مشاوره قبل از ازدواج

ویژگی های یک دختر خوب برای ازدواج چیست؟

ویژگی های دختر خوب برای ازدواج
3.3/5 - (7 امتیاز)

آیا می دانید ویژگی های دختر خوب برای ازدواج چیست؟ امروزه شاهد ازدواج هایی هستیم که پس از مدتی به دلیل نداشتن تفاهم و ویژگی های مد نظر از یکدیگر جدا می شوند به نظر شما علت ناموفق بودن اینگونه ازدواج ها در کجاست؟ در کنار ازدواج های ناموفق شاهد مرد هایی هستیم که با توجه به معیار ها و ویژگی هایی اقدام به ازدواج می کنند که همگی شاهد ازدواج های موفقی می شوند به نظر شما علت موفق بودن اینگونه ازدواج ها چیست؟ برای جواب سوالتان کافیست ما را دنبال کنید.

در ازدواج های موفق مرد و زن به دلیل توجه به معیار ها و ویژگی های مرد و زن خوب شاهد ازدواج های موفق می باشند. اما ویژگی های دختر خوب برای ازدواج یا بلعکس از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است اما چیزی که باعث موفق بودن یک ازدواج می شود کلیت این ویژگی ها هستند زیرا یک سری از ویژگی ها در تمام دختران مشترک است. به همین علت ما در ادامه قصد داریم به طور کلی به بررسی ویژگی های دختر خوب برای ازدواج بپردازیم تا افرادی که قصد ازدواج دارند با بهره گیری از ویژگی های گفته شده شاهد موفق شدن ازدواج خود باشند.

ویژگی های دختر خوب برای ازدواج

مرحله اول مناسب بودن یک دختر برای ازدواج دوست داشتن شما می باشد. اما در قدم ها و مرحله های بعدی باید شناخت دقیقی در مورد دختر محبوبتان داشته باشید تا لایق یک ازدواج موفق باشید. در حقیقت هر کسی ممکن است افراد نامناسبی را برای ازدواج و همسری انتخاب کند اما با تعیین معیار های مناسب در انتخاب همسر آینده خود آینده ای لذت بخش خواهید داشت. به همین دلیل در ادامه به تعدادی از مهم ترین ویژگی های دختر خوب برای ازدواج پرداخته ایم :

 • شناخت خود
 • تفاهم داشتن
 • قصد ازدواج داشتن
 • داشتن هوش بالا
 • دارا بودن محدودیت و چارچوب
 • ویژگی های اخلاقی مثبت
 • از نظر شما دوست داشتنی باشد
 • داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس
 • داشتن صداقت
 • دارای چشم انداز مثبت
 • توانایی سازگاری در هر شرایط
 • مهربان و گشاده رو بودن
 • پذیرفتن عیب های شما
 • حفظ کردن خونسردی در مشاجره ها
 • مهم بودن امنیت مالی
 • مورد اعتماد بودن
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی
 • اهمیت دادن به خانواده
 • علاقه مند به بچه ها
 • دارای سازگاری جنسی
 • دور بودن از اعمال ناهنجار
خصوصیات یک دختر خوب برای ازدواج

خصوصیات یک دختر خوب برای ازدواج

شناخت خود

اولین ویژگی های دختر خوب برای ازدواج شناخت می باشد. به عبارتی صریح تر درباره دختر مورد نظرتان باید بدانید از ازدواج با شما چه می خواهد و معیار های او در مورد زندگی چیست. یعنی یک دختر خوب برای ازدواج باید خودش، بدنش، جنسیتش و … را بپذیرد و بداند به دنبال چه مکملی برای ادامه زندگی است.

تفاهم داشتن

یکی دیگر از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج تفاهم داشتن می باشد. در اصل یک مرد باید بداند زن انتخابی اش به او می خورد یا نه؟ زیرا یک زن و شوهر باید در سلیقه و علاقه های خود در اول راه به تفاهم برسند تا بتوانند در آینده به هم احترام بگذارند. زیرا در بلند مدت عدم شباهت در سلیقه های زوجین می ‌تواند زمینه درگیری و ناراحتی ‌های زیادی را فراهم کند. همچنین تفاهم در تیپ و ویژگی‌ های شخصیتی موضوعی است که باید دختر و پسر قبل از ازدواج حتما در مورد آن صحبت کنند.

قصد ازدواج داشتن

قصد ازدواج داشتن نیز یکی از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج می باشد. زیرا دختری که قصد ازدواج داشته باشد در همان ابتدا قصد جدی خود را ابراز می کند و به دنبال دوستی نیست و عمر خود را پای رابطه های الکی هدر نمی دهد. یک دختر خوب برای ازدواج همواره با شما رو راست است و اگر قصد ازدواج نداشته باشد رابطه را به هیچ وجه ادامه نمی دهد. یک دختر خوب برای ازدواج از حرف ازدواج و رویا پردازی ‌هایش لذت می ‌برد. دختری که قصد ازدواج نداشته باشد هیچ شرایط و محدودیتی برای طرف مقابلش قائل نمی ‌شود و هیچ انتظاری از او ندارد.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید

نشانه های عاشق شدن یک دختر

[/alert]

داشتن هوش بالا

وقتی که به دنبال دختر رویاهایتان برای تشکیل خانواده هستید باید از راه های مختلف مطمئن شوید که او باهوش است و حتی باهوش تر از شما. زیرا علاوه بر اینکه باهوش بودن جزو ویژگی های دختر خوب برای ازدواج می باشد باعث می شود همواره جزئیات زندگی شما را زیر نظر داشته باشد و در آینده نیز شما را از زوال عقل نجات می دهد.

دارا بودن محدودیت و چارچوب

دختری که قصد ازدواج کردن با یک مرد فوق العاده را دارد همواره می داند که باید تفاوت هایی را در زندگی اش به وجود بیاورد که در گذشته هیچ یک از آن ها در زندگی اش وجود نداشته است. یک دختر خوب برای ازدواج برای رابطه دوستی خودش با شما مشورت می‌ کند و تمایل دارد که به یک نقطه مشترک برسید. از طرفی دیگر یک دختر خوب رفتارش در میان عموم محترمانه و در کنار شما صمیمی و مهربان است و خود واقعی ‌اش را در هر شرایطی به نمایش می ‌گذارد.

ویژگی های اخلاقی مثبت

اگر به دنبال بررسی ویژگی های دختر خوب برای ازدواج هستید باید به این نکته توجه کنید که یک دختر بد دهن، بی ‌ادب و بداخلاق اصلا برای ازدواج مناسب نیست چون که زن شما در آینده مادر فرزندان خواهد شد. از طرفی دیگر اگر او بداخلاق و بد دهن باشد هرگز نمی‌ تواند فرزند خود را به خوبی تربیت کند.

از نظر شما دوست داشتنی باشد

در بررسی ویژگی های دختر خوب برای ازدواج باید دختر انتخابی تان از نظر شما فوق العاده باشد. در حقیقت باید آن را انقدر دوست داشته باشید که نتوانید بدون او زندگی کنید. دختر خوب برای ازدواج با شما باید از نظر شما جذاب، زیبا و دوست داشتنی باشد به طوری که حاضر نباشید او را با هیچکس در دنیا عوض کنید.

داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس

اگر یک دختر خوب خارج از زندگی اش با شما از زندگی خود راضی باشد و همواره زندگی اش را دوست داشته باشد بی شک شما و زندگی اش با شما را نیز دوست دارد. از طرفی دختری که فقط به شما و احساستان نیاز داشته باشد برای ازدواج مناسب نیست بلکه او با عزت نفس کامل از شما می ‌خواهد عاشقش باشید و به او توجه کنید.

مهم ترین ویژگی دختر خوب برای ازدواج داشتن صداقت است

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های دختر خوب و مناسب برای ازدواج کردن داشتن صداقت است. زیرا هیچ چیزی مانند دروغ گفتن و پنهان کاری نمی ‌تواند باعث از هم پاشیدن بنای یک زندگی شود. پس از این مورد مطمئن شوید و شما هم سعی کنید با صداقت خود اهمیت این ویژگی را برای همسر آینده خود روشن کنید.

دارای چشم انداز مثبت

یکی از ویژگی های دختر خوب برای ازدواچ چشم انداز یا همان آینده نگری او می باشد. چون که یک دختر خوب و مناسب زندگی نسبت به آینده و پیشرفت همواره خوش بین می باشد. این دختر همواره از هدف های شما حمایت می ‌کند و نگران آینده است. برای پیشرفت شما و خودش تلاش می ‌کند و به شما نیز کمک می ‌کند تا تمام پتانسیل ‌های خود را ارائه دهید و بهترین خود باشید.

توانایی سازگاری در هر شرایط

یکی از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج توانایی سازگاری او حتی در بی پولی می باشد. در حقیقت دختری که برای ازدواج آمادگی دارد لج باز و یک دنده نیست. او قادر است در شرایط بحرانی برای بهبود زندگی از برخی تمایلات خود بگذرد و با شرایط متفاوت کنار بیاید. یک دختر خوب برای ازدواج اگر به اجبار از چیزی که دوست دارد محروم شود زمین و زمان را به هم نمی ‌دوزد و سعی می‌ کند با موقعیت جدید شما کنار بیاید.

مهربان و گشاده رو بودن

دختری که آمادگی ازدواج دارد همواره بخشنده و مهربان است. این دختر به نیاز های دیگران اهمیت داده و نفع جمعی برایش مهم تر از خودش است. یک دختر خوب برای زندگی نیاز های زندگی خود را می ‌داند و می ‌تواند شرایط مناسب را برای کار های خیر و … تشخیص دهد. چون که این دختر خسیس و خود خواه نیست و به درد هم نوعان خود اهمیت می ‌دهد.

پذیرفتن عیب های شما

یکی دیگر از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج پذیرفتن عیب های شما می باشد. در اصل دختر خوب و مناسب برای ازدواج شما را با تمام معایب و ناتوانی ‌هایتان می ‌پذیرد و در صورت امکان برای اصلاح آن ‌ها نیز تلاش می ‌کند. در این مورد لازم است مرد نیز معایب خود را بپذیرد و در این مسیر رو به روی همسر خود قرار نگیرد. برای یک دختر خوب اصلاح خصلت‌ های بد شما و بهبود روابط زناشویی مهم است و هیچوقت تسلیم نمی ‌شود. از طرفی باید بدانید کسی که برای بهتر شدن شما تلاش می ‌کند یقینا شما را دوست دارد.

حفظ کردن خونسردی در مشاجره ها

یکی دیگر از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج حفظ خونسردی او در دعواها و بحث ها می باشد. زیرا دختری که برای ازدواج آماده باشد می ‌تواند در هنگام بحث ها آرامش خود را حفظ کند و برای یافتن آرامش شما نیز تلاش کند. یک دختر خوب و اماده زدواج اگر عصبانی هم شود خشم خود را کنترل می ‌کند و هنگام عصبانیت تان شما را همراهی نمی ‌کند. از طرفی این دختر در تمامی شرایط سعی می‌ کند آرامش را به محیط برگرداند.

مهم بودن امنیت مالی

دختری که به وضعیت مالی شما اهمیت نمی ‌دهد و هیچ انتظار مالی از شما ندارد به احتمال زیاد به شما علاقه ای ندارد. چون که یکی از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج مهم بودن امنیت مالی برای او می باشد. یک دختر خوب برای ازدواج باید نسبت به پیشرفت مالی شما حساس باشد و از شما بخواهد تا درآمد خود را افزایش دهید و همچنین توانایی مدیریت مالی خودش و شما را داشته باشد.

مورد اعتماد بودن

دختری که می خواهید با او ازدواج کنید باید کاملا مورد اعتماد شما و حتی خانواده تان باشد. از طرفی اگر به دختر مورد نظرتان که می خواهید با او ازدواج کنید شک دارید باید ابتدا شک خود را برطرف کنید و به یک اعتماد متقابل برسید. چونه که هیچ رابطه‌ ای با شک و بی ‌اعتمادی پایدار نخواهد بود.

داشتن سلامت جسمانی و روانی

یک دختر به دلیل طبیعت فیزیکی و توانایی خود در فرزند آوری باید از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی باشد و نسبت به سلامت خود و شما بسیار حساس باشد. یک دختر خوب برای ازدواج باید به بهداشت و تناسب اندام خود همواره اهمیت دهد. همچنین این دختر باید از نظر روانی در وضعیت مناسبی به دور از افسردگی، اضطراب یا وسواس و … باشد تا بتواند امور زندگی را به درستی مدیریت کند.

اهمیت دادن به خانواده

دختر خوب و مناسب ازدواج به خانواده خود احترام می‌گذارد و نسبت به آن‌ها عاطفه و تعلق خاطر دارد. زنی که بتواند از خانواده‌اش دست بکشد، حتی بخاطر شما، او نسبت به بنیان خانواده تعلقی ندارد و ممکن است در آینده با شما نیز به مشکلات متعددی بر بخورد.

علاقه مند به بچه ها

یکی دیگر از ویژگی های دختر خوب برای ازدواج علاقه او به بچه ها می باشد. زیرا اگر دختر انتخابی تان رابطه خوبی با بچه ها نداشته باشد در آینده با فرزند تان به مشکل بر می خورید. یک دختر آماده ازدواج باید با بچه ها خوش رفتاری ‌کند. البته قبل از آن باید در مورد داشتن فرزند و حتی تعداد آن با طرف مقابل خود به توافق برسید و در صورت عدم تفاهم درباره ازدواج جدی ‌تر فکر کنید.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید

داشتن رابطه زناشویی در دوران نامزدی باید چگونه باشد؟

[/alert]

دارای سازگاری جنسی

یکی از اصلی ترین دلیل های طلاق در زوجین نارضایتی و عدم تفاهم آن ها در روابط جنسی و توانایی ‌های جنسی همسر شان می باشد. به همین دلیل با دختر مورد علاقه تان در همان ابتدای راه باید در مورد مسائل جنسی به تفاهم برسید تا در آینده شما هم به طلاق دچار نشوید.

دور بودن از اعمال ناهنجار

در مورد این ویژگی دختر خوب برای ازدواج باید بیشتر از ویژگی های قبل به آن توجه کنید. زیرا هدف شما از تشکیل خانواده احساس ارامش کردن و داشتن یک زندگی سالم است. همچنین یک دختر خوب و درست کار زندگی را برایتان بهشت می کند.

جمع بندی نهایی ویژگی های دختر خوب برای ازدواج

در جمع بندی نهایی این مقاله به طور کلی با تمامی ویژگی های دختر خوب برای ازدواج آشنا شدید. همچنین دریافتید که برای یک ازدواج موفق نباید عجله کنید و با بررسی های ویژگی های دختر خوب برای ازدواج می توانید یک ازدواج موفق را برای خودتان رقم بزنید. در پایان امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید بوده باشد و با بهره گرفتن از آن نهایت لذت را از زندگی در کنار دختر مورد علاقه تان ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *