هزینه نوروفیدبک در سال 1403 چقدر است؟

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

 هزینه نوروفیدبک، به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به آن که نوع بیماری و شدت آن در فرد چقدر بوده و از چه روش و تجهیزاتی برای درمان و کنترل علائم او در نوروتراپی استفاده شود، هزینه هر جلسه نوروفیدبک متفاوت خواهد بود.

آشنایی با هزینه‌های لازم برای درمان از طریق نوروفیدبک می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای ادامه دادن این روش درمانی داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم نگاهی به هزینه نوروفیدبک و عوامل موثر بر آن داشته و هزینه‌های این روش درمانی را با هزینه‌های روش‌های درمانی دیگر مقایسه کنیم.

شما نیز اگر مایل هستید که درباره قیمت نوروفیدبک اطلاعات کافی دست پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

 • محل اجرای نوروفیدبک

پیش از هر چیزی باید گفت که هزینه نوروفیدبک، به این بستگی دارد که مراحل درمان در منزل یا کلینیک انجام بگیرد. قطعا در شرایطی که قرار باشد نوروتراپی، در منزل انجام شود، باید هزینه‌های بیشتری نیز برای آن در نظر گرفت.

کلینیک‌های واقع در شهرهای بزرگتر، معمولا هزینه بیشتری برای خدمات نوروفیدبک خود، دریافت می‌کنند.

البته در نظر داشته باشید که در خصوص هزینه‌ وروفیدبک نیز مانند دیگر خدمات پزشکی در کشور، تابع یک سری نرخ‌های پایه‌ای هستیم و کلینیک‌های مختلف، بسته به میزان خدمات بالاتر و کیفیت بهتری که ارائه می‌دهند و همین طور هزینه‌های جانبی، ممکن است نرخ‌های متفاوتی داشته باشن

 • تجهیزات و مواد مصرفی

نباید فراموش کنیم که تجهیزات و مواد مصرفی به کار رفته در نوروفیدبک نیز در میزان هزینه نوروفیدبک، تاثیر مستقیم دارند.

 • بیمار چه اختلالی دارد؟

پیش از هر چیزی وضعیت بیمار ارزیابی خواهد شد و مراحل درمانی و تعداد جلسات لازم، مشخص می‌شوند.

نوروتراپی، بیماری‌ها و اختلالات مختلفی را پوشش داده و در مدیریت درمان آن‌ها، موثر واقع می‌شود. این اختلالات شدت و ضعف متفاوتی داشته و بسته به میزان شدت و ضعف آن‌ها نیز هزینه متفاوت خواهد بود.

هزینه درمان اختلالات پیچیده‌تری مثل صرع، بیش فعالی و نقص توجه (ADHD)، و افسردگی، معمولا بیشتر از اختلالات ساده‌تر است.

 • تعداد جلسات نوروفیدبک

به علاوه از نگاهی دیگر تعداد جلسات و نوع تجهیزات و مواد مصرفی به کار رفته در نوروفیدبک نیز در میزان هزینه آن، تاثیر مستقیم دارند.

به طور معمول، برای آن که بتوان نتایج قابل توجه و قابل دفاعی را مشاهده کرد؛ به چیزی بین 30 تا 60 جلسه نوروفیدبک نیاز است.

بدیهی است که هر چه قدر تعداد جلسات بالاتر باشد، هزینه بیشتری نیز باید بابت نوروفیدبک، پرداخت شود. البته در این شرایط، قطعا بیمار به تعداد جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارد و نمی‌توان گفت که هزینه اضافی پرداختی، گران قیمت بوده یا اتلاف پول به حساب بیاید.

در شرایطی که بیمار نیاز به جلسات بیشتر درمانی دارد، هزینه پرداختی آن، موثر بوده و در روند درمانی، اهمیت زیادی دارد.

 • مهارت و تخصص نوروتراپیست

مهارت و تخصص نوروتراپیست می تواند در هزینه نوروفیدبک تاثیر مستقیم داشته باشد. در درمان نوروفیدبک نیز مانند هر درمان دیگری، میزان تخصص درمانگر می‌تواند بر هزینه درمان تاثیر بگذارد.

مطابق چیزی که انتظار داریم، درمانگران با تجربه‌تر و متخصص‌تر، معمولا هزینه بیشتری برای جلسات نوروفیدبک خود دریافت می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که هر آن قدر تجربه و مهارت درمانگر، بالاتر باشد؛ هزینه بیشتری برای دریافت این خدمات، نیاز خواهد بود. به همان اندازه نیز تجربه و مهارت درمانگر، در اثربخشی مراحل درمانی، تاثیر دارد.

پس از بررسی محل، تجهیزات، نوع اختلال، تخمین تعداد جلسات و مهارت نوروتراپیست می‌توان در مورد هزینه‌ نوروفیدبک نیز یک آنالیز مشخص داشت و مطابق با آن، پیش رفت.

شما می‌توانید این موضوع را نیز بررسی کنید که آیا قیمت نوروفیدبک بیمه تکمیلی پوشش داده شده و می‌توانید از بیمه تکمیلی خود برای جبران بخشی از هزینه‌ها استفاده کنید یا خیر.

در نظر داشته باشید که گاهی اوقات هزینه نوروفیدبک از یک شهر به شهر دیگر و حتی از یک کلینیک به کلینیک دیگر، متفاوت خواهد بود.

فرم مشاوره رایگان

با این حساب بهتر است که حتما نسبت به هزینه‌ها و کیفیت خدمات و روش درمانی در کلینیک‌های مختلف، تحقیقات مناسبی انجام داده و در نهایت کلینیکی را برای دریافت سرویس خدمات نوروتراپی انتخاب کنید که هم سطح درمانی رضایت بخشی را ارائه داده و هم این که به لحاظ هزینه‌ها، در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.

عوامل موثر بر قیمت نوروفیدبک

عوامل موثر بر هزینه هر جلسه نوروفیدبک

همانطور که مشاهده کردید، عوامل مختلفی بر هزینه نوروفیدبک، به عنوان یک روش درمانی، موثر هستند. این عوامل به طور کلی در تمام کلینیک‌ها و مراکزی که خدمات نوروفیدبک را ارائه می‌دهند، در یک ردیف قرار دارند؛ اما ممکن است بسته به نوع اختلال و همین طور خدمات جانبی که ارائه می‌شود، فاکتورهای مختلف در شکل گرفتن هزینه هر جلسه نوروفیدبک، تا حدودی متغیر باشند.

به هر ترتیب پیش از هر چیزی باید به نوع اختلال پرداخته شود و این که برای درمان کامل آن یا به هر صورت نزدیک شدن به شرایط ایده آل، چند جلسه نوروتراپی لازم است و باید از کدام تکنیک نوروفیدبک برای این بیمار استفاده شود.

تنها پس از بررسی این موارد، می‌توان برداشت موفقی نسبت به میزان هزینه‌ هر جلسه نوروفیدبک، داشت.

دقت داشته باشید که عوامل موثر بر هزینه هر جلسه نوروفیدبک، همگی از جمله فاکتورهایی هستند که در درمان و کنترل یک اختلال و بیماری، اهمیت دارند و نمی‌توان یکی از این موارد را حذف کرده یا نسبت به آن، اهمال داشت.

در واقع شما برای کاهش هزینه‌های روش درمانی نوروفیدبک، نباید هرگز به فکر حذف جلسات درمانی یا کم کردن خدمات این حوزه باشید. قطعا چیزی که متخصص نوروفیدبک، به شما توصیه می‌کند، تمام چیزی است که باید انجام شود و نباید هرگز به خاطر کم شدن هزینه‌ نوروفیدبک، از کیفیت درمان، کم کنید.

عوامل موثر بر قیمت نوروفیدبک
تعداد جلسات
نوع اختلال
مهارت و تجربه درمانگر
موقعیت مکانی کلینیک

به جز این موارد، هزینه نوروفیدبک درمانی، به عوامل با اهمیت کمتر دیگری نیز بستگی دارد که در جای خود اثربخشی مثبت یا منفی بر نرخ این خدمات نوروتراپی، خواهند داشت. این موارد را باید به کلی در هزینه هر جلسه نوروفیدبک، در نظر گرفت و نسبت به آن‌ها، آگاهی داشت.

قیمت نوروفیدبک چقدر است؟

هزینه نوروفیدبک درمانی در سال 1403

هزینه هر جلسه نوروفیدبک درمانی در سال 1403، نسبت به سال 1402 و سال‌های قبل، با تفاوت‌هایی همراه است.

پس از آن که تعرفه‌های جدید پزشکی در سال 1403 اعلام شده و مورد تغییر قرار گرفتند، هزینه نوروفیدبک درمانی در سال 1403 نیز در مراکز مختلف، مشخص  شد که البته باز تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد.

از این روی توصیه می‌کنیم که همیشه پیش از اقدام و تصمیم گیری مشاوره حرفه‌ای در این زمینه داشته و در خصوص عواملی که باعث تعیین قیمت و هزینه نوروفیدبک می‌شوند، اطلاعات کاملی کسب کنید.

هزینه درمان نوروفیدبک در خانه

یک نکته مهم وجود دارد که به هر ترتیب هزینه نوروفیدبک در خانه، بیشتر از چیزی است که در مراجعه به یک کلینیک، باید پرداخت شود؛ اما به خاطر داشته باشید که برای رفت و آمد به کلینیک، نیز با چالش‌های مربوط به آن، همراه هستید.

هزینه رفت و آمد، ترافیک شهری، معطلی و …؛ همگی از جمله مشکلاتی هستند که در صورت مراجعه حضوری به مرکز نوروفیدبک، تجربه می‌کنید.

به طور کلی برخی از افراد با داشتن اختلال‌هایی خاص یا به دلایل شرایطی کاملا متفاوت و دور از این موضوع، مایل هستند که جلسات نوروتراپی را در منزل داشته باشند. بعضی دیگر ترجیح می‌دهند که به مرکز و کلینیک نوروفیدبک مراجعه کرده و جلسات درمانی خود را در چنین مرکزی، دنبال کنند.

به هر ترتیب هزینه نوروفیدبک در منزل، بیشتر از هزینه نوروتراپی در کلینیک خواهد بود، اما در بیشتر مواقع بیمارانی که درمان در منزل را ترجیح می‌دهند، این هزینه اضافه را پذیرفته و مشکلی با آن ندارند.

آیا درمان نوروفیدبک ارزش هزینه دارد؟

آیا درمان نوروفیدبک ارزش هزینه دارد؟

پیش از هر چیزی باید گفت که تصمیم گیری در مورد این که آیا درمان نوروفیدبک برای شما ارزش دارد یا نه، یک تصمیم کاملا شخصی است.

در کنار آن، اهمیت زیادی دارد که قبل از شروع به درمان، حتما با یک متخصص نوروتراپی مشورت کرده و در خصوص مزایا و معایب این روش درمانی، اطلاعات مناسبی را به دست بیاورید. همچنین می‌توانید از وب سایت‌های انجمن‌های نوروتراپی ایران برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد نوروفیدبک و یافتن یک مرکز نوروتراپی حرفه‌ای در منطقه خود، استفاده کنید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که می‌توانید از خود بپرسید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند:

 • آیا من به دنبال یک راه حل غیردارویی برای درمان اختلال خود هستم؟ در نظر داشته باشید که در خصوص برخی از اختلالات، نیاز به تداخل درمان دارویی و غیردارویی خواهد بود و باید این موضوع را با توجه به نظر پزشک، برنامه ریزی کنید. در نهایت نیز خود شما به تنهایی نمی‌توانید در این مورد تصمیم گرفته و باید حتما مطابق با چیزی که بیماری و اختلال شما برای درمان نیاز دارد، برنامه ریزی درمانی خود را شکل دهید.
 • آیا من مایل به پرداخت هزینه نوروفیدبک هستم؟ همان طور که تا اینجا نیز مرور کردیم، هزینه هر جلسه نوروفیدبک، در خصوص بیماری‌ها و اختلالات مختلف، متفاوت بوده و بسته به تعداد جلسات درمانی، کمتر یا بیشتر خواهد بود.
 • آیا من انتظارات واقع بینانه‌ای از درمان نوروفیدبک دارم؟ در برخی مواقع، نوروفیدبک، لزوما درمان قطعی برای اختلالات نیست و تنها می‌تواند به تسکین و کم کردن علائم، کمک کند. البته در بسیاری مواقع نیز می‌توان از لورتا نوروفیدبک و روش‌ها و تکنیک‌های دیگر نوروتراپی، برای درمان کامل اختلالاتی چون آپنه خواب، اضطراب، افسردگی و … کمک گرفت.

اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت باشد، به احتمال زیاد درمان نوروفیدبک برای شما مناسب است و ارزش هزینه کردن بابت آن را دارد.

اهمیت زیادی دارد که انتظارات واقع بینانه داشته باشید. البته باز هم توصیه می‌کنیم که در جلسه اولیه مشاوره با پزشک، تمامی سوالات و مشکلات خود را مطرح کرده و با احساس راحتی کامل، هر گونه اطلاعاتی که درباره فرایند درمانی می‌خواهید را بپرسید و پاسخ‌های خود را دریافت کنید.

 

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

هزینه نوروفیدبک به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه نوروفیدبک، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله:

تجهیزات و مواد مصرف

تجهیزات و مواد مصرفی مورد استفاده در نوروفیدبک، به نوع سیستم نوروتراپی و کاربرد آن، بستگی دارد. با این حال به طور کلی تجهیزات و مواد مصرفی در نوروفیدبک، از جمله دستگاه نوار مغزی، کامپیوتر، مانیتور، بلندگو، صندلی، ژل الکترود، الکترودهای جایگزین، کابل و … هستند.

از ژل الکترود برای اتصال الکترودها، به پوست سر استفاده می‌شود و الکترودهای جایگزین نیز برای زمانی هستند که نیاز به تعویض الکترودهای قبلی، وجود داشته باشد.

همین طور کابل‌ها برای اتصال الکترودها به دستگاه نوار مغذی یا eeg، استفاده می‌شوند.

به صندلی اشاره کردیم، کاربر و بیمار باید در زمان جلسات نوروفیدبک، روی یک صندلی کاملا راحت نشسته و به هیچ وجه احساس ناراحتی نداشته باشد. صندلی باید کاملا راحت باشد و بیمار در وضعیت عمودی و راست قرار بگیرد.

در بیشتر مواقع نیز از بلندگو برای ارائه بازخورد شنوایی به کاربر، استفاده می‌شود. همین طور از مانیتور نیز برای نمایش بازخورد به کاربر، استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که بازخورد می‌تواند به صورت بصری (مانند تصاویر یا نمودارها) یا شنوایی (مانند صداها یا آهنگ‌ها) باشد.

اما یکی از رکن‌ها و تجهیزات اصلی در نوروتراپی، کامپیوتر است. کامپیوتر برای تجزیه و تحلیل سیگنال‌های مغزی و ارائه بازخورد به کاربر، کاربرد دارد. نرم افزار نوروفیدبک، سیگنال‌های مغزی را به تصاویر یا صداها تبدیل کرده و کاربر قرار است که این‌ها را درک کند.

دستگاه نوار مغزی، مطابق چیزی که انتظار می‌رود، برای ثبت فعالیت الکتریکی مغزی، کاربرد دارد.

در این دستگاه، الکترودها را به پوست سر وصل کرده و سیگنال‌های مغزی را ثبت می‌کنند. در مرحله بعدی، این سیگنال‌های ثبت شده، به کامپیوتر ارسال شده و آن‌جا مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.

درمانگر

درمانگر نوروفیدبک، باید متخصصی باشد که آموزش و تجربه لازم برای ارائه درمان نوروفیدبک را داشته باشد. درمانگران نوروفیدبک، دارای تخصص در حوزه روانشناسی، روانپزشکی، عصب شناسی و مهندسی پزشکی هستند.

یک درمانگر نوروفیدبک، باید دارای مهارت‌های زیر باشد:

 • دانش عمیق در مورد مغز و نحوه عملکرد آن
 • آشنایی با انواع اختلالات قابل درمان با نوروفیدبک
 • مهارت در استفاده از تجهیزات نوروفیدبک
 • توانایی ایجاد رابطه درمانی با مراجعان
 • مهارت‌های ارتباطی قوی

در اینجا چند نکته برای انتخاب یک درمانگر نوروفیدبک مناسب آورده شده است:

 • در مورد تجربه و تخصص درمانگر نوروتراپی، حتما سوال کنید. به این شکل، اطلاعات کاملی به دست خواهید آورد.
 • در مورد رویکرد درمانگر به نوروفیدبک، سوال کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که با درمانگر احساس راحتی می‌کنید. این احساس راحتی، باعث خواهد شد تا جلسات درمانی به شکلی موثرتر پیش بروند و نتیجه بهتری در مدت زمان کوتاه‌تر، حاصل شود.

نحوه درمان

درمان نوروفیدبک، یک فرایند یادگیری است که به مغز کمک می‌کند تا فعالیت خود را دوباره تنظیم کند.

در این روش، از یک دستگاه نوار مغزی، برای ثبت فعالیت الکتریکی مغز کمک گرفته شده و با ارسال این سیگنال‌ها به کامپیوتر، تجزیه و تحلیل و آنالیز فعالیت مغزی، به وسیله نرم افزار نوروفیدبک، انجام خواهد شد. تعرفه نوروفیدبک با توجه به این تجهیزات، مشخص می‌شود.

بازخوردهای این سیگنال‌های دریافتی، به وسیله صدا یا تصویر، داده خواهد شد. فرد با استفاده از این بازخوردهای صوتی یا تصویری، می‌آموزد که چطور فعالیت مغزی خود را به صورت داوطلبانه، کنترل کند.

به طور مثال، اگر شما برای درمان اختلال اضطراب خود، از درمان‌های نوروتراپی استفاده کنید، ممکن است یاد بگیرید که چطور امواج مغزی خود را که با آرامش و تمرکز مرتبط هستند، بهبود بخشیده و آن‌ها را افزایش دهید تا سطح اضطراب کمتری را تجربه کنید. با گذشت زمان و دنبال کردن جلسات، با افزایش کنترل شما بر فعالیت مغزی‌تان، علائم شما نیز کمتر شده و بهبود می‌یابند.

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

قیمت نوروفیدبک در خارج از کشور

قیمت نوروفیدبک در خارج از کشور، در مقایسه با هزینه‌هایی که باید داخل کشور و در ایران پرداخت شود، تا حدود زیادی بیشتر است.

پیش از هر چیزی در نظر داشته باشید که برای برخورداری از این خدمات در خارج از کشور، باید یک سفر خارجی داشته باشید و در طول درمان خود، در شهر مقصد، اقامت کنید. هزینه‌های سفر و اقامت در کشور ثالث، مبلغ کمی نخواهد شد و به اضافه آن، باید هزینه نوروفیدبک را نیز به نرخ ارز خارجی، پرداخت کنید که در مقایسه با هزینه‌ها در ایران، مبالغ قابل توجهی بالاتر خواهد بود.

از این روی به نظر می‌رسد که برای برخورداری از روش درمانی نوروفیدبک در خارج از کشور، باید هزینه‌های به مراتب بیشتری را پرداخت کنید؛ با در نظر گرفتن این موضوع که داخل کشور نیز همان خدمات و حتی با کیفیت بهتر، با نرخ و هزینه به مراتب ارزان‌تری، ارائه می‌شود.

با این حساب باید گفت که قیمت هر جلسه نوروفیدبک، در ایران، مقرون به صرفه‌تر نسبت به خارج از کشور است.

هزینه نوروفیدبک در تهران

هزینه نوروفیدبک در تهران، بسته به نوع و نحوه درمان، درمانگر، کلینیک و تعرفه‌های آن و نوع تجهیزات و موادی که به کار برده می‌شود، متفاوت است.

در هر سال، هزینه نوروفیدبک در تهران، مطابق با تعرفه‌های همان سال مشخص شده و ممکن است از سالی به سال دیگر، با تغییراتی در هزینه‌ها روبرو باشیم. به واقع هزینه هر جلسه نوروفیدبک، ثابت نبوده و باید در زمان خود، استعلام گرفته شود.

هزینه نوروفیدبک در کرج

به همین ترتیب هزینه نوروفیدبک در کرج نیز از تابعی از تعرفه‌های همان سال است و باید مطابق با خدماتی که ارائه می‌شود، این هزینه‌ها مشخص گردد.

در جلسه مشاوره اولیه، می‌توانید در خصوص هزینه نوروفیدبک در کرج، اطلاعات مناسبی کسب کرده و پس از بررسی اختلال و جلسات درمانی آن، بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

برای انجام نوروفیدبک در کرج، مرکز نوین مشاوره، بهترین مرکز خدمات نوروتراپی محسوب شده و برنامه درمانی متناسب با اختلالات گوناگون را با بهترین قیمت منصفانه ارائه می‌دهد.

به این ترتیب می‌توانید ضمن برخورداری از خدمات حرفه‌ای لورتا نوروفیدبک و دیگر تکنیک‌های نوروپاتی، هزینه معقول و منصفانه‌ای بابت آن بپردازید و در نهایت بهبودی مورد نظر خود را به دست آورده و علائم شما به کمترین میزان ممکن برسد.

کافی است که وارد چرخه درمان شده و همراه با درمانگر خود، جلسات نوروفیدبک را پشت سر بگذارید تا پس از سپری شدن چندین جلسه، متوجه تغییرات و روند بهبودی خود شده و از زندگی جدیدی که پیش رو دارید، نهایت لذت را ببرید.

سخن پایانی

در این مطلب دیدیم که هزینه نوروفیدبک، با توجه به چه فاکتورهایی مشخص شده و به طور کلی هزینه هر جلسه نوروفیدبک، تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد.

به هر ترتیب، لازم است که برای برخورداری از بهترین کیفیت درمانی نوروتراپی و همین طور هزینه نوروفیدبک مناسب، به سراغ یکی از بهترین مراکز نوروفیدبک، چون مرکز نوین مشاوره بروید تا درمان موثری دریافت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و به آن‌ها نیز اطلاع رسانی درستی در خصوص هزینه‌های مربوط به نوروفیدبک و عوامل موثر بر آن، داشته باشید.


سوالات متداول

1. هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

هزینه هر جلسه نوروفیدبک به عواملی مانند: محل اجرای نوروفیدبک، اختلال بیمار، تعداد جلسات مورد نیاز، تجهیزات مورد نیاز و… بستگی دارد که بهتر است در جلسه مشاوره پیش از درمان هر کدام از عوامل توسط منخصص نوروتراپیست مشخص شود.

2. بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج کدام است؟

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج با توجه به تخصص مشاورین و به روز بودن تجهیزات، مرکز نوین مشاوره است که می‌توانید با تماس برقرار کردن با مجموعه از جزئیات روند کاری اطلاع کامل کسب کنید.

4.6/5 - (12 امتیاز)

این پست را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.