نوروفیدبک

درمان پانیک با نوروفیدبک | درمان قطعی و دائمی حملات پانیک بدون دارو | قیمت جلسات

درمان پانیک با نوروفیدبک

درمان پانیک با نوروفیدبک

تا به حال استرس و اضطراب بیش از حد را تجربه کرده اید؟ علت این استرس و اضطراب یک باره حملات پانیک می باشد. حملات پانیک نوعی اختلال اضطرابی می باشد که بیشتر در نوجوانان شایع است تا افراد مسن و در پانیک نیازی به داروی خاصی ندارید بلکه می توان با درمان های طبیعی نیز اقدام به درمان آن کرد. اگر بخواهیم کمی ساده تر به شما بگوییم که حملات پانیک چیست می توان گفت که پانیک عبارت است از حمله هراس انگیزی که باعث موجی شدید از ترس و استرس می شود و تپش قلب و تنفس فرد را مختل می کند. فردی که دچار حملات پانیک می شود گویی در حال مردن است و آرامش خود را در حین خواب هم از دست می دهد. اما نگران نباشید در ادامه به درمان پانیک با نوروفیدبک میپردازیم.

پانیک چیست؟

پانیک عبارت است از وحشت زدگی یا حمله هراس که نوعی بیماری روانی هم شناخته می شود چون از نظر علمی در دسته اختلالات اضطرابی هم قرار گرفته است. وقتی فرد دچار حملات پانیک می شود به یک باره و ناگهانی دچار اضطراب و ترس می شود که بیشتر از چند دقیقه هم طول نمی کشد.

مهم ترین نشانه ای که می توانید بفهمید پانیک است یا خیر وقوع یک باره و غیر منتظره آن است. وقتی فرد دچار حملات پانیک می شود نمی تواند ترس خود را بیان کند و ممکن است دچار فوبیا از چیزی هم بشود. برای مثال فرد در جاهای شلوغ دچار استرس و اضطراب می شود و نمی تواند آن را بیان کند در نتیجه به مرور زمان فوبیای محل های شلوغ می گیرد.

بررسی علائم پانیک

پانیک یکی از انواع اختلال های اضطرابی می باشد که ممکن است در سن های مختلف بروز پیدا کند اما در نوجوانی و جوانی کمی بیشتر از سن های دیگر است. حملات پانیک حدود ده الی سی دقیقه رخ می دهد و فرد در آن دچار حس های ترس و نگرانی شدید می شود و پس از مدتی به اوج می رسد که فرد احساس بسیار ناخوشایندی می کند.

از این رو اگر علائم پانیک را بدانید به راحتی می توانید فرد دچار شده به این اختلال را از شر آن خلاص کنید. بدنی منظور ما شما را با علائم پانیک آشنا می کنیم کافیست در ادامه نگاهی به علائمی که مطرح کرده ایم بیندازید تا اطلاعات مفیدی از این اختلال نصیب تان شود.

 • طپش قلب
 • لرزش بدن
 • احساس سرگیجه
 • بی قرار شدن
 • احساس خفگی
 • عدم تعادل
 • ترس از بروز مرگ ناگهانی
 • ترس از دست دادن کنترل روانی
 • سنگین شدن تنقس
 • درد سینه و قلب
 • تعریق بدن
 • گر گرفتگی

بررسی علت حملات پانیک

ابتدا باید به شما بگوییم که علت این بیماری کاملا واضح و روشن نیست اما عواملی در بروز آن نقش دارند که در ادامه به صورت مختصر برای شما مطرح کرده ایم تا پس از دانستن و تشخیص آن اقدام به درمان پانیک با نوروفیدبک کنید.

 • ارث می تواند شانس این بیماری را در فرد تا ۶ برابر افزایش دهد
 • بیماری های جسمانی مانند پرکاری تیروئید و دیابت
 • مصرف مواد مخدر مانند حشیش و شیشه
 • مصرف چای و قهوه
 • بی خوابی
 • مصرف سیگار

تشخیص حمله پانیک

اگر بتوانید علائم و علت های حملات پانیک را متوجه شوید نوبت به تشخیص حمله پانیک می رسد تا بتوانید اقدام به درمان پانیک با نوروفیدبک کنید. برای تشخیص حمله پانیک ابتدا باید به یک متخصص خبره در این حوزه برای حمله های عصبی مراجعه کنید. تا روان پزشک این حوزه اقدام به بررسی وضعیت جسمی بدنتان کند که شروع به تست های سلامت خون، قلب و ریه در شما می کند. پس از این مرحله نوبت به ارزیابی روانی فرد می رسد.

در ارزیابی روانی وقتی پزشک اس سلامت جسمی فرد مطمعن شد به دنبال روش ها و تکنیک هایی برای کاهش فشار های روانی و اضطراب در فرد می کند. سپس اقدام به بررسی روش های درمانی پانیک مانند درمان پانیک با نوروفیدبک و … می کند. برای مثال اگر پزشک از رفتار درمانی استفاده کند روی افکار و احساسات فرد و یا اگر از دارو درمانی بهره ببرد بر روی جسم فرد شروع به کار کردن و درمان کردن می کند.

راه های پیشگیری از حملات پانیک

اگر اطلاعاتتان را از حملات پانیک بالا ببرید می توانید متوجه شوید که این بیماری آنقدر هاهم که فکر می کنید هولناک نیست فقط باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا بهتر با پانیک کنار بیاید و اقدام به درمان پانیک با نوروفیدبک و … در مواقع حاد کنید. از این رو برای پیشگیری از حملات پانیک در ادامه سعی کرده ایم به مواری اشاره کنیم تا از آن ها بهره ببرید. راه های پیشگیری از حملات پانیک عبارت است از :

 • یاد بگیرید که تنفس خود را چطور کنترل کنید.
 • از مصرف سیگار، الکل و کافیین خودداری کنید.
 • از تنهایی خودداری کنید و با خانواده و دوستانتان در ارتباط باشید.
 • اقدام به تمرین تکنیک ‌های ریلکسیشن کنید.
 • در حین حمله پانیک روی یک شی خاص تمرکز کنید.
 • از ورود افکار منفی خود جلوگیری کنید.
 • سعی کنید خواب و تغذیه مناسب داشته باشید.
 • با توجه به آن، شدت علائم را کاهش دهید.
 • حتما در طول روز چندین دفعه ورزش کنید.
 • در حین حملات پانیک یک مکان یا خاطره بسیار بخش را برای خود تداعی کنید.

زمانی که حملات پانیک رخ دهد چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

 اگر بدانید زمانی که حملات پانیک رخ می دهد چه اقداماتی باید صورت بگیرد می توانید قدمی رو به جلو در مورد این بیماری داشته باشید و کمکی هم در بهبود و درمان آن کنید. برای این امر باید به چند مورد در زمانی که حملات پانیک رخ می دهد توجه کنید تا حمله های عصبی تان شدتش کاهش پیدا کند. به همین دلیل در ادامه برخی از مواردی که باید در زمان حمله پانیک صورت بگیرد را برایتان مطرح کرده ایم. اقداماتی که در زمان حملات پانیک باید صورت بگیرد عبارت است از :

 • ابتدا در حین حملات پانیک باید نفس عمیق کشیده شود.
 • سپس سعی کنید بر روی یک صندلی بنشینید.
 • دست هایتان را روی شکم بگذارید.
 • همچنین در حین حملات پانیک نفس کشیدن با بینی فراموش نشود.
 • در شمارش یک و دو نفس عمیق کشیدن نفس را حبس کنید و با شماره سه و چهار هوا را از دهان خود خارج کنید.
 • تکرار این تمرینات جهت کاهش استرس و حملات پانیک بسیار موثر است.

آیا حملات پانیک خطرناک و کشنده است؟

اگر فکر می کنید که حملات پانیک خطرناک و کشنده است باید بگوییم که تا روش های درمانی مانند نوروفیدبک است نگران هیچ چیز نباشید چون ماهم سعی می کنیم اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم تا حملات پانیک کمتری داشته باشید و با روش های درمانی نوین از شر آن خلاص شوید.

در پاسخ به نگرانی هایتان از بابت خطرناک و کشنده بودن حملات پانیک باید بگوییم که این بیماری اصلا خطرناک و کشنده نیست. همچنین حملات پانیک منجر به مرگ نمی شود اما به خصوص در صورت شدید بودن علائم عوارضی به دنبال دارد که ممکن است در زندگی عادی فرد اختلال ایجاد کند.

راه های درمان حملات پانیک

راه های درمان حملات پانیک به دو گروه کلی تقسیم می شود که هر گروه دارای زیر شاخه هایی می باشد که ما شما را با تمامی آن ها آشنا خواهیم کرد. اولین راه های درمان حملات پانیک که می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم دارویی می باشد. دارو درمانی یکی از راه های درمان حملات پانیک می باشد که می توانید با استفاده از آن اقدام به درمان این بیماری در خود یا دوستانی که به آن دچار هستند کنید.

برای درمان دارویی پانیک می توان از گروه های مختلف دارویی و ترکیب آن ها با یکدیگر استفاده کرد. برای مثال گروه های دارویی مانند آلپرازولام و کلونازپام به علت تاثیر سریع شان در ابتدای درمان پانیک بسیار موثر می باشند ولی باید به این نکته توجه کنید که پس از کنترل شدن حمله های پانیک با مشورت پزشک تان آرام آرام دوز دارو ها را کم کنید.

از این رو برای کاهش علائم جسمی حملات پانیک پزشک  متخصص این حوزه ممکن است تصمیم بگیرد که دارو باید در بخشی از درمان تجویز شود یا خیر. به عبارتی ساده تر ممکن است دارویی که پزشک برای شما تجویز می کند برای بخش اولیه معالجه تان باشد. دارو های ضد افسردگی یا ضد اضطراب در وهله ی اول اولین راه دارویی برای جلوگیری از حملات پانیک می باشد.

راه های درمان غیر دارویی حملات پانیک

یکی دیگر از راه های درمان حملات پانیک غیر دارویی می باشد که این مورد هم همانند مورد قبل دارای زیر گروه های خاصی می باشد که باز هم برای اطلاعات بیشتر شما برایتان مطرح کرده ایم کافیست در ادامه نگاهی به آن ها بیندازید تا خیالتان کمی از حملات پانیک راحت باشد.

ابزار های نوروساینس

ابزار های نوروساینس یکی از راه های درمان برای حملات فوری پانیک می باشد که کاملا جدید و بدون عوارض جانبی است. از جمله درمان هایی که می توان از نوروساینس نام برد درمان پانیک با نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک، همچنین دستگاه های خارجی و مدرنی همچون نوروفیدبک ILF نیز میتواند حملات پانیک را درمان کند که همه این تجهیزات نام برده شده در کیلینیک نوین وجود دارند.

یکی دیگر از روش های درمان پانیک با نورفیدبک می باشد که کاملا جدید و به روز است. درمان پانیک با نوروفیدبک یکی از بهترین و قطعی ترین راه های درمان پانیک می باشد که می توانید برای همیشه به طور صد در صد از شر آن خلاص شوید. در درمان پانیک با نوروفیدبک یاد می گیرید که چگونه امواج مغزی و فعالیت هایی که در مغز به طور طبیعی و خودکار انجام می شود را کنترل کنید.

در حقیقت در درمان پانیک با نوروفیدبک یاد می گیرید که به طور ارادی و بدون دخالت هیچ محرک خارجی چگونه امواج مغزی را با استفاده از بازخوردی که از دستگاه دریافت می کنید تغییر دهید. از این رو به عبارتی ساده تر درمان پانیک با نوروفیدبک عبارت است از ابزاری برای کنترل، تغییر و اصلاح امواج مغزی در جهت رسیدن به کاهش علائم بیماری و افزایش سطح سلامت جسمانی و روانی. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درمورد نوروفیدبک کسب کنید ما در مقاله نوروفیدبک چیست و چه کاربردی دارد بصورت مفصل به آن پرداخته ایم.

دستگاه TDCS

دستگاه تی دی سی اس یکی از روش های درمانی برای درمان پانیک مانند نورفیدبک نیست بلکه یک دستگاه نوروتراپی می باشد. در نوروتراپی سعی می شود سلول های عصبی فرد درمان شود و از این وسیله بدون عوارض و ضرر برای این اقدام استفاده می شود. بنابراین می توانید همانند درمان پانیک با نوروفیدبک از این دستگاه برای درمان و تقویت سلول های عصبی نیز بهره ببرید.

درمان اضطراب  با نوروفیدبک یکی از عوامل مهم در حملات پانیک

یکی از عوامل مهمی که در حملات پانیک نقش دارد اضطراب می باشد. امروزه برای همه ما ممکن است پیش بیاید که دچار اضطراب بشویم اما اگر این احساس به صورت دائمی همراه مان باشد باید کمی نگران شد و به فکر راه چاره برای درمان آن افتاد. عوامل زیادی مانند پانیک در بروز اضطراب در فرد مانند تغییرات هورمونی، کم کاری و یا پرکاری تیرویید، پایین بودن قند خون، مشکلات خانوادگی، ترس از جدایی و طرد شدگی، عوامل ژنتیکی و ارثی نقش دارد.

از این رو درمان اضطراب با نوروفیدبک می تواند فرد را از شر این اختلال خلاص کند. چون اگر اضطراب شما در همان مراحل اولیه درمان نشود می تواند یکی از عوامل مهم در حملات پانیک به شمار بیاید. به عبارتی ساده تر در مراحل بعدی ممکن است به حملات پانیک دچار شوید و شما که این را نمی خواهید؟ وقتی می شود از طریق درمان اضطراب با نوروفیدبک از شر آن خلاص شد؟

درمان پانیک با نوروفیدبک

یکی از روش های درمانی پانیک با نوروفیدبک می باشد که استفاده از این روش درمانی را به طور قطعی به شما پیشنهاد می کنیم می دانید چرا؟ چون وقتی شما به سراغ یک روش درمانی می روید به دنبال قطعی بودن، بدون عوارض بودن، بدون درد بودن هستید که همگی در درمان پانیک با نوروفیدبک امکان پذیر است.

نوروفیدبک یک روش درمانی می باشد که با رشد و تغییر سلول های مغزی سعی در بهبود فرد می کند. امروزه این روش درمانی نوین به عنوان یکی از روش های درمانی برای درمان بیماری های روانی و نورولوژیک و حتی ارتقای توانمندی های مغزی ارائه شده است. چون نوروفیدبک نوعی فناوری است که به فرد بیمار یاد می دهد چگونه تغییرات متابولیک مغز خود را تقویت کند.

درمان پانیک در بهترین مرکز نوروفیدبک

برای اینکه بهترین نتیجه را از روند درمانی خود بگیرید لازم است قبل از مراجعه به مراکز نوروفیدبک حتما مقاله بهترین مرکز نوروفیدبک را مطالعه کنید. در این مقاله بصورت مفصل درمورد تاثیر یک مرکز حرفه ای بر روند درمان فرد پرداخته ایم و با خواندن این مقاله میتوانید درمورد ویژگی های یک مرکز خوب و هزینه و تعداد جلسات آن اطلاعات کامل کسب کنید.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مطلب سعی کردیم به شما اطلاعات مفیدی در مورد پانیک و درمان پانیک با نوروفیدبک بدهیم تا بتوانید خودتان و اطرفیانی که به این بیماری دچار هستند را نجات دهید. در پایان امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید بوده باشد و نهایت بهره را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *