روابط زناشویی و جنسی, مشکلات جنسی

ارضا نشدن زن در رابطه جنسی دلایل و راه های درمان آن

ارضا نشدن زن در رابطه جنسی
4.5/5 - (342 امتیاز)

امروزه بسیاری از خانم ها در حین برقراری رابطه جنسی با همسرشان به ارگاسم نمی رسند به نطر شما علت ارضا نشدن زن در رابطه جنسی چیست؟ آیا ارضا نشدن زن در رابطه جنسی قابل درمان است؟ در حقیقت ارگاسم یکی از مرحله های جنسی تمامی انسان ها است و در بسیاری از شرایط هدف برقراری رابطه جنی ارگاسم رسیدن زوجین و تولید مثل می باشد.

از طرفی امروزه خانم های زیادی وجود دارند که حتی یک بار هم تجربه ارضا شدن را نچشیده اند که در این صورت مشکلاتی برای ان ها به مرور زمان پدید می آید اما چه مشکلی؟ در دنیای روانشناسی به ارضا نشدن زن در رابطه جنسی اختلال ارگاسمی زنان می گویند و خانم هایی که با این مشکل درگیر هستند در واقع اختلال ارگاسمی دارند. اگر شما هم به این نوع اختلال دچار شده اید و یا در ارضا شدن خود مشکل دارید کافیست در ادامه ما را دنبال کنید. زیرا ما در ادامه به بررسی نشانه ها، علت ها و درمان این نوع اختلال در خانم ها پرداخته ایم تا سهمی در لذت بردن شما و رهایی از این اختلال داشته باشیم.

اختلال ارگاسم رسیدن زنان یا همان ارضا نشدن زن در رابطه جنسی

اختلال ارگاسم در زنان یا ارضا نشدن زن در رابطه جنسی چیست؟ چرا این اختلال به وجود می آید؟ اصلا اختلال ارگاسم در زنان چیست؟ اختلال ارگاسمی زنان که به آن آنورگاسمی نیز می گویند به معنی ناتوانی در رسیدن به ارگاسم پس از تحریک جنسی گفته می شود. در اصل افرادی که به این نوع اختلال دچار می شوند نمی توانند لذت ارضا شدن را بچشند و در صورت ناتوانی در این امر گویی فرد هیچ لذتی از رابطه جنسی با همسرش نبرده است.

این امر به مرور زمان باعث می شود تاثیراتی بر روی زندگی فرد ایجاد شود و فرد دیگر از زندگی خود رضایت نداشته باشد که نتیجه آن گاهی ممکن است به پریشانی و افسردگی نیز منجر شود. متاسفانه امروزه اختلال ارگاسمی که موجب ارضا نشدن زن در رابطه جنسی شده است یکی از شایع ترین مشکل های جنسی در خانم ها می باشد که امروزه در سراسر دنیا خانم های زیادی به ان مبتلا شده اند. در این حین چه باید کرد؟

نشانه های ارضا نشدن زن در رابطه جنسی

در اصل خانمی که در اول یا آخر رابطه جنسی با همسرش ارضا نمی شود به اختلال ارگاسم دچار شده که هرچقدر هم همسرش یا خودش ناحیه تناسلی و اندام های مختلف بدنش را تحریک کند به ارگاسم نمی رسد که در نهایت گفتیم فرد حتی ممکن است در کنار لذت نبردن در بلند مدت به افسردگی نیز دچار شود. اکنون شما هم می خواهید بدانید که به این نوع اختلال گرفتار شده اید یا نه؟ آیا شما هم بعضی از مواقع در حین رابطه جنسی ارضا نمی شوید؟ کافیست نگاهی به شایع ترین نشانه ها و علائم ارضا نشدن زن در رابطه جنسی بیندازید تا متوجه شوید که دچار این اختلال شده اید یا خیر. از علائم یا نشانه های ارضا نشدن زن در رابطه جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • رسیدن به ارگاسم با تاخیر زیاد
 • تعداد دفعاتی که به ارگاسم می رسد کم است
 • در بسیاری از اوقات حتی ارگاسم را تجربه نمی کند
 • حس‌های فیزیکی فرد هنگام به ارگاسم رسیدن بسیار ضعیف هستند یعنی کیفیت ارگاسم پایین است
مشکل ارضا نشدن زنان در سکس

مشکل ارضا نشدن زنان در سکس

ناتوانی جنسی آنورگاسمی مادام العمر

ناتوانی جنسی آنورگاسمی مادام العمر چیست؟ ناتوانی جنسی آنورگاسمی مادام العمر یکی از اختلال های رسیدن به ارگاسم در خانم ها می باشد. این اختلال به این معنی است که فرد هرگز ارگاسم را در رابطه زناشویی تجربه نکرده است که به آن ناتوانی جنسی آنورگاسمی یا ناتوانی در ارگاسم اولیه نیز می ‌گویند.

ناتوانی جنسی آنورگاسمی اکتسابی

ناتونی جنسی آنورگاسمی اکتسابی که یکی از اختلال های ارضا شدن زن در حین رابطه جنسی است چه می باشد؟ ناتوانی جنسی آنورگاسمی اکتسابی به این معنی است که فرد ارگاسم را تجربه کرده است اما در حال حاضر در رسیدن به آن ناتوان است که ناتوانی در ارگاسم ثانویه نیز به آن گفته می ‌شود.

ناتوانی جنسی آنورگاسمی موقعیتی

ناتوانی جنسی آنورگاسمی موقعیتی چیست؟ ناتوانی جنسی آنورگاسمی موقعیتی به این معنی است که فرد تنها در طول شرایط خاص مثل برقراری رابطه جنسی دهانی یا … قادر به رسیدن به ارگاسم است. یا حتی فردی که به این نوع اختلال ارگاسم دچار شده ممکن است در ارتباط با یک شریک خاص به ارگاسم برسد و در موقعیت دیگر و با شریک دیگر نتواند.

ناتوانی جنسی آنورگاسمی تعمیم یافته

یکی دیگر از اختلال های ارگاسم ناتوانی جنسی آنورگاسمی تعمیم یافته است یعنی چه؟ ناتوانی جنسی آنورگاسمی تعمیم یافته به این معنی است که فرد در هر موقعیت و با هر شریک جنسی به ارگاسم نمی‌ رسد در حالی که قبلا توانسته بود به ارگاسم برسد. که ارضا نشدن زن در رابطه جنسی در آخر منجر به دلسردی زن و مرد در رابطه جنسی می ‌شود و روابط عاطفی آن‌ ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید : نقاط حساس بدن زنان در رابطه جنسی

[/alert]

آیا ارضا نشدن در رابطه جنسی علتی دارد؟

تا به اینجا دانستید که ماهیت ارضا نشدن زن در رابطه جنسی و اختلال های رسیدن به ارگاسم چیست. اما بسیاری از خانم ها علتی برای دچار شدن به این اختلال پیدا نکرده اند به نظر شما علت چیست؟ به طور کلی اگر یک خانم به هر نوع اختلال ارگاسمی دچار شده باشد به دو علت است علل روانشناختی و زیستی. اگر می خواهید در مورد علل روانشناختی و زیستی ارضا نشدن زن در رابطه جنسی بدانید کافیست باز هم ما را دنبال کنید.

علل روانشناختی ارضا نشدن زن در رابطه جنسی

به طور کلی اگر یک خانم بخواهد با همسرش اقدام به برقراری رابطه جنسی کند باید آمادگی هایی مانند آمادگی روحی و شرایط روانی مناسب در حین نزدیکی برخوردار باشد. در اصل اگر خانم در ابتدای برقراری رابطه جنسی امادگی های لازم را نداشته باشد منجر به ارضا نشدن زن در رابطه جنسی می شود. از جمله عوامل روانشناختی ارضا نشدن زن در رابطه جنسی عبارت هستند از :

 • مشکلات روحی و روانی مانند اضطراب یا افسردگی که می‌ توانند لذت بردن خانم را محدود کنند.
 • نارضایتی از شرایط بدنی و ظاهر اندام ممکن است باعث شود بر فرد فشار روانی وارد شود.
 • استرس و فشار مالی خانم ها.
 • باورهای فرهنگی و مذهبی فرد نقش مهمی در تجربه های جنسی فرد بازی می‌ کنند.
 • ترس از بارداری یا بیماری ‌های مقاربتی .
 • خجالت کشیدن و احساس گناه در مورد لذت بردن از تجربیات جنسی.
 • قرار گرفتن در معرض سوء استفاده جنسی یا عاطفی در گذشته.
 • عدم ارتباط صحیح با شریک زندگی، درگیری های حل نشده، دعواها و تعارضات باقی مانده.
 • خیانت و یا عدم اعتماد .
 • شک به همسر .

علل زیستی ارضا نشدن زن در رابطه جنسی

 • بیماری ‌ها : بیماری ‌هایی مانند دیابت و بیماری ‌های عصبی مانند ام اس می‌ تواند بخشی از چرخه پاسخ جنسی انسان را تحت تاثیر قرار دهد.
 • بیماری‌ های زنانه : اوج لذت جنسی ممکن است با انجام جراحی ‌های زنانه مانند سرطان دچار تغییر شود.
 • داروها : مهار کننده های انتخابی باز جذب سروتونین، دارو های فشار خون، آنتی هیستامین ها و دارو های ضد افسردگی و ضد اضطراب ممکن است در رسیدن به ارگاسم اختلال ایجاد کنند.
 • مصرف الکل و سیگار : مصرف بیش از حد الکل می ‌تواند توانایی عضلات را برای رسیدن به ارگاسم تحت تاثیر قرار دهد. مصرف سیگار هم همان عملکرد را با محدود کردن جریان خون دارد.
 • روند پیری : با افزایش سن تغییرات طبیعی در آناتومی، هورمون‌ ها، سیستم عصبی و سیستم گردش خون ایجاد می ‌شود که همگی می‌ توانند بر روی تمایلات جنسی شما تاثیر بگذارند. برای مثال به خاطر کاهش سطح استروژن در طی انتقال به یائسگی جریان خون به واژن و کلیتوریس کاهش می ‌یابد.
ارضا نشدن زنان در رابطه زناشویی

ارضا نشدن زنان در رابطه زناشویی

تشخیص مشکل عدم ارضای زنان

آیا می دانید ارضا نشدن زن در رابطه جنسی توسط متخصصین این حوزه چگونه تشخیص و ارزیابی داده می شود؟ تشخیص مشکل ارضا نشدن زن در رابطه جنسی با معاینه فیزیکی و وضعیت فرد ارزیابی می شود. برای مثال اگر به یک پزشک مراجعه کنید در ابتدا سوال هایی از شما در برقراری رابطه جنسی با همسرتان می پرسد. در این حین حتما باید خجالت را کنار بگذارید و راحت با دکتر تان در مورد مشکل پیش آمده صحبت کنید.

حتی در بسیاری از اوقات ممکن است پزشک اقدام به معاینه فیزیکی برای شناسایی عوامل به خصوص وجود بیماری‌ های زمینه‌ ای انجام دهد. به طور کلی پزشک در مواردی واژن را معاینه می ‌کند تا متوجه شود مشکل آشکار و علت فیزیکی برای عدم ارضا شدن زن در رابطه جنسی وجود دارد یا خیر. همچنین باید بدانید که اگر می خواهید اختلال ارگاسم خود را درمان کنید باید با پزشک تان کاملا راحت باشید.

درمان روانی ارضا نشدن زنان

به طور کلی دو نوع راه یا همان روش برای درمان ارضا نشدن زن در رابطه جنسی وجود دارد اولین روش درمانی این اختلال، درمان روانی می باشد. یکی از گزینه های درمان روانی کمک از مشاوره است. در حقیقت مشاوره درگیری‌ ها و اختلافات در زندگی زناشویی که یکی از علل های آنورگاسمی و ارضا نشدن در زنان هستند را پیدا می کند. سپس این مشاوره از طریق حل اختلافات و تنش‌ ها تلاش می کند زندگی زناشویی شما را اصطلاح کند. جهت این کار می توانید با ما تماس بگیرید و با کمک مشاورین مجرب ما این مشکل را ریشه کن کنید.

یکی دیگر از گزینه های درمان، رفتار درمانی شناختی می باشد اما رفتار درمانی شناختی چیست؟ در این نوع درمان روانی ابتدا پزشک تکنیک هایی که در شناخت درمانی اختلالات کژکاری جنـسی به کار می ‌روند را بررسی می کند. این اختلالات شامل طیفی از روش‌ هایی هستند که به طور مستقیم بر افزایش مهارت‌ های شناختی و کاهش فعالیت های شناختی متمرکز می ‌شوند.

درمان‌ دارویی ارضا نشدن زنان

درمان با استروژن یکی از روش های درمانی دارویی در ارضا نشدن زن در رابطه جنسی می باشد. استروژن درمانی سیستمیک می ‌تواند اثر مثبتی بر عملکرد مغز و خلق و خو داشته ‌باشد. این عامل به صورت مستقیم بر سیستم پاسخ جنسی تاثیر می‌ گذارد. استروژن درمانی موضعی در شکل‌ های کرم واژینال یا یک شیاف هستند که در واژن قرار داده شده یا مالیده می‌ شوند که موجب افزایش جریان خون و بهبود تحریک جنسی خواهند شد. درمان با هورمون تستوسترون یکی دیگر از روش های درمان دارویی برای ارضا نشدن زن در رابطه جنسی می باشد. چون که تستوسترون نقش مهمی در عملکرد جنسی زنان بازی می ‌کند و این ماده حتی ممکن است به افزایش تحریک جنسی کمک کند.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید : عوارض رابطه جنسی زیاد

[/alert]

درمان ارضا نشدن زنان با تغییر سبک زندگی

به شما گفتیم که به طور کلی دو نوع درمان دارویی و روانی برای ارضا نشدن زن در رابطه جنسی وجود دارد. اما یکی دیگر از راه های درمان ارضا نشدن زن در رابطه جنسی تغییر سبک زندگی می باشد که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند. بخش کلیدی و اصلی درمان تغییر سبک زندگی با همسر و رسیدگی به مشکلات عاطفی است که می‌ توانند بسیار استرس ‌زا باشند و بر ارضا نشدن زنان تاثیر دارند.

به عبارتی صریح تر لازم است زنان درک عمیقی از بدن خود داشته باشند و انواع محرک‌ های جنسی مناسب خود را بشناسند. شناخت بدن و اینکه بدانید دوست دارید چگونه تحریک شوید باعث رضایت جنسی و به مرور موفقیت در ارضا شدن می‌ شود. به همین دلیل از همسر و شریک خود بخواهید تحریک جنسی را بیشتر کند. چون برخی از زنانی که در رابطه جنسی ارضا نمی‌ شوند معمولا به اندازه کافی مورد تحریک و معاشقه قرار نگرفته اند.

روش‌ های رسیدن به ارگاسم در زنان

آیا می دانید چگونه می توانید به ارگاسم برسید؟ در پست نقاط حساس بدن زنان در رابطه جنسی به طور مفصل به آن پرداخته ایم، به طور کلی راه ها و روش های زیادی برای به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی وجود دارد در هر کس متفاوت از فرد دیگر است. برای مثال بعضی از خانم ها از راه کلیتوریس و برخی دیگر از راه واژینال، مقعد و یا پستان‌ ها به ارگاسم می ‌رسند. البته مناطق دیگری هم مانند انگشت‌ های پا، گردن و … هستند اما این مناطق مهم‌ ترین مناطق تحریک پذیر در بدن تمامی زنان است که فرد را سریعتر به ارگاسم می رساند. به همسر خود می توانید نقاط تحریک پذیرتان را بگویید تا آن ها با تحریک این نقاط شما را به اوج لذت برسانند.

جمع بندی نهایی

در پایان این مقاله به طور کلی با نشانه ها، علت ها، دلایل و … ارضا نشدن زن در رابطه جنسی آشنا شدید. همچنین دریافتید که اگر به اختلال ارگاسم دچار شده اید از چه راهی برای درمان اقدام کنید. در سخن اخر این مقاله امیدوار هستیم از مطالب فوق استفاده کرده باشید و با بهره بردن از آن اوج لذت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *