مطالب, نوروفیدبک

نوروفیدبک ILF چیست و چه تفاوتی با نوروفیدبک معمولی دارد؟

نوروفیدبک ILF
4.6/5 - (19 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به شما بگوییم که نوروفیدبک ILF چیست؟ در ادامه با پیشرفته ترین نوروفیدبک، جدیدترین نوروفیدبک و بهترین دستگاه نوروفیدبک بیشتر آشنا میکنیم. همچنین انواع نوروفیدبک و تفاوت آنها را برایتان با جزئیات توضیح میدهیم. پس از آن مراحل درمان ILF را در بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران بصورت کامل توضیح میدهیم. پس با ما همراه باشید تا به همه سوالات شما در رابطه با این دستگاه شگفت انگیز پاسخ دهیم.

نگاهی به نوروفیدبک

نوروفیدبک مانند یک آیینه ای پیش روی مغز عمل میکند و از این طریق به مغز کمک میکند که ایرادات خود را ببیند و به تدریج آن ها را درمان کند. این روش نوین با تاثیر گذاشتن روی امواج مغزی باعث میشود که فرد به تدریج از اختلال ها و عادت های مخربش رهایی یابد. همچنین نوروفیدبک فقط جنبه درمانی ندارد و میتواند برای تقویت توجه و تمرکز در دانش آموزان و همچنین بالا بردن مهارت های جسمانی در ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نوروفیدبک و کاربرد های آن کلیک کنید.

چرا نوروفیدبک؟

دلیل اینکه افراد زیادی برای درمان، نوروفیدبک را انتخاب میکنند، این است که کاملا ایمن است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد و کار دارو را انجام میدهد. از این رو این روش در کودکان نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. بطور کلی نوروفیدبک برای کسانی که نمیخواهند دارو مصرف کنند و از عواذض جانبی دارو ها میترسند بسیار مناسب است،

یکی دیگر از دلایلی که مردم نوروفیدبک را انتخاب میکنند این است که نتایج خیلی بهتری در کنار دیگر روش ها ( روان درمانی و دارو درمانی ) میگیرند و در کنار نوروفیدبک از آنها هم استفاده میکنند تا تاثیر درمان را چندین برابر کنند.

همچنین همانطور که اشاره کردیم دانش آموزان و دانشجویان و حتی ورزشکاران نیز از این روش استفاده میکنند، چرا که نوروفیدبک تنها برای درمان استفاده نمیشود و میتوان در جهت تقویت عملکرد نیز مورد استفاده واقع شود.

انواع نوروفیدبک

نوروفیدبک انواع مختلفی دارد که با توجه به تشخیص درمانگر مناسب ترین روش برای اختلال فرد انتخاب میشود. در ادامه به انواع این روش درمانی میپردازیم.

 • نوروفیدبک کلاسیک: این نوع از نوروفیدبک، پس از مصاحبه، ارزیابی بالینی، نقشه مغزی و پروتکل نویسی توسط درمانگر آغاز میشود. طول درمان در این روش معمولا سی و پنج تا چهل جلسه به طول می انجامد.
 • لورتا نوروفیدبک : این نوع از نوروفیدبک معروف به بخش های عمقی مغز است و دقیق ترین دستگاه نوروفیدبک است. لورتا نوروفیدبک برای افرادی که همزمان از چندین اختلال رنج میبرند بسیار مناسب است زیرا میتواند چندین اختلال را همزمان درمان کند. همچنین طول درمان با این دستگاه کمتر از نوروفیدبک کلاسیک میباشد و هزینه آن از نوروفیدبک کلاسیک بیشتر است.
 • نوروفیدبک ILF : این نوع نوروفیدبک در حال حاضر جدیدترین و پیشرفته ترین نسل نوروفیدبک در دنیا میباشد. ILF تفاوت های زیادی با دیگر انواع نوروفیدبک دارد که یکی از مهم ترین آن، میزان اثری گذاری است. میزان اثر گذاری این دستگاه بسیار بالا است و خیلی سریع تر از انواع دیگر به درمان دست میابد به طوری که مراجع در جلسات چهارم یا پنجم تغییرات را حس میکند. چون امواجی که نوروفیدبک ILF روی آن کار میکند آنقدر پایین است که دیگر دستگاه ها حتی قادر به شناسایی آن نیستند. در ادامه شما را بیشتر با ویژگی های این دستگاه شگفت انگیز آشنا میکنیم.

در مراکز حرفه ای و پیشرفته همچون کلینیک نوین، پس از انجام نقشه مغزی و تشخیص اختلالات فرد، درمانگر با توجه به اختلال و میزان آن تشخیص میدهد که چه نوع نوروفیدبکی برای فرد مناسب تر است. معمولا بهترین دستگاه برای فرد پیشنهاد میشود و در نهایت توسط خود شخص انتخاب میشود.

بهترین نوروفیدبک

بهترین نوروفیدبک

بهترین نوروفیدبک کدام است؟

همانگونه که بالاتر اشاره شد در حال حاضر جدیدترین و پیشرفته ترین نسل نوروفیدبک در دنیا ILF میباشد. این دستگاه به دلایلی همچون : کمتر شدن طول دوره درمان، شدت و قدرت بالاتر، ماندگاری بیشتر و وسعت عملکرد بالاتر، اکنون به بهترین دستگاه نوروفیدبک در جهان تبدیل شده است.

نوروفیدبک ILF چیست ؟

نوروفیدبک ILF موثر ترین و بروز ترین پروتکل نوروفیدبک در دنیا است. این دستگاه به علت اینکه روشی مبتنی بر علائم و فردیست، بسیار موثر تر عمل میکند. نوروفیدبک ILF مانند آینه ای برای مغز عمل میکند و با نشان دادن عملکرد مغز به خودش، باعث بهبود و درمان فرد میشود که به این فرایند خود تنظیمی میگویند.

امواجی که نوروفیدبک ILF روی آن ها کار میکند امواج پایه مغز هستند که از یک هزارم میلی هرتز (0.001 mHz) تا ده میلی هرتز (10 mHz) میباشد. این امواج به قدری پایین و دقیق هستند که انواع دیگر نوروفیدبک حتی نمیتوانند آنها را تشخیص دهند.

نوروفیدبک ILF برای درمان چه اختلالاتی استفاده میشود؟

نوروفیدبک ILF همه اختلالاتی که توسط نوروفیدبک کلاسیک و لورتا نوروفیدبک درمان میشد را درمان میکند. از جمله کاربرد های اILF میتوان به : افسردگی، بایکولار (دو قطبی)، اضطراب، وسواس، بیش فعالی، شب ادراری، اعتیاد، اختلالات یادگیری، بی خوابی، لکنت زبان، عدم تمرکز، میگرن، صرع، پرخاشگری، اوتیسم، پانیک، PTSD (اضطراب پس از سانحه)، وز وز گوش و حتی بهبود عملکرد در ورزشکاران اشاره کرد!

چه اختلالاتی با نوروفیدبک ILF بهتر درمان میشود؟

همانطور که گفته شد همه اختلالاتی که با ILF درمان میشود با دیگر انواع نوروفیدبک نیز درمان میشود. اما برخی از این اختلالات با ILF خیلی بهتر درمان میشود. یکی از آنها اختلال دو قطبی است. این اختلال بصورت شگفت انگیزی با ILF به درمان میرسد و نتایج بسیار مطلوب تری دارد. همچنین بسیاری از مراجعین ما که به اختلال افسردگی و یا اضطراب شدید مبتلا بودند با این روش به درمان کامل و ماندگار دست یافتند و نتایجی که با ILF گرفتند بسیار بهتر از دیگر انواع نوروفیدبک بود.

پیشرفته ترین نوروفیدبک

پیشرفته ترین نوروفیدبک

تفاوت نوروفیدبک ILF با نوروفیدبک معمولی چیست ؟

نوروفیدبک ILF که جدید ترین و پیشرفته ترین نسخه نوروفیدبک در جهان میباشد تفاوت های زیادی با نوروفیدبک قدیمی دارد. در ادامه مهم ترین آنها را زکر کرده ایم.

 • زمان کمتر درمان : زمان و طول دوره درمان در نوروفیدبک ILF بسیار پایین تر است. زیرا قدرت درمان و شدت عملکردش بیشتر است. هرچقدر شدت درمان بیشتر باشد، عملکرد و جواب دهی در زمان کمتری اتفاق میافتد.
 • قدرت عملکرد بالاتر و ماندگاری بیشتر : این دستگاه بدلیل اینکه بر روی امواج پایه مغز کار میکند قدرت عملکرد بسیار بالاتری دارد. از این رو ماندگاری درمان نیز بیشتر شده و فرد به درمان موفق تری دست میابد.
 • وسعت عملکرد بیشتر : از نوروفیدبک ILF برای اختلالات بیشتری میتوان استفاده کرد و در بعضی اختلالات به جواب دهی بهتری رسید. مانند اختلال دو قطبی.
 • گرافیک بالا و تصاویر با کیفیت تر :بازی ها، فیلم ها و تصاویر گرافیکی که در این نسخه از نوروفیدبک استفاده شده بسیار جذاب و شگفت انگیز تر از دیگر انواع نوروفیدبک است. از این رو جلسات نوروفیدبک برای مراجعین و بخصوص کودکان، بسیار جذاب بوده و کودکان را ترقیب میکند که با تمایل بیشتری در جلسات نوروفیدبک حضور پیدا کنند.
 • به صرفه تر : این دستگاه بدلیل اینکه اختلال را در دوره زمانی کمتری درمان میکند، از نظر هزینه و زمان بسیار به صرفه تر عمل میکند. برای مثال اختلالی که با 40 جلسه نوروفیدبک کلاسیک درمان میشود را میتوان در 20 جلسه نوروفیدبک ILF درمان کرد! البته این مدت برای هر کسی بسته به میزان اختلال متغیر است.

نوروفیدبک ILF برای چه سنینی مناسب است؟

نوروفیدبک ILF مانند دیگر انواع نوروفیدبک، برای تمامی سنین مناسب است از کودکی تا بزرگسالی.

مراحل درمان نوروفیدبک ILF پیشرفته ترین نوروفیدبک

در مراکز حرفه ای برای تاثیر بیشتر و دقیق تر بودن نتایج، قبل و بعد از درمان از نقشه مغزی استفاده میشود. مراحل درمان در بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران به شرح زیر است :

 • نقشه مغزی : در مرکز مشاوره نوین ابتدا قبل از شروع درمان نقشه مغزی و آزمون هایی گرفته میشود که درمانگر بصورت دقیق اختلال و شدت آن را ارزیابی کند و بعد شروع به درمان کند.
 • نوروفیدبک ILF : پس از تشخیص دقیق اختلال درمانگر شروع به جلسات درمانی با نوروفیدبک ILF میکند که طول هر جلسه 45 دقیقه میباشد.
 • نقشه مغزی : پس از بهبود کامل مراجع برای اطمینان از درمان اختلال، در آخر نقشه مغزی گرفته میشود. این کار به ماندگار شدن درمان کمک زیادی میکند.

"<yoastmark

طول درمان در جدیدترین نوروفیدبک

همانطور که گفته شد طول دوره درمان در جدید ترین نوروفیدبک بسیار کمتر از دیگر انواع نوروفیدبک است و از این رو برای کسانی که میخواهند زودتر به نتیجه برسند بسیار مناسب است. طول دوره درمان با این دستگاه معمولا بین 20 تا 30 جلسه است که نسبت به شدت، زمان، توالی و مزمن بودن اختلال فرد متغیر است.

تاثیر درمانگر و اپراتور های مرکز بر روند درمان با نوروفیدبک ILF

انجام دادن نوروفیدبک ILF با دیگر انواع نوروفیدبک متفاوت است و نیازمند آموزش های دقیق و کافی میباشد. به همین دلیل نوروتراپیست هایی که مدرک نوروفیدبک معمولی را دارند نمیتوانند با این دستگاه کار کنند. آنها باید مدرک نوروفیدبک ILF را بصورت جداگانه اخذ کنند تا بتوانند با این دستگاه شگفت انگیز شروع به کار کنند.

از این رو درمانگران کلینیک نوین این مدارک معتبر را از کشور آلمان که تحت نظر EEG INFO مباشد، اخذ نمودند که بهترین خدمات را برای مراجعین عزیز خود ارائه دهند.

چرا مراکز کمتری در ایران از نوروفیدبک ILF استفاده میکنند؟

در حال حاضر تعداد محدودی از مراکز از نوروفیدبک ILF استفاده میکنند. که مهم ترین دلایل آن را برایتان نام برده ایم :

 • قیمت بالای دستگاه : یکی از مهم ترین دلایل کمتر دیده شدن این دستگاه در ایران قیمت بسیار بالای آن است. در حال حاضر قیمت نوروفیدبک ILF ده هزار یورو برابر با سیصد میلیون تومان است.
 • نیازمند تخصص بالا : همانگونه که گفته شد کار کردن با نوروفیدبک ILF بسیار سخت تر از بقیه دستگاه ها میباشد. به همین دلیل آموزش دیدن آن دشوار است.
 • نیازمند مدارک معتبر : همه آموزش های مربوط به نوروفیدبک ILF تحت نظر EEG INFO میباشد و مدارک آن آلمان می آید و بسیار معتبر است.
 • محدودیت در مجوز خرید دستگاه : جالب است بدانید که این دستگاه به قدری تخصصی و قوی است که برای خرید آن محدودیت گذاشته اند. این محدودیت به گونه ایست که برای خرید نوروفیدبک ILF فرد باید حداقل مدرک کارشناسی روانشناسی داشته باشد. در صورتی که برای خرید دیگر دستگاه های نوروفیدبک هیچ محدودیتی وجود ندارد
بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران

بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران

بهترین مرکز نوروفیدبک ILF در ایران کجاست؟

همانگونه که گفته شد کلینیک نوین از اولین مراکزی است که در آن از نوروفیدبک ILF استفاده میشود، اما چه چیزی باعث شده است که این مرکز از دیگر مراکز در ایران متمایز شود و به بهترین مرکز نوروفیدبک ILF در ایران تبدیل شود؟ مرکز مشاوره نوین نه تنها از پیشرفته ترین دستگاه نوروفیدبک یعنی ILF استفاده میکند، بلکه از دیگر انواع نوروفیدبک، مانند لورتا نوروفیدبک، نوروفیدبک کلاسیک، TDCS، TMS و حتی نقشه مغزی نیز برخوردار است که همه آنها دارای مجوز FDA آمریکا هستند. همچنین درمانگر های متخصص و حرفه ای این کلینیک که دارای مدرک EEG INFO از آلمان هستند، باعث شده این مرکز از دیگر مراکز نوروفیدبک متمایز شده و به بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران تبدیل شود.

برای اطلاعات بیشتر درمورد بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران کلیک کنید و با امکانات بی نظیر این مرکز آشنا شوید.

[alert style=”warning”] جهت تایین وقت و یا خرید دستگاه نوروفیدبک ILF با ما تماس بگیرید. [/alert]

5 نظر در “نوروفیدبک ILF چیست و چه تفاوتی با نوروفیدبک معمولی دارد؟

 1. هاشمی گفت:

  عالیه خیلی بهتر از نوروفیدبک کلاسیک نتیجه گرفتم. واقعا ممنونم از کلینیک نوین حال خوبمو مدیون شما هستم

  1. سارا اکبری گفت:

   سلام با تشکر از اعتماد شما دوست عزیز
   امیدواریم همواره در سلامت و شادی به سر ببرید

 2. آقازاده گفت:

  نوروفیدبک خیلی خوب بود خیلی به حال من کمک کرد دقت و تمرکزمو بالا برد یه جورایی انگار تازه متولد شدم

  1. سارا اکبری گفت:

   سلام خیلی خوشحالبم که نتیجه گرفتید و براتون تنی سالم و روانی آرام آرزو میکنیم. ممنون از اعتمادتون

 3. آقازاده گفت:

  متشکرم خانم دکتر بابت زحمت هاتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *