسالان

یکی از مهم ترین سوال های بسیاری از افراد این است که آیا شب ادراری در بزرگسالان نیز وجود دارد؟ در پاسخ نیز باید گفت که بله شب ادراری در بزرگسالان نیز وجود دارد و کسانی که تنها فکر می کنند شب ادراری برای کودکان است سخت در اشتباه هستند. خیلی از افراد هستند که وقتی صبح از خواب بلند می شوند با رخت خواب خیس شده مواجه می شوند درحالی که تقصیر آن ها نیست.

این شب ادراری در بزرگسالان به دلایل مختلفی می تواند باشد پس نباید نگران و خجالت زده شوید. حتی تحقیقات بسیاری از متخصصین نشان داده که یک الی دو درصد از شب ادراری ها در بزرگسالان رخ می دهد. از این رو برای درمان این اختلال باید اقدام کنید اما چه درمانی به راستی می تواند این اختلال را درمان کند؟ یکی از بهترین راه های درمانی درمان شب ادراری با نوروفیدبک می باشد.

علت شب ادراری در بزرگسالان

کلیه‌ ها

در بدن تمامی افراد یک هورمون وجود دارد که به کلیه های فرد فرمان می دهد که ادرار کمتری تولید کنند که در شب ها در بدن فرد کمی از این هورمون ترشح می شود. از این رو وقتی احساس شب ادراری می کنید شاید این هورمون به اندازه ای که باید در بدنتان تولید نمی شود و احساس ادرار می کنید.

مثانه‌ بیش فعال

وقتی یک فرد عادی می خواهد ادرار کند ماهیچه های مثانه اش به صورت طبیعی منقبض می شود. کسی که مثانه اش بیش فعال است ماهیچه هایش بیشتر از حالت عادی منقبض می شود. از این رو وقتی فضایی برای نگه داشتن ادرار وجود نداشته باشد فرد ادرار خود را بدون اختیار خارج می کند.

دارو‌ها

تعدادی از داروها باعث تحریک مثانه می شوند نتیجه آن بی اختیاری در ادرار می باشد از این رو در مصرف قرص هایتان باید مراقب استفاده از قرص هایتان باشید. برای مثال بعضی از داروهای خواب آور یا ضدروان پریشی مانند کلوزاپین و ریسپریدون باعث شب ادراری می شوند.

خواب عمیق

یکی دیگر از علت های شب ادراری خواب عمیق می باشد. زیرا وقتی یک فرد بسیار خسته است یا قرص های خواب آور مصرف کرده به دلیل دوز بالای آرام بخش درون آن یا خستگی زیاد اصلا متوجه ادرار داشتن نمی شود که نتیجه آن خیس شدن رخت خواب می باشد.

پیشنهاد مطالعه:

علائم افسردگی در سالمندان که باید جدی بگیرید

نوروفیدبک چیست و چه کاربردی دارد؟

تا به اینجا در مورد انواع شب ادراری و علت های شب ادراری در کودکان و بزرگسالان صحبت کردیم همچنین اشاره ای به درمان شب ادراری با نوروفیدبک کردیم و شما کمی کنجکاو شدید که اصلا نوروفیدبک چیست و چه کاربردی دارد. نوروفیدبک یکی در کنار بهترین بودن یکی از جدیدترین روش های درمان بسیاری از اختلالات مانند شب ادراری می باشد. در تعریف نوروفیدبک می توان گفت که این روش درمانی با استفاده از یک سری امواج الکتریکی مغز و دادن بازخورد به فرد یک خود تنظیمی را به فرد بیمار آموزش می دهد.

می پرسید چگونه باید گفت که در این روش درمانی بازخورد از طریق یک صدا یا تصویر به فرد منتقل می شود به همین ترتیب فرد می فهمد که چه تغییراتی در مغزش در حال انجام است. در این روش درمانی نوین یک سری حسگر که الکترود نام دارند بر روی پوست سر بیمار می گذارند تا به واسطه آن امواج مغزی فرد را ثبت کنند. همچنین این روش درمانی می تواند امواج مغزی فرد که در اثر استرس، اضطرابف بیش فعالی، میگرن و … به هم ریخته است را به حالت اولیه خود برگرداند به همین دلیل ما درمان شب ادراری با نوروفیدبک را به شما پیشنهاد می کنیم.

درمان شب ادراری با نوروفیدبک

امروزه در بسیاری از کلینیک ها از درمان های تکنولوژیک از جمله نوروفیدبک استفاده می کنند. این روش درمانی برای درمان شب اداری و … استفاده می کنند. درمان شب ادراری با نوروفیدبک به گونه انجام می شود که فرد طی حداقل 30 جلسه تغییرات را حس میکند و به تدریج به درمان کامل می رسد. همچنین لازم به ذکر است که این روش بسیار ایمن است و برای کودکان بالای  سال تا سالمندان مناسب است. برای اطلاعات دقیق از قیمت و تعداد جلسات در بهترین مرکز نوروفیدبک کیلیک کنید.

نوروفیدبک یا دارودرمانی؟

بعضی از شماها اکنون بر سر یک دوراهی قرار می گیرد که دارو درمانی بهتر است یا نوروفیدبک؟ ما به این سوال شماهم پاسخ می دهیم. شاید ندانید که داروها یک ماده خارجی هستند که از همان ابتدای مصرف سعی می کنند فعالیت های مغزی فرد را تنظیم کنند. از این رو اگر فرد دست به قطع کردن دارو های خود بزند نظم به وجود آمده در بدنش را به هم می زند که در این بین مغز برای به دست آوردن حالت منظم قبلی خود بیشتر از قبل نیازمند دارو می باشد. این موارد را گفتیم تا برسیم به اینجا که هدف نوروفیدبک آموزش دادن خود تنظیمی به مغز می باشد و از همان ابتدا سعی می کند به مغز یاد دهد که چگونه خودش را تنظیم کند.

در نتیجه پس از تکمیل دوره درمانی روش نوروفیدبک مغز دیگر از یک نظم و ترتیب خارج نمی شود و نیازمند دارویی نیست چرا که خودش یاد گرفته چگونه خودش را تنظیم کند. همچنین می توان گفت که وقتی این روش درمانی سعی بر تنظیم کارکرد مغز می کند بر روی بسیاری از مهارت های فرد مانند بهینه سازی تصمیم گیری، افزایش خلاقیت، تقویت حافظه، افزایش تمرکز، کاهش استرس و اضطراب، افزایش هماهنگی جسم و بدن، افزایش توانمندی‌های هنری از جمله در موسیقی و … تاثیر می گذارد برای همین ما درمان شب ادراری با نوروفیدبک را پیشنهاد می کنیم.

آیا نوروفیدبک برای فرد عوارض دارد؟

شب ادراری امروزه به یکی از مشکلات عمومی و رایج در بین کودکان تبدیل شده که والدین به دنبال راهی برای خلاصی از آن هستندو درمان شب ادراری با نوروفیدبک می تواند برایشان بهترین انتخاب باشد. کسانی که به دنبال دارو برای رهایی از این اختلال رفته اند در بیشتر اوقات با نتایج خوبی رو به رو نشده اند. همچنین از عوارضی که دارو درمانی روی فرد میگذارد هم نمیتوان غافل شد. اما درمان شب ادراری با نوروفیدبک کاملا ایمن است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد از این رو میتواند بهترین انتخاب برای درمان شب ادراری در کودکان باشد.

بهترین مرکز نوروفیدبک برای شب ادراری

ابتدا باید به شما که به دنبال بهترین مرکز نوروفیدبک برای درمان شب ادراری با نوروفیدبک هستید بگوییم که تصمیم درستی گرفتید زیرا انجام این روش درمانی در یک مرکز خوب بر تاثیرگزار بودن این درمان بر روی فرد نقش مهمی دارد. کیلینیک نوین میتواند انتخاب درستی برای شما باشد. در کیلینیک نوین ما از دستگاه های فوق پیشرفته برای درمان شب ادراری از جمله نوروفیدبک و لورتا نوروفیدبک استفاده میکنیم، همچنین همه دستگاه های ما دارای تاییدیه FDA آمریکا هستنو از این رو میتواند برای شما بهترین انتخاب باشد.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مقاله ابتدا با شب ادراری و علت های آن هم در بزرگسالان و هم در کودکان آشنا شدید. همچنین دریافتید که بهترین مرکز نوروفیدبک در کجاست که با خیال راحت برای درمان شب ادراری با نوروفیدبک به آن مراجعه کنید. در سخن اخیر این مقاله امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید بوده باشد و با بهره بردن از آن نهایت استفاده را کرده باشید.

این پست را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.