مقالات, نوروفیدبک

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

هزینه نوروفیدبک

برای اطلاع از هزینه نورو فیدبک، ابتدا باید بررسی کنید که نوروفیدبک چیست و چه کاربرد‌هایی دارد؟ نوروفیدبک یک روش درمانی روانشناختی است که توسط روانپزشکان، برای رفع مشکلات بیماران استفاده می‌شود. این روش تأثیر خیلی خوبی بر مشکلات بیمار دارد و اثرات سریع و خوبی از خود نشان می‌دهد. روش نوروفیدبک برعکس انواع دارو یا عمل‌های جراحی هیچ اثر تهاجمی روی بدن نمی‌گذارد.

روش نوروفیدبک با بررسی امواج مغزی بیمار انجام می‌شود و نتایج تحلیل این امواج را ارائه می‌دهد. با کمک امواج مغزی می‌توان به راحتی مشکلات مربوط به مغز انسان را تشخیص داد. نوروفیدبک بر مشکلات مختلف بدن مانند ضربان قلب یا سایر کار‌های غیر ارادی اثر مثبت دارد. امواج مغزی برای انتقال پیام بین سلول‌ها استفاده می‌شوند و با بررسی آن‌ها عملکرد سلول‌های مغز مشخص می‌شود.

روش نورروفیدبک به یکی از رایج‌ترین روش‌های درمان سالم و مؤثر در جامعه تبدیل شده است. هزینه نورو فیدبک با توجه به عوامل مختلفی مشخص می‌شود و یک مقدار ثابت ندارد. قیمت نوروفیدبک در مراکز مختلف با توجه به تخصص و کیفیت ارائه خدمات متفاوت است. در مرکز نوین مشاوره بهترین خدمات درمانی مانند درمان افسردگی به بیماران ارائه می‌شود. برای مشاوره و انجام روش نورو فيدبك می‌توانید با مرکز ما در ارتباط باشید.

 

هزینه نوروفیدبک

 

درمان نوروفیدبک (نوروتراپی ) چیست؟

درمان نوروفیدبک یا نوروتراپی یک روش درمانی غیر دارویی است که برای کمک به کنترل عملکرد مغز، درمان اختلالات رفتاری و عاطفی استفاده می‌شود. در این روش، فعالیت‌های مغزی بیمار توسط دستگاه‌هایی که به مغز وصل شده‌اند، ثبت و سپس بازخورد آن به پزشک نشان داده می‌شود.

با تحلیل این بازخورد و آموزش، بیماران می‌توانند کنترل عملکرد مغز خود را بهبود داد و بهبود زندگی روزمره خود را تجربه کنند. این روش برای درمان اختلالاتی مانند بیش فعالی، درمان اضطراب، درمان افسردگی، اختلال توجه، عادات بد یا وسواس مفید است. هزینه نوروفیدبک با دلیل اختلال و استفاده از این روش رابطه مستقیم دارد.

 

نوروفیدبک به درمان چه اختلالاتی کمک می‌کند؟

نوروفیدبک برای مشکلات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش تنها با نظر پزشک باید انجام شود و بدون اجازه پزشک امکان انجام آن برای افراد مختلف وجود ندارد. کسانی که دچار افسردگی شدید هستند، با استفاده از  این روش، علائم افسردگی را کاهش می‌دهند. اختلالات دیگر مانند استرس و اضطراب، سردرد شدید، مشکلات مغزی و غیره همگی با نوروفیدبک قابل درمان هستند. در ادامه تأثیر نوروفیدبک در هر یک از این اختلالات را توضیح خواهیم داد.

 

مشکلات ناشی از آسیب‌های مغزی

آسیب‌های مغزی باعث مشکلات زیادی در روند اجرای کار مغز می‌شوند و تأثیر خود را در رفتار افراد نشان خواهند داد. مطالعات بین‌المللی نشان داده‌اند که نوروفیدبک می‌تواند روی این مشکلات تأثیر گذاشته و آن‌ها را کمتر کرده یا از بین ببرد. با اجرای روش‌های نوروفیدبک این بیماران در مدت زمان کوتاهی می‌توانند توانایی جسمی و روحی خود را به دست بیاورند. تداوم درمان نوروفیدبک تا رسیدن به نتیجه دلخواه، اهمیت خیلی زیادی دارد. بیماران مشکلات مغزی با بیمه‌ها می‌توانند هزینه نوروفیدبک را پایین بیاورند.

 

درمان اختلال افسردگی با نوروفیدبک

 

اختلال افسردگی

استفاده از درمان نوروفیدبک می‌تواند به صورت کامل افسردگی افراد را از بین ببرد. دلیل به وجود آمدن افسردگی، رفتار‌ها و واکنش‌های ما هستند که توسط امواج مغزی کنترل می‌شوند. بررسی این امواج به ما نشان می‌دهد که دلیل افسردگی چیست و چگونه باید آن را درمان کنیم؟

افراد افسرده فعالیت سمت چپ مغز آن‌ها بیشتر شده و نیم کره راست ضعیف‌تر می‌شود. در نتیجه این فعالیت‌ها، انرژی مثبت خنثی شده و جای خود را به افسردگی می‌دهد. نوروفیدبک با تنظیم این امواج در دو نیمکره مغز می‌تواند حس خوب و شادابی را در فرد به وجود بیاورد. با این روش، افسردگی به صورت ریشه‌ای درمان شده و احتمال بازگشت آن بسیار کم است.

 

سردرد‌های میگرنی

میگرن و سردرد شدید یکی از بدترین درد‌ها است که می‌تواند زندگی انسان را مختل کند. سردرد‌های میگرنی اصولاً درمان مشخص و قطعی ندارد تا بیمار کاملاً بهبود پیدا کند. اکثر افراد برای درمان این درد‌ها از مسکن‌های قوی استفاده می‌کنند که ضرر‌های زیادی دارد. نوروفیدبک یکی از جدیدترین روش‌های درمان سردرد میگرنی است که اثرات بسیار خوبی روی مغز دارد. با کنترل و بررسی امواج مغزی توسط نوروفیدبک این اختلال، درمان می‌شود.

 

اختلال اضطراب

استرس و اضطراب در پی اتفاقات خاص ممکن است رخ دهد و در برخی افراد این مشکل همیشگی است. با درمان این اختلال فرد می‌تواند به آرامش رسیده و زندگی بهتری داشته باشد. آیا بهترین روش برای درمان اضطراب را می‌شناسید؟ قطعاً بهترین روش برای درمان اضطراب، نوروفیدبک است که جریان‌های مغزی را تنظیم می‌کند. با توجه به هزینه نوروفیدبک افراد مختلفی می‌توانند از این روش استفاده کنند و محدودیت ندارد.

 

قیمت نوروفیدبک در مراکز مختلف

 

هزینه درمان نوروفیدبک در سال ۱۴۰۲

هزینه نوروفیدبک در سال ۱۴۰۲ در مرکز مشاوره نوین طبق اطلاعیه وزارت بهداشت است و طبق این تعرفه‌ها، قیمت‌گذاری شده‌اند. در جدول زیر میانگین قیمت‌ها آمده است.

 

نام درمانتعداد جلسهمیانگین قیمت به تومان
نوروفیدبکهر جلسه200 هزار تا 1 میلیون
لورتاهر جلسه250 هزار تا 1 میلیون
نقشه مغزی500 تا 2 میلیون

 

هزینه نوروفیدبک در خارج از کشور

هزینه نوروفیدبک در خارج از کشور بسیار گران است. این هزینه‌ها در کشور‌های مختلف جهان متغیر است. به طور معمول هزینه درمان نوروفیدبک برای هر جلسه در خارج حدود ۳۰ میلیون تومان می­باشد. جلسات حدود نیم ساعت طول می‌کشد و کیفیت ارائه خدمات با ایران کاملاً یکسان است.

 

هزینه نوروتراپی (نوروفیدبک) به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه نوروتراپی تحت تأثیر عوامل بسیار مختلفی قرار دارد. هر یک از این عوامل می‌توانند به راحتی قیمت نوروفیدبک را بالا برده یا پایین بیاورند. در ادامه این عوامل را بررسی می‌کنیم.

 

تعداد جلسات نورورتراپی

با توجه به تعداد جلسات نوروتراپی که توسط پزشک برای شما مشخص می‌شود، قیمت نوروفیدبک تعیین خواهد شد. تعداد جلسه زیاد با ساعات طولانی، هزینه‌ها را بیشتر می‌کند.

 

تجربه و تخصص پزشک

مراجعه به متخصصان معروف در این حوزه می‌تواند هزینه بیشتر و معطلی برای نوبت گرفتن را به همراه داشته باشد. با این حال، باید به بهترین متخصصان نوروتراپی مراجعه کنید تا این درمان را به درستی انجام بدهند. تجربه و سابقه یک پزشک در این روش درمانی، باعث بهبود اختلال شما می‌شود.

 

تجهیزات پزشکی

استفاده از تجهیزات جدید و مؤثر می‌تواند هزینه‌های درمان نوروفیدبک را افزایش بدهد. البته ارائه هزینه بالاتر در برابر دریافت خدمات بهتر بسیار مناسب است. تجهیزات به روز می‌شوند و هزینه نگهداری و تعمیرات آن‌ها روی خدمات و هزینه نوروفیدبک تأثیر مستقیم دارد.

 

تعداد جلسات درمان نوروفیدبک

 

شهر و محل درمان

هزینه نوروفیدبک در شهر‌های مختلف کشور متفاوت است و بستگی به نوع امکانات آن‌ها دارد. محل درمان نوروفیدبک و تخصص و مهارت پرسنل آن، تأثیر مستقیم بر قیمت نهایی نوروفیدبک دارد.

 

پوشش بیمه

بیمه‌های مختلف ممکن است این روش درمانی را تحت پوشش قرار دهند. کمک گرفتن از بیمه برای پرداخت هزینه‌ها، می‌تواند مبلغ این درمان را بسیار پایین بیاورد. با ارائه بیمه نامه خود به مراکز درمانی از خدمات آن‌ها با قیمت پایین‌تر بهره ببرید.

 

خدمات پزشکی

سایر خدمات پزشکی و مشاوره‌ای نیز در این مراکز همزمان با درمان نوروفیدبک انجام می‌شود. استفاده از درمان‌های مختلف قطعاً هزینه‌ها را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد.

 

آیا درمان نورورفیدبک ارزش هزینه کردن را دارد؟

شاید این سؤال را از خودتان بپرسید که آیا درمان نوروفیدبک ارزش این هزینه‌ها را دارد؟ شاید این درمان کمی گران به نظر برسد؛ اما تأثیرات بسیار خوبی روی سلامتی شما دارد. با توجه به تعداد جلسات، قیمت هر جلسه مشخص شده و هر چه درمان طولانی‌تر باشد، هزینه‌ها نیز بیشتر می‌شود. با کمک روش نوروفیدبک می‌توان کیفیت زندگی افرادی که دارای اختلالات روحی هستند، را بهبود بخشید. با توجه به این توضیحات، روش نوروفیدبک ارزش امتحان و هزینه کردن را دارد.

 

استفاده از نوروفیدبک برای سنین مختلف

 

آیا بیمه‌های درمانی مختلف این درمان را پوشش می‌دهند؟

آیا بیمه‌های مختلف درمانی، هزینه نوروفیدبک را پرداخت می‌کنند؟ برای پاسخ به این سؤال باید در نظر بگیرید که بیمه‌های درمانی مختلفی در کشور وجود دارد و هر کدام قوانین و شرایط خاص خود را دارند. بیمه‌هایی مانند بیمه تکمیلی، بانک، نیرو مسلح، بیمه شرکت نفت و غیره این درمان را تحت پوشش قرار می‌دهند. برای اطلاع از اینکه بیمه شما این درمان را تحت پوشش قرار می‌دهد یا خیر، به دفاتر بیمه مراجعه کنید.

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان نوروفیدبک چقدر است؟

تعداد جلسات نوروفیدبک با توجه به نوع اختلال و درمان می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. درمان در جلسه‌های مختلف انجام می‌شود و نمی­توان در یک جلسه نتیجه گرفت. تعداد جلسات نوروفیدبک بسیار زیاد است و در برخی موارد تا ۴۰ جلسه برای درمان بیمار در نظر گرفته می‌شود. فاصله بین جلسات معمولاً هر دو یا سه روز یکبار است. البته با توجه به میزان اختلال این جلسات تا ۲۰ جلسه نیز کاهش پیدا می‌کنند. اثرات درمان نوروفیدبک در ۱۰ جلسه اول خود را نشان خواهد داد؛ اما برای بهبودی کامل باید دوره‌ها تکمیل شود.

 

ارزانترین قیمت نوروفیدبک

 

نتیجه‌گیری

درمان نوروفیدبک یک روش درمانی جدید برای افراد مبتلا به اختلالات روحی است. هزینه نوروفیدبک بسیار متفاوت است و بستگی به نوع اختلال و تعداد جلسات درمانی دارد. زمانی که پزشک به شما این روش درمانی را توصیه می‌کند، باید حتماً آن را انجام بدهید. نگران عوارض این روش درمانی نباشید؛ زیرا کاملاً بی‌خطر است.

ما در مرکز مشاوره و نوروفیدبک نوین این درمان را با پیشرفته‌ترین تجهیزات دنیا انجام می‌دهیم. در صورت ابتلا به اختلالات مختلف، می‌توانید به مرکز ما مراجعه و درمان خود را آغاز کنید. بزرگترین مشاوران و متخصصان روانشناسی در مرکز گرد هم آمده تا به شما عزیزان برای حل مشکلات و بیماری‌ها کمک کنند. می‌توانید به صورت حضوری به مرکز در کرج مراجعه یا نوبت خود را به صورت آنلاین از طریق سایت ثبت کنید.

 

سؤالات متداول

آیا نوروفیدبک ضرر دارد؟

خیر این روش درمانی کاملاً ایمن است.

 

هزینه نوروفیدبک چگونه محاسبه می­شود؟

با توجه به نوع اختلال و تعداد جلسات هزینه مشخص می‌شود.

 

بهترین مرکز نوروفیدبک کجاست؟

مرکز مشاوره نوین بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *