وبلاگ

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک | جدید ترین و بهترین راه درمان | قیمت و تعداد جلسات

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک
آنچه در این مطلب می‌خوانید

وزوز گوش که امروزه 15 الی 20 درصد از مردم آن را تجربه کرده اند شنیده شدن صدایی همانند سوت در گوش یا سر فرد می باشد. خیلی از افراد فکر می کنند که وزوز گوش یک نوع اختلال است درحالی که این طور نیست. وزوز گوش نشانه ای از اختلال های دیگر مانند کم شنوایی، از دست دادن شنوایی مرتبط با سن، آسیب شنوایی یا اختلال در سیستم گردش خون است. این مشکل که از هر پنج نفر یک نفر به آن مبتلا می باشد دردناک نیست و تنها کمی ناخوشایند است که حتی اگر درمان یا کنترل نشود هرچه سن بالاتر برود بدتر می شود. اکنون سوالی شکل می گیرد که درمان وزوز گوش چگونه است؟ یا بهتر است بگوییم وزوز گوش چگونه درمان می شود؟ یکی از روش های نوین و پرطرفدار در سراسر دنیا برای وزوز گوش نوروفیدبک می باشد. آیا نمی دانید نوروفیدبک چیست و درمان وزوز گوش با نوروفیدبک چگونه است؟ کافیست در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نوروفیدبک آشنا کنیم و بدانید که با این روش درمانی چگونه می توان وزوز گوش را درمان کرد.

وزوز گوش چیست؟

آیا می دانید وزوز گوش چیست که به یکی از شایع ترین مشکلات در سراسر دنیا تبدیل شده است؟ وزوز گوش در حقیقت یکی از نشانه های شایع کاهش شنوایی، افزایش فشار خون، آسیب به گوش و … می باشد. حتی جالب است بدانید که وزوز گوش در هر فردی متفاوت با دیگری هست و هریک دچار صدایی خاص در گوش می شوند. می خواهید بدانید چه صداهایی؟ افرادی که دچار وزوز گوش بوده اند صداهایی مانند ضربان، جیجیرک، صدای هیس مانند، صدای باد، زنگ و …. را از این مشکل گزارش کرده اند.

کمی نگران شدید؟ نگران نباشید زیرا وزوز گوش در هیچکس دائمی نبوده و در دوران های مختلف زندگی فرد اتفاق افتاده است. حتی می توانیم برای رفع نگرانی هایتان بگوییم که قابل درمان است و یک اختلال جدی همانند افسردگی و … نمی باشد. یکی از راه های خوب و اساسی برای درمان این مشکل پیدا کردن علت وزوز می باشد که باید حتما توسط متخصصین انجام شود و سپس اقدام به درمان وزوز گوش با نوروفیدبک کنند.

آیا می دانید علائم وزوز گوش چیست؟

تا به اینجا متوجه شدید فردی که دچار این مشکل است صداهای آزار دهنده مختلفی را در گوش خود می شنود که وجود خارجی ندارد. در حقیقت اگر نسبت به وزوز گوش بی اهمیت باشید صداها می توانند از یک صدای کوچک به یک صدای بلند تغییر پیدا کند و چی از این بدتر؟ حتی ممکن است به مرور زمان در هر دو گوش احساس وزوز کنید و صداها نیز قطع و وصل شوند. حتی بسیاری از افراد گزارش کرده اند که گاهی آنقدر این صداها در گوششان بلند است که نمی توانند صداهای اطراف را بشنود. به طور کلی هرچه که هست نباید نگران شوید و ما در ادامه علائم وزوز گوش را برایتان مطرح کرده ایم تا کمی بیشتر در مورد این مشکل اطلاعات کسب کنید. علائم وزوز گوش عبارت هستند از :

 • تیر کشیدن و زنگ زدن
 • شنیدن یکباره صدای خرخر یا حتی غرش
 • شنیدن یکباره صدای باد و هیس هیس
 • شنیدن یکباره صدای کلیک کردن

 

 

بررسی انواع وزوز گوش

 • وزوز ذهنی : به طور کلی ما دو نوع وزوز گوش داریم که ابتدا می خواهیم شما را با وزوز ذهنی آشنا کنیم. در این نوع از وزوز گوش تنها فرد می تواند صدای وزوز را بشنود. این نوع وزوز که شایع ترین نوع وزوز است می تواند به دلیل اختلال در گوش بیرونی، گوش درونی یا گوش میانی باشد. همچنین این نوع از وزوز می ‌تواند به علت مشکلات ناشی از اعصاب شنوایی یا بخشی از مغز که سیگنال‌ های عصبی را به صدا تبدیل می ‌کند باشد.
 • وزوز عینی : این نوع وزوز نیز یکی دیگر از انواع وزوز می باشد که نه تنها فرد بلکه دکتر گوش و حلق و بینی نیز می تواند صدای آن را بشنود. این نوع از وزوز که زیاد شایع نیست بلکه نادر است به دلیل مشکلات عروقی، انقباضات عضلانی یا اختلالات انتقالی استخوان گوش درونی ممکن است باشد. حتی می توانیم بگوییم که این نوع از وزوز به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی افراد تاثیر می‌ گذارد. برای مثال :
 • خستگی
 • استرس
 • مشکلات خواب
 • مشکل در تمرکز کردن
 • مشکلات حافظه
 • افسردگی
 • اضطراب و تحریک پذیری

علت وزوز گوش

 • صداهای بلند : یکی از شایع ترین علت وزوز گوش صداهای بلند می باشد. این صداها ممکن است صداهایی باشد که به هر دلیلی مانند شغلتان هر روز می شنوید یا صداهایی که تنها یک بار اتفاق می افتد. برای مثال کسانی که در کارگاه های تولیدی چوب و … کار می کنند ممکن است به مرور دچار وزوز گوش شوند چون دائم صداهای بلند در گوششان پیچیده می شود. حتی به مرور زمان در هر دو گوش ایجاد می شود و فرد را کم شنوا می کند.
 • جرم گوش خیلی زیاد : یکی دیگر از علت وزوز گوش می تواند جرم های درون گوش باشد. زیرا بدن هر فرد برای گیر انداختن گرد و غبار ها و جلوگیری از ورود به گوش جرم تولید می کند. این جرم ها طبیعی هستند و هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آورند بلکه وقتی این جرم ها از گوش شما خارج نشوند و روی هم انباشته شوند شما را به وزوز گوش دچار می کنند. حتی به شما توصیه می کنیم از گوش پاک کن هم استفاده نکنید چون تنها جرم ها را بیشتر به عقب حل می دهید.
 • داروهای خاص : یکی از علت های شایع بروز وزوز در گوش استفاده از بعضی داروهای خاص می باشد. برای مثال داروهایی مانند آسپرین، دیورتیک ها، داروهای غیر استروئیدی، داروهای کنین دار، آنتی بیوتیک ها، دارو های ضد افسردگی و سرطان می تواند منجر به وزوز گوش شما شود. حتی بهتر است بدانید هرچقدر اندازه و دوز داروهای نام برده شده بیشتر باشد صدای وزوز نیز افزایش می یابد که اگر آن ها را قطع کنید در بیشتر مواقع ممکن است وزوز از بین برود و نیاز به درمان وزوز گوش با نوروفیدبک نباشد.
 • عفونت ‌های گوش و سینوس : حتما شماهم گاهی اوقات وقتی سرما خورده اید احساس وزوز در گوش هایتان کرده اید. در حقیقت این نوع از وزوز گوش به دلیل عفونت گوش یا سیسنوس می باشد و کوتاه مدت است. به عبارت دیگر به محض خوب شدن سرما خوردگی تان باید از بین برود و اگر نرفت می توانید به یک دکتر مراجعه کنید تا در صورت تشخصی اقدام به درمان وزوز گوش با نوروفیدبک کند.

راه های درمان وزوز گوش

یکی از بهترین و شایع ترین راه های درمان وزوز گوش استفاده کردن از سمعک می باشد. زیرا بسیاری از افرادی که به وزوز گوش دچار شده اند کم شنوایی داشته اند. اگر بخواهیم علمی تر بگوییم یعنی وقتی فرد شنوایی خود را از دست می دهد مغزش در روند پردازش صدا دچار تغییراتی می شود از این رو پیشنهاد می شود که از سمعک استفاده کند. سعمک یک قطعه الکترونیکی کوچک است که دارای میکروفون، تقویت کننده و بلندگو برای تقویت کردن و بهتر کردن صدا است. در اصل این قطعه الکترونیکی می تواند تغییرا ساخت پذیری عصبی مغز در پردازش صدا را اصلاح کند.

اما همان طور که دیدید گفتم سمعک می تواند وزوز گوش را اصطلاح کند پس نتیجه می گیریم این قطعه الکترونیکی نمی تواند به طور کامل وزوز گوش را درمان کند پس چکار باید کرد؟ اینجاست که ما درمان وزوز گوش با نوروفیدبک را به شما پیشنهاد می کنیم. در حقیقت شما با استفاده از این روش درمانی نوین می توانید از شر وزوز های گوش خود به ظور دائم خلاص شوید و چی از این بهتر؟ کمی صبور باشید تا شما را با روش درمانی نوروفیدبک آشنا کنیم.

 

 

نوروفیدبک چیست و چگونه استفاده میشود؟

آیا کنجکاو هستید که بدانید نوروفیدبک چیست؟ آیا می خواهید بدانید درمان وزوز گوش با نوروفیدبک به صورت قطعی چگونه امکان پذیر است؟ روش درمانی نوروفیدبک که امروزه برای بسیاری از اختلالات از آن بهره می برند به معنی آموزش دادن مغز توسط خودش می باشد باور می کنید؟ در حقیقت در درمان وزوز گوش با نوروفیدبک یا سایر اختلالات مغز با فیدبک هایی که از بدن خودش و محیط اطرافش می گیرد سعی می کند کارکرد های مختلف جسمی و روانی را تنظیم کند.

دستگاه نوروفیدبک که یک نوروتراپیست باید آن را هدایت کند نیز با اطلاعاتی که از امواج مغز فرد می گیرد به مغز کمک می کند کارکرد خود را به مرور بهتر یا به عبارت دیگر مطلوب تر کند. در اصل متخصصین این حوزه طی تحقیقاتی دریافته اند که کارکرد نامناسب مغز به دلیل غیر طبیعی بودن امواج مغزی تولیده شده است. از این رو با استفاده از این روش درمانی تلاش می کنند تا کارکرد مغز توسط خودش تغییر پیدا کند و به سمت بهبودی برود.

درمان وزوز گوش با نوروفیدبک

در درمان وزوز گوش با نوروفیدبک فرد را بر روی یک صندلی رو به روی مانیتور می نشانند. سپس حسگرهایی به نام الکترود را بر روی پوست سر او نصب می کنند تا امواج مغزی اش بر روی مانیتور نمایش داده شود. سپس نوروتراپیستی که با دستگاه نوروفیدبک کار می کند امواج را در قالب یک بازی کامپیوتری یا فیلم نشان می دهد. فردی که بر روی صندلی برای درمان وزوز گوش با نوروفیدبک نشسته است امواج مغزی اش را به شکل ستون های رنگی می بیند و سعی می شود با بازی کردن بر روی این امواج مغز خود را به سمت بهبودی پیش ببرد.

آیا درمان وزوز گوش با نوروفیدبک عوارض دارد؟

خیلی از شماها که دانستید درمان وزوز گوش با نوروفیدبک چگونه است به احتمال زیاد فکر می کنید که درمان وزوز گوش با نوروفیدبک عوارض دارد درحالی که اینطور نیست. به عبارتی دیگر به طور صدرصد می توانیم بگوییم که درمان وزوز گوش با نوروفیدبک هیچ عوارضی ندارد می پرسید مگر می شود؟ در پاسخ به این سوالتان باید بگوییم بله زیرا این روش درمانی نوین یک روش درمانی غیر تهاجمی است.

اگر بخواهیم معنای غیر تهاجمی بودن را به شما بگوییم می توان گفت که تنها روش های درمانی تهاجمی مانند داروها عوارض دارند. زیرا هر چقدر درمان تهاجمی تر شود یا از دارو استفاده شود دخالتش در عملکرد طبیعی بدن بیشتر می شود که برای فرد به مرور عوارض جانبی به دنبال می آورد. پس با خیال راحت می توانید به مراکز درمانی برای درمان وزوز گوش با نوروفیدبک مراجعه کنید و برای همیشه از شر وزوز گوش خود رها شوید.

تاثیر نوروتراپیست متخصص در درمان وزوز گوش با نوروفیدبک

یکی از مواردی که حتما در درمان وزوز گوش با نوروفیدبک باید به آن توجه کنید انتخاب یک نوروتراپیست خوب می باشد. نوروتراپیست که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم فردی است که با دستگاه نوروفیدبک کار می کند و امواج مغزی تان را به سمت بهبود هدایت می کند. امروزه خیلی از افراد هم کارهای روان شناسی انجام می دهند و هم نوروتراپی در حالی که تخصص آن ها تنها مشاوره است. از این رو باید به مراکزی مراجعه کنید که از کیفیت و متخصصین آن مطمعن شوید اما بهترین مرکز نوروفیدبک برای درمان وزوز گوش با نوروفیدبک کجاست؟

بهترین مرکز نوروفیدبک برای درمان وزوز گوش کجاست؟

همان طور که گفته شد اگر می خواهید یک نوروتراپیست خوب با نوروفیدبک شما را درمان کند باید به سراغ بهترین مرکز نوروفیدبک بروید اما بهترین مرکز نوروفیدبک کجاست؟ ما به شما مرکز مشاوره نوین در کرج را پیشنهاد می کنیم و این اطمینان را به شما می دهیم که نه تنها درمان وزوز گوش با نوروفیدبک تان را در این می توانید درمان کنید بلکه سایر اختلالات روحی و روانی نیز مانند افسردگی، اضطراب، بیش فعالی و … را می توانید درمان کنید.

این کلینیک از ابتدای تاسیس تاکنون سعی کرده با کادری مجرب به صورت حرفه ای خدمات مختلف روان شناسی و درمان با نوروفیدبک را به مراجعین عزیز ارائه دهد. این مرکز روان شناسی از بهترین و فوق پیشرفته ترین دستگاه ها در این زمینه استفاده کرده که همگی دارای مجوز از سازمان غذایی و دارویی آمریکا می باشند. از این رو اگر می خواهید درمان وزو گوش با نوروفیدبک شما به بهترین نحوه ممکن انجام شود حتما باید به این مرکز مراجعه کنید تا خودتان شاهد بهترین بودن این مرکز باشید.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مطلب ابتدا سعی کردیم شما را با وزوز گوش آشنا کنیم و در نهایت به شما توصیه کردیم که درمان وزوز گوش با نوروفیدبک بهترین و قطعی ترین راه درمانی برای رهایی از این مشکل می باشد. در سخن اخر این مطلب امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید بوده باشد و نهایت استفاده را کرده باشید.

 

این پست را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

با یک کلیک نوبت رزرو کنید
برای رزرو نوبت روی دکمه زیر کلیک کنید و بدون اتلاف وقت نوبت مشاوره خود را رزرو کنید
باز کردن چت
1
Scan the code
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟