درمان نوروفیدبک برای وزوز گوش

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا تابه‌حال در مورد نوروفیدبک گوش چیزی شنیده‌اید؟ درمان وزوز گوش با نوروتراپی، یکی از به‌روزترین روش‌ها برای قطعی دائمی یا طولانی‌مدت صدای وزوزی است که دائما می‌شنوید.

این اختلال، اغلب به‌دلایلی مانند سرماخوردگی، ضربه به سر، عفونت، آلرژی بینی و قرارگرفتن طولانی‌مدت در معرض صداهای بلند است.

در این مقاله قرار است جزئیات بیشتری از درمان وزوز گوش با نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک

نوروفیدبک گوش به چه صورت است؟

چقدر راجع‌به درمان وزوز گوش با نوروفیدبک اطلاعات دارید؟ در این درمان، پزشکان سعی می‌کنند مغز را به کمک خودش به‌حالت طبیعی برسانند.

الکترودهایی که به سر بیمار متصل می‌شود، فعالیت الکتریکی مغز را به‌دقت اندازه‌گیری، و سپس آن را به دستگاه نوروفیدبک ارسال می‌کنند.

این اطلاعات به کمک الگوریتم‌ها ارز‌شیابی می‌شوند و در نهایت، فیدبک تصویری یا صوتی مناسب روی مانیتور نمایش داده خواهد شد.

فرد با مشاهده این محتوا، قادر به تغییر فعالیت مغزی خود خواهد بود. شاید بپرسید که نوروفیدبک گوش چه ارتباطی با فعالیت مغزی دارد؟

در بیشتر مواقع، اختلال وزوز از مشکلات سیگنال‌های عصبی نشأت می‌گیرد. بنابراین، سیگنال‌ها باید به‌حالت طبیعی برسند.

هزینه نوروفیدبک برای وزوز گوش چقدر است؟

اگر خواستار شرکت در جلسات نوروفیدبک برای وزوز گوش هستید، حتما یکی از دغدغه‌های شما هزینه این راهکار درمانی خواهد بود.

هزینه نوروفیدبک گوش برای هر شخصی باتوجه به شدت مشکل او، طول درمان، میزان تجربه و صلاحیت پزشکی که انتخاب کرده است، تجهیزات و فناوری‌هایی که برای بهبودی به‌کار می‌روند و پوشش بیمه‌ای متغیر خواهد بود.

برخی افراد هم می‌پرسند که آیا درمان وزوز گوش با نوروتراپی ارزش هزینه را دارد؟

با صراحت بگوییم که درمان نوروفیدبک برای وزوز گوش گران است و احتمال دارد جلسات زیادی طول بکشد اما قطعا تاثیر مفیدی دارد و به بیماران در تسکین طولانی‌مدت علائم کمک می‌کند.

مزایای نوروفیدبک و وزوز گوش

از ارتباط نوروفیدبک و وزوز گوش دانستید که این اختلال در اغلب مواقع از مشکلات عصبی است.

با این‌ اوصاف، نوروفیدبک گوش ضمن درمان وزوز، به مزایای دیگری ازجمله بهبود عملکرد شناختی، بهبود توجه و حافظه، توسعه مهارت‌ها، کاهش اضطراب، درمان افسردگی، رفع اختلالات خواب و یادگیری منجر می‌شود.

ازآنجایی‌که افراد همواره برای حل مشکلات خود به‌دنبال روش‌های ایمن هستند، درمان وزوز گوش با نوروفیدبک را به‌عنوان روشی غیرتهاجمی قلمداد می‌کنند.

آن‌ها در این روند درمانی بدون اینکه دارویی مصرف کنند یا ناچار به طی‌کردن تمریناتی سخت باشند، مشکل خود را برطرف خواهند کرد.

درمان نوروفیدبک برای وزوز گوش، به‌نوعی شبیه یک بازی کامپیوتری است.

افراد با متمرکزشدن بر خطوط و اشکالی که ناشی از اطلاعات ارسال‌شده الکترودهاست، فعالیت مغزی خود را با تلاش خود مغز بهبود می‌بخشند.

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک چقدر زمان می برد؟

تعداد جلسات نوروفیدبک گوش چقدر است؟ تعداد این جلسات به شرایط بیمار و پاسخ‌هایی که به روند درمان می‌دهد، بستگی دارد.

به‌طور کلی، نوروفیدبک برای وزوز گوش، یک راهکار درمانی موثر است. البته اگر با رویه‌ها و مشاوره‌های روانشناسی و ریلکسیشن همراه شود و بیمار هم انگیزه همکاری داشته باشد.

معایب نوروفیدبک برای وزوز گوش

نوروفیدبک گوش در قیاس با سایر روش‌های درمانی مانند استفاده از سمعک، لیزر، شست‌وشو یا مصرف دارو، مزایای بیشتری دارد چون یک درمان کاملا غیرتهاجمی تلقی می‌شود.

اما این روش برای کسانی که مشکل بینایی دارند، اصلا کاربردی نیست چون این افراد به‌دلیل عدم توانایی برای نگاه‌کردن به صفحه نمایشگر، نتیجه مثبتی دریافت نمی‌کنند.

دومین مشکلی که این درمان را ازنظر برخی کودکان و سالمندان، کلافه‌کننده جلوه می‌دهد، طولانی‌شدن تعداد جلسات است.

با اینکه گفتیم اگر بیمار با متخصص همکاری، و به‌طور مرتب در جلسات شرکت کند، روند کوتاه‌تری را هم طی خواهد کرد اما به‌هرحال درمان وزوزگوش با نوروتراپی برای کسانی که صبور نیستند، چندان موثر نخواهد بود.

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک

آیا درمان وزوز گوش با نوروفیدبک عوارض دارد؟

از مزایایی که در ارتباط بین نورفیدبک و وزوز گوش وجود دارد، خواندید اما بهتر است بدانید که این روش درعین بهترین‌بودن، همچنان نقص‌هایی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به سردرد و سرگیجه‌های خفیف، تنش عصلانی، خواب‌آلودگی، خستگی ذهن و چشم‌ها به‌دلیل نگاه‌کردن به صفحه نمایشگر اشاره کرد.

اکثر این عوارض جانبی کوتاه‌مدت هستند و در عرض 24 تا 48 ساعت برطرف می‌شوند.

اگر بدن بیمار با نوروفیدبک گوش ناسازگار باشد، مدت ماندگاری این عوارض افزایش می‌یابد که در این صورت، حتما باید به پزشک گزارش داده شود تا اصلاحاتی بر رویه درمان صورت بگیرد.

 نوروفیدبک و وزوز گوش

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک در کلینیک نوین مشاوره

ازآنجایی‌که مغز به‌عنوان یک فرمانده، نقش مهمی در عملکرد تمامی اعضای بدن دارد، برای تشخیص هریک از اختلالات بدن مانند وزوز گوش، نقص توجه، اختلال در خواب و کاهش تمرکز، از روش‌های درمانی مانند نوروتراپی استفاده می‌شود.

اگر شما نیاز به نوروفیدبک گوش دارید، اولین و مهم‌ترین توصیه ما، انتخاب یک مرکز حرفه‌ای است که مجوز رسمی برای فعالیت داشته باشد و این روش درمانی را به‌صورت کاملا تخصصی اجرا کند.

نوین مشاوره، یکی از بهترین مراکزی است که تلاش می‌کند به‌ کمک کادر حرفه‌ای، فناوری‌های پیشرفته و خدمات به‌روز روانشناسی، یک درمان موفقیت‌آمیز برای بیمار رقم بزند.

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک را در محیط کاملا مجهز و حرفه‌ای کلینیک نوین مشاوره به پایان برسانید.

شما امکان ثبت نوبت اینترنتی را در این مرکز خواهید داشت. پس نیازی به مراجعه حضوری و تحمل معطلی‌های آن نیست.

همچنین پرسنل و متخصصین فعال درمان وزوز گوش با نوروتراپی، همگی بااخلاق و حرفه‌ای هستند. بنابراین، شما می‌توانید بدون هیچ استرسی با آن‌ها همراه شوید.

سخن نهایی

مطالعات زیادی درخصوص نوروفیدبک گوش انجام شده و گزارش نهایی همه آن‌ها، تایید سلامت و تاثیر مثبت این روش درمانی بر اختلالی است که به‌دلایل مختلفی مانند ناهنجاری در عصب شنوایی، مشکل سیستم عصبی، بیماری‌های زمینه‌ای، عفونت‌ها و آلرژی‌ها ایجاد می‌شود.

در بخش ارتباط نوروفیدبک و وزوز گوش خواندید که این روش، بر نحوه تولید و فعالیت امواج الکتریکی مغز تمرکز دارد تا بدین واسطه، به رفع‌ورجوع ریشه‌ای مشکل بپردازد.

بنابراین، می‌توان امیدوار بود که درمان وزوز گوش با نوروتراپی، یک بهبودی کامل و طولانی‌مدت را برای بیمار به ارمغان بیاورد.


سوالات متداول

1. چه افرادی از نوروفیدبک گوش استفاده می‌کنند؟

معمولا سالمندان، کسانی که در معرض صداهای بلند هستند و بیماران قلبی عروقی، مستعد ابتلا به وزوز گوش هستند. این افراد می‌توانند از نوروفیدبک استفاده کنند.

2. آیا نوروفیدبک به بهبود وزوز گوش کمک می‌کند؟

نوروفیدبک با هر هدفی که انجام شود، با امواج الکتریکی مغز سروکار دارد و سعی می‌کند فعالیت این امواج را به‌حالت طبیعی برساند. این امر منجر به بهبود وزوز گوش فرد خواهد شد.

3. نوروفیدبک چگونه به تقویت حس شنوایی کمک می‌کند؟

هدف از نوروفیدبک، آرام‌کردن مجدد مغز و تثبیت پردازش و حساسیت‌های شنوایی است. با آرام‌شدن مغز، علائم وزوز تا حد زیادی بهبود می‌یابند.

4.4/5 - (10 امتیاز)

این پست را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *