مقالات

تست وسواس فکری-عملی ییل براون (YBOCS)

تست وسواس فکری ییل براون

تست وسواس فکری ییل براون

تست وسواس ییل براون

راه های درمانی زیادی مانند دارو درمانی ، روان درمانی و نوروفیدبک برای این اختلال وجود دارد که درمان وسواس با نوروفیدبک بهترین و جدید ترین روش است. نکته مهم این است که ابتدا باید به درستی این اختلال در فرد تشخیص داده شود. ما به شما تست وسواس فکری-عملی ییل براون (YBOCS) را پیشنهاد می کنیم. در حقیقت این تست یک ابزار برای خود گزارشی می باشد تا میزان افکار وسواسی و رفتار های وسواسی در یک فرد تشخیص داده شود. همچنین تست وسواس ییل براون برای افرادی که سن شان کمتر از ۱۴ سال است مناسب نیست.

 

هزینه آزمون : رایگان

تعداد سوالات : 10 سوال

رده سنی : جوانان و بزرگسالان

بازه سنی : 14 سال به بالا

 

تست وسواس فکری-عملی ییل براون (YBOCS)

 

 

1.افکار وسواسی چقدر از وقت شما را اشغال میکنند؟ میزان زمان وقوع افکار وسواسی چقدر است؟
2.افکار وسواسی تا چه اندازه در عملکر شغلی و اجتماعی شما اختلال ایجاد کرده است؟ ( اگر در حال حاضر شاغل نیستید، میزان تداخل وسواس را در فعالیت های روزانه تان در نظر بگیرید. همچنین هنگام پاسخ دادن به این سوال به کار ها و فعالیت هایی که بخاطر وسواس آنها را رها کرده اید و یا کمتر به آنها میپردازید، توجه کنید.)
3.افکار وسواسی تا چه مقدار باعث پریشانی و ناراحتی شما می شود؟
4.تا چه اندازه تلاش میکنید در مقابل افکار وسواسی مقاومت کنید؟ وقتی افکار وسواسی وارد ذهنتان میشوند چقدر تلاش میکنید که به آنها بی توجهی کنید و یا توجهتان را به چیز دیگری منحرف کنید؟
5.چقدر روی افکار وسواسی خود کنترل دارید؟ در متوقف کردن یا منحرف کردن افکار وسواسی خود چقدر موفق هستید؟
6.برای انجام دادن رفتار های وسواسی خود چقدر وقت صرف می کنید؟ فراوانی انجام دادن این رفتار ها چقدر است؟ ( رفتار های وسواسی چند بار انجام میشوند؟ )
7.رفتار های وسواسی تا چه اندازه در عملکر شغلی و اجتماعی شما اختلال ایجاد کرده است؟ ( اگر در حال حاضر شاغل نیستید، میزان تداخل وسواس را در فعالیت های روزانه تان در نظر بگیرید. همچنین هنگام پاسخ دادن به این سوال به کار ها و فعالیت هایی که بخاطر وسواس آنها را رها کرده اید و یا کمتر به آنها میپردازید، توجه کنید.)
8.اگر در انجام رفتار های وسواسی خود منع شوید، چه احساسی پیدا میکنید؟ چقدر مضطرب خواهید شد؟
9.تا چه اندازه تلاش میکنید در مقابل رفتار های وسواسی مقاومت کنید؟
10.چقدر بر روی رفتار های وسواسی خود کنترل دارید؟ در متوقف کردن رفتار های وسواسی خود چقدر موفق هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *