وبلاگ

درمان میگرن با نوروفیدبک | جدید ترین روش درمان دائمی میگرن بدون دارو و عوارض

آنچه در این مطلب می‌خوانید

به طور کلی سردرد یکی از بدترین دردها برای خانم ها و آقایان می باشد. اگر شماهم جزو فرادی هستید که از سردرد های میگرنی شدید خود رنج می برید به طوری که زندگی تان مختل شده و دنبال یک روش درمانی میگردید حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید. خیلی از افراد آنقدر از روش های مختلف برای رهایی یا کاهش این درد استفاده کرده اند که اعتماد خود را نسبت به روش های درمانی جدید از دست داده اند. از طرفی کسانی که این حس درد را در نیمی از سر خود حس می کنند و حتی دچار تاری دید و تهوع نیز می شوند ناچار به داروهای زیادی روی آورده اند که جز عوارض چیزی برای آن ها به وجود نیاورده است. اگر در ادامه با ما همراه باشید ابتدا متوجه می شوید که هر سردردی میگرن نیست و سپس اگر متوجه شدید که به این سردرد دچار هستید شما را با یک روش درمانی نوین یعنی درمان میگرن با نوروفیدبک آشنا می کنیم.

امروزه هرکسی که دارای سردرد شدید می باشد می گوید من دارای سردرد میگرنی هستم درحالی که نمی دانند ماهیت سردرد میگرنی چیست. آیا شماهم نمی دانید سردرد میگرنی چیست؟ سردرد میگرنی نتیجه تغییرات فیزیولوژیکی است که داخل مغز فرد اتفاق می افتد.

کسانی که این تغییر فیزیولوژیکی درونشان به وجود می آید با درد های بد و شدیدی مواجه می شوند که طاقت فرساست. همچنین متخصصین در تعریف میگرن بیان کرده اند کسی که این نوع سردرد را دارند یک درد ضربان دار را در مغز خود حس می کند که هم به صورت یک طرفه و هم به صورت دو طرفه در مغز و سر فرد به وجود می آید.

بررسی انواع سردرد میگرنی

کسانی که به این نوع سردرد دچار می شوند به طور کلی در دوسته قرار می گیرند. میگرن کلاسیک اولین نوع میگرن می باشد که فرد بعد از شروع سردردش اورا را حس می کند. اورا علائمی منحصر به فرد است که یک ساعت قبل از شروع سردرد به سراغ فرد می آید و پانزده الی یک ساعت فرد را درگیر می کند.

از بارزترین نشانه های اورا می توان به تاری دید، از دست دادن بینایی موقت، خطوط موج دارد و … اشاره کرد. نوع دوم میگرن که شایع تر از قبلی است بدون اورا می باشد. در این نوع میگرن ممکن است ساعت‌ قبل از شروع سردرد فرد اضطراب، افسردگی یا خستگی بسیار زیاد را تجربه کند.

 

 

راه های درمان میگرن

کسانی که از این سردرد در طول زندگی خود رنج می برند همواره به دنبال راه های درمان میگرن برای رهایی و خلاصی از این درد دردناک هستند. در پاسخ به افرادی که به دنبال رهایی از این درد هستند باید بگوییم که میگرن به طور کلی درمان نمی شود اما با مراجعه به بهترین مرکز نوروفیدبک و نوروفیدبک می توانید توسط متخصصین باتجربه اقدام به کنترل آن کنید.

اکنون سوالی برایتان پیش می آید که درمان میگرن با نوروفیدبک چگونه است؟ یا اصلا نوروفیدبک چیست؟ عجله نکنید زیرا به تمامی سوال های شما پاسخ می دهیم. شما با انجام درمان میگرن با نوروفیدبک می توانید زمان بروز آن را کاهش دهید و چه خبری خوش تر از این برای افرادی که ماهانه چندین بار با این درد دست و پنجه نرم می کنند؟ فقط کافیست در ادامه بازهم با ما همراه باشید تا بدانید نحوه درمان میگرن با نوروفیدبک چگونه است.

درمان میگرن با نوروفیدبک

روش درمانی نوین نوروفیدبک که امروزه در سر تا سر جهان معروف شده است هم برای پیشگیری و هم برای درمان سردرد های میگرنی شدید، درد های مزمن، بی اختیاری و حتی فشار خون بالا استفاده می شود. اکنون کنجکاو شدید که بدانید نوروفیدبک چکار می کند؟ نوروفیدبک با استفاده از قدرت ذهن فرد و آگاهی از اتفاقات درون بدن آن می تواند روی سلامت فرد کنترل داشته باشد. به همین دلیل درمان میگرن با نوروفیدبک یکی از راحت ترین و بهترین روش های درمانی برای خلاصی و رهایی از سردرد های میگرنی می باشد.

اگر عملکرد مغز فرد به هر دلیلی تغییر کند جریان فشار خون نیز تغییر می کند که نتیجه آن گشادی عروق مغز و تنگ شدن عروق مغزی می باشد و فرد یک سردرد شدید که به آن سردرد میگرنی می گویند را تجربه می کند. از این رو فرد برای رهایی از این درد شدید دست به هر دارویی میزند که در اخر به جز عوارض هیچ چیزی برای آن ها به وجود نمی آورد. به همین دلیل ما درمان میگرن با نوروفیدبک را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا درمان میگرن با نوروفیدبک همانند داروها قابل بازگشت و دارای عوارض نیست.

 

 

نوروفیدبک چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

آیا بازهم می خواهید در مورد ماهیت و کارکرد نوروفیدبک بیشتر بدانید؟ آیا شماهم در مورد این روش درمانی نوین کنجکاو شده اید؟ در تعریف ساده این روش درمانی می توان گفت که نوروفیدبک یک تکنیک ذهنی – جسمی است که شامل استفاده از فیدبک بصری یا سمعی برای به دست آوردن کنترل اعمال غیر ارادی بدن مانند جریان خون، فشار خون و ضربان قلب می باشد.

به عبارتی دیگر این روش درمانی که دارای تکنیک های ذهنی و جسمی است سعی می کند علائم استرس، سردرد، فشارخون بالا و … را در فرد کاهش دهد. از طرفی دیگر در تعریف نوروفیدبک می توان گفت که این روش درمانی نوین باعث ایجاد تغییرات نامحسوسی در بدن فرد می شود که نتیجه آن شل کردن برخی ماهیچه ها، کاهش ضربان قلب یا کاهش احساس درد است.

آیا می خواهید بدانید درمان میگرن با نوروفیدبک باعث می شود چه عملکرد هایی را کنترل کنید؟ در این روش درمانی به بدن فرد آموزش داده می شود که عملکرد های مختلف مانند جریان خون، فشار خون، ضربان قلب، تنش عضلانی و احساس درد کاهش داده شود و چی از این بهتر؟ با کاهش موارد فوق فرد چه از نظر سلامت فیزیکی و چه از نظر سلامت ذهنی احساس بهبودی می کند. همچنین باید این مورد را هم بدانید که این روش درمانی به فرد یاد می دهد سایر علائم فیزیکی استرس و اضطراب مانند افزایش ضربان قلب، دمای بدن و تنش عضلانی را نیز تشخیص دهد.

درمان میگرن با نوروفیدبک چقدر موثر است؟

مسلما وقتی تا به اینجا در مورد چگونگی و کارکرد روش درمانی نوروفیدبک صحبت کردیم دانستید که این روش درمانی هیچ نوع عوارضی برای فرد به وجود نمی آورد. به عبارتی صریح تر می توانیم بگوییم که این روش درمانی نوین معروف دارای اثربخشی بسیاری می باشد که حتی بهترین داروهاهم توانایی اثربخشی همانند آن را ندارند. حتی بسیاری از متخصصین این حوزه تحقیقاتی از طریق افراد مختلف در درمان میگرن انجام داده اند که همگی دریافتند درمان میگرن با نوروفیدبک بهترین روش درمانی می باشد.

در اصل این متخصصین تعدادی از افراد را تحت درمان نوروفیدبک و تعدادی را تحت درمان داروهایی قرار دادند تا متوجه درصد موثر بودن هر یک از روش های درمانی عنوان شده شوند. آیا می دانید نتیجه چه شد؟ کسانی که مورد درمان میگرن با نوروفیدبک قرار گرفته بودند سردرد های میگرنی شان بدون هیچ عوارضی به طور کل از بین رفته بود این درحالی است که روش دیگر یعنی دارو تنها موجب کاهش این درد شده بود.

 

 

تاثیر انتخاب نوروتراپیست حرفه ای در درمان اختلال میگرن با نوروفیدبک

آیا می دانید نوروتراپیست کیست؟ یا بهتر است اینگونه بگوییم آیا می دانید نوروتراپیست خوب کیست؟ نوروتراپیست به کسی گفته می شود که بتواند به خوبی با دستگاه نوروفیدبک کار کند و بداند روش درمانی آن چگونه است. یک نوروتراپیست خوب باید حتما فارغ التحصیل در یکی از بهترین رشته های روان شناسی باشد البته گرایش آن فرقی نمی کند مهم آموزش دیدن او در بهترین دانشگاه ها و اساتید می باشد. امروزه شاهد افرادی هستیم که حتی با تحصیلات غیر مرتبط با دستگاه های نوروفیدبک اقدام به درمان افراد مختلف کرده اند.

این افراد به دلیل عدم آشنایی و تخصصی بودن در این زمینه نتوانسته اند بیماران را به درستی درمان کنند و خیلی از افراد با درمان های نصفه و نیمه این مراکز را ترک کرده اند. از طرفی این افراد باعث شده اند که این فکر در ذهن افراد به وجود بیاید که روش درمانی نوروفیدبک روش علمی و خوبی نیست. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم به بهترین مراکز نوروفیدبک مراجعه کنید تا افراد متخصصی در آنجا حضور داشته باشند اما بهترین مرکز نوروفیدبک برای درمان میگرن و سایر اختلالات کجاست؟

بهترین مرکز نوروفیدبک برای درمان میگرن

برای اینکه از درمان میگرن با نوروفیدبک بهترین نتیجه را بگیرید لازم است حتما به نکاتی که ما در مقاله بهترین مرکز نوروفیدبک به آنها پرداخته ایم توجه کنید. از جمله این نکات تجهیزاتی که آن مرکز استفاده میکند حتما باید دارای FDA آمریکا باشد، درمانگران متخصص و حرفه ای داشته باشد و دارای تاییدیه های معتبر باشد. خوشبختانه کلینیک نوین همه موارد گفته شده را دارد و با سابقه ای درخشان در درمان میگرن با نوروفیدبک به یکی از بهترین مراکز نوروفیدبک در ایران بدل شده است.

درمان اصلی ترین دلیل میگرن یعنی استرس با نوروفیدبک

از این روش درمانی در کنار درمان میگرن می توان به درمان اضطراب، بیش فعالی، وسواس، اختلال یادگیری، استرس و … پرداخت. ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که همه ما روزانه و ماهانه در شرایطی قرار می گیریک که دچار استرس می شویم. اگر دچار شدن به استرس کوتاه مدت باشد و پس از مدتی از بین برود هیچ نگرانی ندارد چون یک امر عادی و موقت می باشد اما اگر در طولانی مدت به صورت مداوم فرد را درگیر کند باید نگران شد. در این بین علاوه بر درمان میگرن با نوروفیدبک می توان به درمان استرس با نوروفیدبک پرداخت.

اما کمی صبر کنید ابتدا باید بدانید چه عواملی باعث به وجود آمدن استرس در فرد می شود تا با شناسایی و تشخیص آن بتوان دست به درمان این اختلال با نوروفیدبک زد. عوامل زیستی و جسمانی زیادی مانند تغییرات هورمونی، کم کاری و یا پرکاری تیرویید، پایین بودن قند خون، مشکلات خانوادگی، ترس از جدایی و … می تواند باعث بروز استرس در فرد به صورت طولانی مدت شود. پس از مطمعن شدن از این اختلال در خود با مراجعه به بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج مانند مشاوره نوین می توانید از شر آن خلاص شوید.

 

 

آیا درمان میگرن با نوروفیدبک عوارض دارد؟

در مطالب ذکر شده فوق اشاره ای بر این شد که چندین متخصص تحقیقات و آزمایشاتی بر روی دو دسته از افراد انجام داده اند. همان طور که گفته شد کسانی که مورد درمان میگرن با نوروفیدبک قرار گرفته بودند نه تنها عوارضی در آن ها به وجود نیامد بلکه به طور صدرصد از این درد رهایی پیدا کردند. از این تحقیق می توان نتیجه گرفت که این روش درمانی نه تنها عوارضی در فرد پدید نمی آورد بلکه دارای فوایدی برای فرد می باشد.

مصرف دارو یا نوروفیدبک؟

تا به اینجا متوجه شدید که کدام یک موثر تر هستند؟ درمان میگرن با نوروفیدبک یا درمان میگرن با دارو؟ در درمان میگرن با دارو باید گفت که دارو ها هم در پیشگیری و هم در درمان این درد می توانند استفاده شوند. برای مثال ممکن است یک فرد با استفاده از داروی او تی سی درد خود را تسکین دهد اما نکته قابل بحث اینجاست که آیا این نوع دارو یا هر نوع دارو دیگری به صورت صدردصد باعث از بین رفتن این درد در فرد می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قطعا خیر زیرا این داروها تنها برای تسکین هستند نه درمان قطعی. از این رو به شما توصیه می کنیم یک بار به سراغ درمان میگرن با نوروفیدبک بروید تا شاهد نتیجه آن باشید و شگفت زده شوید.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مقاله به طور کلی با سردرد میگرن و راه های درمان آن آشنا شدید و دانستید که هیچ یک از روش های درمانی جای درمان میگرن با نوروفیدبک را نمی گیرد. همچنین در این مقاله با بهترین مرکز نوروفیدبک و نوروفیدبک کرج آشنا شدید. در سخن اخر این مقاله امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید بوده باشد و با استفاده از آن از شر این بیماری دردناک خلاص شوید.

این پست را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

با یک کلیک نوبت رزرو کنید
برای رزرو نوبت روی دکمه زیر کلیک کنید و بدون اتلاف وقت نوبت مشاوره خود را رزرو کنید
باز کردن چت
1
Scan the code
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟