روابط زناشویی و جنسی

رابطه زناشویی در دوران دوستی

رابطه زناشویی در دوران دوستی
2.7/5 - (20 امتیاز)

در دنیای مدرن امروز که همه چیز در حال تغییر می باشد دختران و پسران نیز قبل از اردواج کردن رابطه زناشویی در دوران دوستی را تجربه می کنند. اما برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی امری غلط می باشد زیرا ممکن است این رابطه منجر به ازدواج نشود اگر چه برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی در بسیاری از کشور ها امری عادی و معمولی می باشد اما آیا در اینجا از نظر علمی و روان شناسی قابل قبول است؟

در حقیقت واژه سکس در دوران دوستی دختر و پسر ها یکی از پر کاربرد ترین سوال ها در جلسه های مشاوره و کارگاه های روان شناسی است که زیاد پرسیده می شود. از طرفی عشق بدون لذت وجود ندارد اما این موضوع باعث بروز مشکلاتی در روابط دختران و پسران شده است. برای مثال دختران زیادی سوالاتی مانند مزایا و معایب برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی می پرسند و این نشان دهنده دغدغه آن ها می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کلی به دلایل، مزایا، معایب، تاثیرات منفی و انواع رابطه ها در دوران دوستی بپردازیم.

انواع رابطه در دوران دوستی

اول از همه چیز می خواهیم بدانیم چند نوع رابطه دوستی از نظر روان شناسان وجود دارد. به طور کلی ما دو نوع رابطه جنسی سالم و رابطه جنسی ناسالم داریم. در ادامه نگاهی کوتاه به این دو نوع رابطه جنسی انداخته ایم :

در رابطه جنسی سالم :

 • نیاز دو طرف برآورده می شود.
 • احساس رضایت می کنند.
 • علاوه بر نیاز جنسی به سایر نیاز های همدیگر هم توجه می شود.

در رابطه جنسی ناسالم :

 • یکی از طرفین احساس قربانی بودن می کند.
 • بعد از انجام آن نوعی عذاب وجدان به وجود می آید.
 • علی رغم میل باطنی اتفاق می افتد.
 • برای رهایی از عقده های شخصیتی است.
 • لذت آن لحظه ای و زودگذر می باشد.
وابستگی در رابطه

وابستگی در رابطه

افزایش هورمون ها و ایجاد وابستگی

اگر یک مرد هدفش از نزدیکی به شما آشنایی و در قدم بعدی ازدواج کردن باشد باید بدانید که این نوع هدف در رابطه مشکل ایجاد می کند. این مشکل ترشح هورمون اوکسی توسین و افزایش استروژن در خون خانم ها می باشد. ترشح این هورمون ها در یک خانم جوان حس وابستگی بی منطقی ایجاد می کند و از انجایی که بعضی از دختران در دوران زندگی خود روابط زیادی نداشته اند به علت ترشح این هورمون ها عاشق و دلبسته فردی می شوند که شاید اصلا مناسب آن ها نباشد.

در حقیقت با ترشح این هورمون ها دیگر نمی توانید به طور کلی و دقیق طرف مقابل خود را بشناسید زیرا چشم های شما روی تمامی عیب های او کور می شود و با منطق تان نمی توانید تصمیم بگیرید. این امر در مورد پسران نیز صدق می کند به طوری که با ترشح این هورمون ها و برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی به طرف مقابل خود وابسته می شوند. این وابستگی به قدری می باشد که حتی گاهی اوقات فرد نمی فهمد که مناسب یکدیگر نیستند.

چرا رابطه زناشویی در دوران دوستی؟

همه ما میدانیم که در یک جامعه سنتی همراه با باور های مذهبی بسیار زیاد زندگی می کنیم از این رو حتی رابطه زناشویی در دوران نامزدی نیز طی اصول و قوانینی طی می شود. اما امروزه با تغییرات جامعه بشری پدیده هایی مانند دوستی با جنس مخالف، ازدواج سفید و برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی به موضوع مورد بحث در مراکز مشاوره تبدیل شده و بسیاری از افراد در مورد غلط یا درست بودن آن همواره بحث می کنند.

در کنار این موارد برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی خطرات بسیار زیادی دارد که مهم ترین آن ها بارداری نامشروع و ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی می باشد. همچنین این نوع روابط در صورتی که با فردی غیر از همسر انجام شود در آینده فرد نیز تاثیرات بسیار زیادی می گذارد. به علاوه ازدواج یکی از مهم ترین دغدغه های تمامی جوامع است و به همین دلیل برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج بر کیفیت زندگی مشترک فرد تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج

دلایل گرایش به رابطه جنسی قبل از ازدواج

قبل از اینکه به بررسی خوب یا بد بودن رابطه زناشویی در دوران دوستی بپردازیم ابتدا باید بدانید چیزی که دختران یا پسران را به برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی ترغیب می کند چیست؟ در ادامه مهم ترین دلایل جذاب بودن رابطه زناشویی در دوران دوستی را برای شما مطرح کرده ایم :

 • کشش جنسی دختر و پسر به دلیل غریزه و بیولوژی
 • یک نفر می‌خواهد طرف مقابل را به رابطه متعهد کند
 • یکبار اتفاق افتاده و دیگر برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی برای آن ها عادت شده است
 • دوستان یا رسانه ‌ها فرد را ترغیب به برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی کرده اند

معایب برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی

برقراری رابطه زناشویی در دوران عقد هم معایبی دارد اما برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی معایب بسیار بیشتری دارد زیرا شما در این مورد به عقد یکدیگر در نیامده ایدو به عبارت دیگر زن و شوهر قانونی نیستید. در ادامه نگاهی به برخی از مهم ترین معایب برقراری رابطه زناشویی در دوران دوستی انداخته ایم :

 • از دست دادن پرده بکارت وقتی در جامعه ما مهم ترین اصل ازدواج دارا بودن پرده بکارت می باشد.
 • سرد شدن پسر برای ازدواج و نداشتن شور و هیجان برای تشکیل زندگی جدی.
 • امکان بارداری ناخواسته و به وجود آمدن مشکلات زیاد زیرا بچه از رابطه نامشروع می باشد.
 • امکان ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی مانند ایدز

تاثیرات منفی بر رابطه زناشویی بعد از ازدواج

در تاثیرات منفی سکس قبل از ازدواج و برقراری رابطه زناشویی شما فکر کنید که یک دختر و پسر در یک رابطه عاشقانه بوده اند و با دلایل مختلفی حتی بعد از سال ها از یکدیگر جدا شده اند. با گذشت زمان وقتی این دختر و پسر بخواهند دوباره وارد یک رابطه جدید شوند و ازدواج کنند احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در حین رابطه زناشویی یا تفریح با همسر خود یاد لحظات عاشقانه گذشته خود بیوفتند. حتی در بسیاری از اوقات پیش آمده که فرد به صورت ناخودآگاه در تمام لحظات عاشقانه خود با همسرش معشوق قبلی خود را جایگزین کرده است.

این اختلالات فکری در صورت ادامه داشتن رابطه جدید فرد را از هم می پاشد و به عبارتی دیگر نابود می کند. چرا که باقی ماندن ذهن و روان در روابط صمیمی گذشته نیز نوعی خیانت از نوع فکری به همسر است. به عبارتی دقیق تر فرد در رابطه خود حضور فیزیکی دارد اما روح و روانش جای دیگری سیر می‌کند و این موضوع از مهم ترین تاثیرات منفی برقراری رابطه زناشویی در دوستی می باشد که تاثیر مستقیم آن روی رابطه جدی فرد است.

رابطه زناشویی بعد از ازدواج

رابطه زناشویی بعد از ازدواج

مزایای موکول کردن رابطه زناشویی به بعد از عروسی

انداختن رابطه زناشویی در دوران دوستی به بعد از ازدواج هم شما را از معایب و خطراتی مانند بارداری محفوظ نگه می دارد و هم مزایای بیشماری را برایتان به دنبال دارد. برخی از مهم ترین مزایای موکول کردن رابطه جنسی به بعد از ازدواج عبارتند از :

 • شناخت بیشتر طرف مقابل
 • پذیرش خانواده‌ ها بهتر خواهد بود
 • اختیار بیشتری برای تمام کردن رابطه ناسالم خواهید داشت
 • خطر کمتری برای مورد سو استفاده جنسی واقع شدن وجود دارد
 • مسیر عاطفی سالم تری را طی می کنید
 • می توانید بر کسب شناخت تمرکز بیشتری داشته باشید
 • احتمال بارداری و اجبار به ازدواج از بین می رود.

دخترها و پسرها در رابطه دنبال چه هستند؟

وقتی یک دختر وارد یک دوستی می شود همواره دنبال متهد بودن و مسئولیت پذیر بودن می باشد و هیچوقت به فردای رابطه فکر نمی کنند که با کسی دیگر دوست شوند. اما دوستی در پسران بدین علت شکل می گیرد که آن ها توانایی مسئولیت پذیر بودن و تشکیل زندگی دائم را ندارند بنابراین دوستی با یک دختر را جایگزین ازدواج و راه های سخت آن می کنند.

همواره اگر از یک دختر یا حتی یک پسر در مورد رابطه دوستی شان سوال هایی بپرسیم همگی به خصوص پسران می گویند دوستی برای قبل ازدواج و رابطه زناشویی در دوران دوستی لازم است. به عبارتی صریح تر یعنی من اگر دوست‌ پسر یا دوست دختر نداشته باشم و با جنس مخالف خودم هیچ نوع رابطه ای نداشته باشم چگونه می‌توانم از پس زندگی با جنس مخالف در آینده برآیم؟ و من الان باید این آزمون و خطا را داشته باشم تا در آینده بتوانم براساس این آزمون و خط اها زندگی خوبی را تشکیل بدهم.

موضوع بسیار مهم بعدی در دوستی های دختران و پسران که دارای سن های پایین و زیر ۱۸ سال هستند در دنیای اینترنت که بسیار فراگیر شده و جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده ارسال کردن عکس و فیلم برای یکدیگر می باشد. این کار ممکن است به طور ناخواسته باعث از دست رفتن بسیاری از آبرو های دختران شود و لطمه های سنگینی در زندگی بخورند.

شناخت در دوران دوستی

شناخت در دوران دوستی

روش شناخت تان را اصلاح کنید

اگر قصد و هدف یک مرد از دوستی با یک دختر ازدواج کردن و تشکیل زندگی دادن باشد نه تنها وقت و هزینه خود را الکی خرج نمی کند بلکه تمام کار های خود و هزینه هایش را برای تشکیل زندگی در اولویت قرار می دهد. از طرفی دیگر مردی که به دنبال ازدواج می باشد هیچگاه به دختر درخواست رابطه زناشویی در دوران دوستی به طور کامل نمی دهد.

خیلی از افراد برای شناخت طرف مقابل خود وارد رابطه می شوند تا او را بشناسند و اگر با معیار ها و ملاک های انان سازگار نبود آن رابطه را به پایان می رسانند همچنین در صورت سازگار بودن رابطه را رسمی می کنند و به خانواده ها اطلاع می دهند اما در این مواقع طرف مقابل تان مانع آن می شود و با بهانه هایی مانند :

 • تا کاملا همدیگر را نشناسیم نمی توانم پیش قدم شوم
 • فعلا شرایطم محیا نیست

نسبت به جدی شدن رابطه اصرار می کنند و به عبارتی دیگر آن را به تعویق می اندازند و زمان می خرند. در مواجه با چنین افرادی تمامی حواستان را باید جمع کنید تا عمر و جوانی با ارزش خود را صرف هر فرد بی ارزشی نکنید که نه تنها نسبت به شما و رابطه تان بلکه نسبت به خودش نیز بی مسئولیت است. همچنین به این نکته باید توجه کنید که تا وقتی یک مرد احساس تعهد در رابطه خود نکند به سراغ ازدواج نمی رود.

[alert style=”warning”]

مثلث عشق استرنبرگ

برای اینکه بفهمید همسرتان دوستتان دارد، و میزان صمیمیت، هوس و تعهد در رابطه تان را بسنجید کافیست در این تست رایگان شرکت کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید

[/alert]

تفاوت رابطه جنسی قبل از ازدواج با بعد از ازدواج چیست؟

رابطه زناشویی در دوران دوستی و قبل از ازدواج همواره یک رابطه سطحی و عاشقانه می باشد که دختر و پسر خود را مشغول آن می کنند. از طرفی دیگر چیز هایی که در قبل از ازدواج اتفاق می افتد برای ارضای نیاز های خود، کنجکاوی، تمایل به نشان دادن قدرت در جذب جنس مخالف و گاهی هوس بازی است.

در حالی که در رابطه جنسی پس از ازدواج دختر و پسر خود را مشغول نمی کنند و با هدف پیشبرد زندگی مشترک رابطه خود را پیش می برند. همچنین در رابطه جنسی پس از ازدواج دختر و پسر در زندگی مشترک بیشتر به دنبال تعهد، مسئولیت پذیری و تداوم بخشیدن به زندگی خود هستند. به علاوه دختر و پسر در رابطه جنسی پس از ازدواج برای تداوم زندگی خود و حفظ همسر مورد علاقه شان حاضر به از خودگذشتگی و تغییر خود هستند در صورتی که در یک رابطه دوستانه معمولا تعهدی وجود ندارد و هر دو طرف به فکر پر کردن وقت خود هستند.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مقاله با انواع رابطه ها، رابطه زناشویی در دوران دوستی و نامزدی، مزایای موکول کردن رابطه جنسی به پس از ازدواج و معایب آن در هنگام دوستی به طور کلی آشنا شدید و دریافتید که با رابطه زناشویی در دوران دوستی نمی توانید یک مرد را ترغیب به ازدواج کنید. در پایان امیدوار هستیم مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید.

[alert style=”warning”]

مثلث عشق استرنبرگ

برای اینکه بفهمید همسرتان دوستتان دارد، و میزان صمیمیت، هوس و تعهد در رابطه تان را بسنجید کافیست در این تست رایگان شرکت کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید

[/alert]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *