مشاوره کودک, مهارت های فرزند پروری

بوسیدن همسر در مقابل فرزند

4.5/5 - (38 امتیاز)

نه تنها امروز بلکه در گذشته هم موضوع بوسیدن والدین در مقابل فرزند موضوعی مورد بحث بوده و هیچوقت حل نشده است. به عبارتی دقیق تر بوسیدن همسر در مقابل فرزند موضوعی است که برای بسیاری از پدر و مادرها خجالت آور است و آن ها از انجام آن دوری می کنند. همچنین والدینی که از انجام این موضوع در مقابل فرزندانشان خجالت می کشند فکر می کنند انجام این امر باعث ایجاد مشکلاتی در تربیت جنسی کودکانشان می شود در حالی که این طور نیست. حتی بسیاری از متخصصین روانشناس گفته اند که انجام این امر در صوتی که تبدیل به رفتار جنسی نشود حتی برای آینده فرزندتان نیز مفید است.

در حقیقت وقتی شما این امر را به صورت صحیح و اصولی در مقابل فرزندتان انجام دهید فرزندتان از همان کودکی با ابراز محبت کردن به جنس مخالف آشنا می شود. اگر از طرفی دیگر نیز نگاه کنیم شما با بوسیدن همسرتان در مقابل فرزندتان این آرامش خاطر را برای او ایجاد می کنید که فضای خانواده اش سرشار از محبت و صمیمیت است پس چی از این بهتر؟ اگر می خواهید فرزندتان دچار اختلالاتی در این زمینه نشود کافیست در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کلی بدانید برای موضوع بوسیدن همسر در مقابل فرزند چه کاری انجام دهید.

بوسیدن همسر در مقابل فرزند

امروزه تعداد زیادی از پدر و مادرها فکر می کنند که بوسیدن یکدیگر موضوعی است که باید آن را در حضور فرزدانشان انجام ندهند و اقدام به پنهان کردن آن کنند. در کشور ما به دلیل فرهنگ سنتی مان این موضوع تا حدودی جا نیوفتاده است و پدر و مادر ها از انجام آن خجالت می کشند. از طرفی بسیاری از والدین فکر می کنند که انجام این موضوع در حضور فرزندان بر روی تربیت آن ها تاثیر می گذارد درحالی که سخت در اشتباه هستند. به عبارتی دقیق تر والدین باید زمانی از این موضوع نگران باشند که بوسه ها رنگ و بوی جنسی بگیرد.

به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم تا حد الامکان موضوع بوسیدن همسر در مقابل فرزند را در حضور بچه هایتان انجام دهید و سعی کنید این موضوع را برای آن ها عادی کنید. می پرسید چگونه این امر را برای فرزندان عادی جلوه بدهیم؟ برای عادی جلوه دادن بوسیدن همسر در مقابل فرزند باید این امر را از زمانی که آن ها کوچک هستند انجام دهید. همچنین بهتر است سایر رفتار های محبت آمیز مانند بغل کردن و حرفای صمیمت آمیز را بین شما و پدرش یا مادرش مشاهده کند. در حقیقت اگر شما بتوانید به درستی و با اصول این مورد را انجام دهید و توجه کنید نه تنها تاثیر منفی ندارد بلکه تاثیر های مثبتی روی رشد عاطفی آن ها می گذارد.

آیا بوسیدن همسر در مقابل فرزند دارای مزایا می باشد؟

همان طور که به آن اشاره کردیم بوسیدن همسر در مقابل فرزند نه تنها تاثیر منفی بر روی آن ها ندارد بلکه می تواند مزایایی را برای رشد هیجانی و احساس امنیت در آن ها به وجود آورد به شرطی که انجام آن تحت نظارت و کنترل باشد. پس نتیجه گرفتیم که برای انجام این عمل در جلوی کودکان باید مواردی را رعایت کنیم. شماهم کنجکاو شدید این قاعده و موارد چه هستند؟ کافیست در ادامه ما را دنبال کنید تا تمامی سوال هایتان در خصوص بوسیدن همسر در مقابل فرزند برطرف شود.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید : نحوه مدیریت نیاز های جنسی نوجوان

[/alert]

یاد دادن محبت کردن و بیان احساسات

در اصل باید بدانید کودکی که از همان بچگی رفتار های محبت آمیز مانند بغل کردن و بوسیدن پدر و مادرش را می بینید با فرزندی که تنها در محدودیت بزرگ شده و خانواده اش نه تنها این کارها را انجام نداده اند بلکه از دیدن رفتار های محبت آمیز دیگر مانند خواهر، برادر، عمو و …. منع کرده اند فرق دارد. زیرا فرزندی که از همان کودکی شاهد رفتار های محبت آمیز بوده وقتی هم که بزرگ شود از کودکی یاد گرفته که روابط صمیمانه خود را بدون خجالت بروز دهد و به همسر خود محبت داشته باشد.

از طرفی این موضوع را هم بهتر است بدانید که ناتوانی در بیان کردن احساسات یکی از جدی ترین موضوعاتی است که امروزه در بسیاری از زوجین اتفاق افتاده و بچه ها قربانیان این امر هستند. چون آن ها نه تنها رفتار های محبت آمیز ندیده اند بلکه اصلا نمی دانند که از ابراز حساسات خود نباید خجالت بکشند. به همین دلیل ابتدا باید والدین از انجام این امر یعنی بوسیدن همسر در مقابل فرزند خجالت نکشند تا فرزندشان در آینده نیز این موارد را یاد بگیرد.

سعی کنید احساس آرامش و امنیت خاطر برایشان به وجود بیاورید

یکی از موضوعاتی که به شدت شرایط روحی فرزندان را تحت تاثیر قرار می دهد جدایی والدین و اختلاف نظر میان آن ها می باشد. زیرا تنها قربانیان جدایی والدین یا اختلاف نظر بین شان کودکان می باشند که به مرور باعث ایجاد بیماری هایی مانند افسردگی یا اضطراب در آن ها می شود.

به همین دلیل اگر می خواهید فرزندتان به این بیماری ها دچار نشود در وهله اول از جدایی بپرهیزید و سعی کنید با صحبت کردن اختلاف های خود را حل کنید و در وهله دوم بوسیدن همسر در مقابل فرزند را انجام دهید. زیرا وقتی فرزند شما بوسیدن همسرتان را ببیند به این باور می رسد که دارای یک خانواده صمیمی است و دارای آرامش خاطر می شود.

بوسیدن همسر در مقابل فرزند و مواردی که باید رعایت کنید

تا به اینجا متوجه شدید که بوسیدن همسر در مقابل فرزند تاثیرات مثبتی مانند رشد عاطفی در آن ها دارد اما باید به این نکته توجه کنید که اگر به برخی از نکات توجه نکنید باعث ایجاد مشکلات روحی و جدی در فرزندتان می شوید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم به اصول و مرز های بوسیدن همسر در مقابل فرزند توجه کنید.

در مقابل فرزندان چگونه باید با همسر خود رفتار کنیم؟

در مقابل فرزندان چگونه باید با همسر خود رفتار کنیم؟

حد و مرز برای روابط مشخص کنید

ابتدایی ترین اصلی که باید بسیار به آن توجه کنید این است که بوسیدن همسر در مقابل فرزند تنها برای ابراز محبت باشد نه شروع کردن روابط جنسی بین شما به همین منظور به شما توصیه می کنیم علاوه بر بوسیدن لب ها یا لپ های همسرتان صورت یا دست های آن را هم ببوسید تا کودک فکر نکند که ابراز محبت تنها از طریق لب ها امکان پذیر است. همچنین می توانید در کنار بوسیدن همسرتان او را در آغوش خود بگیرید و با کلمه های محبت آمیز به او ابراز احساسات کنید. هدف ما از انجام این کار ها نشان دادن راه های محبت کردن به کودک می باشد تا متوجه شود محبت کردن از هر راهی امکان پذیر است از این طریق ذهن کودک به راه های دیگر کشیده نمی شود.

احساس بی ‌توجهی را به کودک به هیچ وجه منتقل نکنید

بسیاری از والدین وقتی درگیر ابراز احساسات به یکدیگر می شوند از فرزند خود غافل می شوند در حالی که این امر کاملا اشتباه است. زیرا بوسیدن همسر در مقابل فرزند نباید طوری باشد که کودک حس کند والدین به او توجه نمی کنند. حتی هستند کودکانی که با مشاهده رفتار ها و کلمات محبت آمیز بین والدین دچار حس هایی مانند حسادت می شوند و نتیجه آن رفتار های پر خشونت و پرخاشگرانه می باشد. به همین دلیل در حین ارتباط با همسرتان حتی صحبت کردن معمولی نباید از فرزندتان غافل شوید. حتی به شما توصیه می کنیم در بحث ها نیز به کودک اجازه شرکت دهید و کارهای محبت آمیزتان را دسته جمعی انجام دهید.

برقراری رابطه های درست را تمرین کنید

درست است که حین بوسیدن همسر در مقابل فرزند شاهد رفتار های پرخشونت یا اخم کردن می شوید اما به هیچ وجه نگران نباشید. زیرا غر غر کردن های بچه ها طبیعی است و با این رفتار ها آن ها خواهان دریافت محبت هستند و اگر با آن ها هم رفتار های محبت آمیز کنید تمامی مسائل حل می شود. به عبارتی صریح تر تا زمانی که شما به تفاوت بین ابراز محبت، عشق طبیعی و عشق‌ بازی با هدف جنسی احترام بگذارید می ‌توانید ارتباطات بیان شده زیر را در حضور فرزندانتان با همسر خود تجربه کنید.

  • همدیگر را در آغوش بگیرید تا فرزندانتان بفهمند چطور باید همدیگر را دوست داشته باشند.
  • به همسرتان بگویید که دوستش دارید و به آن ها نشان دهید که داشتن ارتباط کلامی باز چگونه می‌ تواند باشد.
  • روی لب‌ ها و گونه همسرتان بوسه بزنید اما بوسیدن با زبان را برای اتاق خوابتان بگذارید.
  • چه در خانه و چه بیرون دستان همدیگر را بگیرید.
  • در دور و بر خانه برای همه یادداشت‌ های محبت‌آمیز بگذارید.
  • پیش بچه ‌ها همسرتان را تحسین کنید.
  • موقع تماشای تلویزیون روی مبل در آغوش هم لم بدهید.
  • در اتاق پذیرایی به آرامی با هم برقصید.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید : علائم و نشانه های کودک آزاری

[/alert]

نسبت به کنجکاوی های کودک بی توجه نباشید

به احتمال زیاد بوسیدن همسر در مقابل فرزند باعث کنجکاوی آن ها به خصوص کودکانی که در سن های پایین هستند می شود. حتی ممکن است بعضی از کودکان در مورد بوسیدن یا ارتباط بین تان از شما سوال هایی بپرسند. این موضوع بیشتر در سن های چهار یا پنج سالگی کودک بروز پیدا می کند می دانید چرا؟ چون کودکان در این سن به تازگی متوجه تفاوت های جنسیتی می شوند و برای خود فکر های جور واجور می کنند.

در این حین به جای نگرانی یا متوقف کردن بوسیدن همسر در مقابل فرزند سعی کنید با فرزندتان در سطح فهم او صحبت کنید. این روش به جای پرخاش کردن و پیچاندن آن ها به شدت توصیه می شود چون هرچقدر که از جواب دادن به سوال های آن ها خودداری کنید یا با عصبانیت با آن ها صحبت کنید موضوع بدتر می شود.

بوسیدن همسر در مقابل فرزند | نامادری یا ناپدری

وقتی که شما به دلایل مختلف از همسر خود مانند فوت یکی از والدین یا تفاهم نداشتن جدا می شوید کودکان با مشکلات زیادی مواجه می شوند. زیرا کودکان به دلیل سطح فکری کوچک شان توانایی پذیرفتن فرد دیگری را به عنوان مادر یا پدر جدید خود ندارند. از این رو این مشکلات زمانی شدت می گیرد که شما رفتار های محبت آمیز با همسر خود می کنید که می تواند باعث بروز مشکلات بزرگ و ناسازگاری های رفتاری از طرف فرزندتان شود.

به همین دلیل در چنین شرایطی بهتر است حساسیت ‌های فرزندتان را درک کنید و نسبت به آن‌ ها بی ‌توجه نباشید. برای مثال می توانید با آرامش و مهربانی به مروز همسر جدید خود را با فرزندتان آشنا کنید و تا آشنا نشدن فرزندتان با عضو جدید توصیه می کنیم رفتار های محبت آمیز خود را در حضور او انجام ندهید. زیرا خلاف این کار می ‌تواند شما را در دوراهی میان همسر و فرزندتان قرار دهد و مشکلات بسیاری را برایتان ایجاد کند.

بوسیدن زن و شوهر در مقابل بچه ‌ها چه مشکلاتی را برای آن‌ ها ایجاد می‌ کند؟

تا به اینجا به شما گفتیم که بوسیدن همسر در مقابل فرزند هیچ مشکلی برای آن ها ایجاد نمی کند اگر همان رفتار را با کودک خود نیز انجام دهید. از طرفی اگر به آن ها بفهمانید که مورد توجه شما هستند و همانند همسرتان او را دوست دارید. به همین دلیل در مورد این سوال خاطر جمع باشید که تا وقتی ابراز محبت هایتان جنبه جنسی نداشته باشد درگیری ذهنی برای فرزندتان ایجاد نمی شود.

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی این مطلب دریافتید که ابزار محبت به همسر مانند بوسیدن همسر در مقابل فرزند اگر به درستی انجام شود می تواند زمینه ساز بسیاری از تغییرات مثبت مانند رشد عاطفی در آن ها شود. اگر فرزند شما در همان سن های پایین با روابط عاشقانه شما آشنا شود در سن بلوغ که مهم ترین زمان برای حساسیت است هیچ حساسیتی پیدا نمی کنند چرا که به این نوع رویه در والدین خود عادت کرده اند و برای آن ها عادی شده است.

حتی بهتر است به این نکته توجه کنید که ابراز احساسات میان شما و همسرتان ممکن است کودک شما را به شدت احساسی و ظریف بار بیاورد. بنابراین توصیه می کنیم برای کودک خود نیز حد و حدود قائل شوید تا از ابراز علاقه او به افراد غریبه در آینده جلوگیری کرده باشید. در سخن اخر این مطلب امیدوار هستیم مطلب فوق برایتان مفید بوده باشد و با بهره بردن از آن روابط صمیمی برای خود، همسرتان و فرزندتان ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *