مشاوره قبل از ازدواج

به چه نکاتی قبل از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند باید توجه کنیم؟

ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند
Rate this post

برعکس بانوان مردانی که به هر دلیلی از همسرانشان جدا می شوند با دست باز یا به عبارتی دیگر به راحتی می توانند ازدواج کنند. حتی بالا رفتن سن دختران در جامعه باعث شده که این گونه مردان برای تشکیل خانواده و ازدواج دوباره به سراغ دختر های جوان به جای خانم های مطلقه بروند. از نظر شرع و عرف این مسئله هیچ ایرادی ندارد اما اشکال موضوع اینجاست که این گونه دختران بدون توجه به نکات و باید ها و نباید های ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند وارد زندگی با آن ها می شوند.

در این مقاله قصد داریم در مورد نکات ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند به علاوه آسیب های ناشی از اشتباه در اینگونه ازدواج ها صحبت کنیم. همچنین چه از لحاظ آماری بخواهیم به این قضیه نگاه بکنیم و چه با رویکرد کاهش آسیب بخواهیم وارد شویم اولویت طرح این مسئله از نگاه دختران مجرد منطقی به نظر می ‌رسد. البته بیشتر در این مقاله سعی شده تا نکاتی مطرح شود که برای دختران مجرد که قصد ازدواج با مردان مطلقه را دارند مفید باشد.

شرایط ازدواج با مردی که فرزند دارد

همانطور که همه ما مسلمانان می دانیم ازدواج یک امر پسندیده و حتی مورد تاکید اسلام می باشد. به همین دلیل یکی از دغدغه ها و چالش های افرای که در سن ازدواج هستند انتخاب فرد مناسب می باشد. در حقیقت اگر در انتخاب همسر، فرد شناخت و بررسی های بیشتری انجام دهد ازدواج او با موفقیت و شادکامی همراه است. از طرفی امروزه شاهد دخترانی هستیم که ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند را به مرد مجرد ترجیح می دهند، اما چرا؟

با بالا رفتن سن ازدواج بسیاری از جوانان به خصوص دختران تن به ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند می دهند. به این گونه دختران در وهله ی اول باید گفت که ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی برای آن ها به وجود می آورد. به همین دلیل به آن ها توصیه می کنیم قبل از ازدواج با این گونه افراد به چند نکته که در ادامه به آنها میپردازیم توجه کنند. در اصل طلاق یکی از بدترین و تلخ ترین اتفاق ها برای هر دختر و پسری می باشد اما برای ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند ابتدا باید درباره گذشته و طلاقش سوال هایی بپرسید.

ازدواج موفق با مرد مطلقه

ازدواج موفق با مرد مطلقه

چه مدت از طلاق او گذشته است؟

هر دختر و پسری پس از طلاق گرفتن به زمانی دست کم بین یک تا دو سال نیاز دارند تا بتوانند خود را به اصطلاح پیدا کنند و پس از آن بتوانند ازدواج جدیدی را تجربه کنند. در این مدت یک تا دو ساله مرد یا زن باید تکلیف خود را در زندگی قبلی اش صاف کند و اگر فرزند نیز دارد تصمیم بگیرد که با خودش یا همسرش زندگی کند. به همین دلیل اگر خواستار ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند هستید باید بسیار به زمان طلاق او دقت کنید. زیرا به احتمال زیاد فردی که زیر دو سال یا یک سال است طلاق گرفته هنوز بحران طلاق را پشت سر نگذاشته و این امر به نفع شما و زندگی تان نخواهد بود.

علت طلاق او چه بوده است؟

بررسی و شناختن اینکه انگیزه طلاق خاستگار شما از همسر قبلی اش چه بوده است در امر ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند بسیار مهم می باشد. شما باید علت طلاق خواستگار تان را از زبان خود او بشنوید اما از تحقیق نیز غافل نشوید. شما حتی می توانید به سراغ همسر قبلی او بروید و علت طلاقشان را از زبان او نیز بشنوید . شناخت اخلاق و روحیات طرف مقابلتان بسیار مهم می باشد و همسر سابق ایشان منبع اطلاعات بسیار خوبی برای شما در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند می باشد.

چه چیزهایی از زندگی قبلی به گردن او است؟

در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند حتما باید از او بپرسید که نگهداری از فرزند به عهده او می باشد یا همسر قبلی اش و اگر فرزند مرد مطلقه پیش مادرش زندگی می کند چه روزهایی با آن ها خواهد بود. حتی از او بپرسید آیا او ملزم به پرداخت مهریه به همسر قبلی است یا خیر و چقدر از درآمدش را باید صرف فرزند و پرداخت مهریه کند. در حقیقت پرسیدن این سوالات در ارتباط با ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند باعث می شود انتخاب آگاهانه تری داشته باشید و در زندگی حد الامکان با مشکل روبرو نشوید .

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید

آیا داشتن رابطه جنسی در دوران نامزدی درست است؟ [/alert]

به چه نکاتی قبل از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند باید توجه کنید؟

اگر یک مرد مطلقه دارای فرزند خاستگار شما بود و شما هم به ازدواج با او راضی هستید باید قبل از ازدواج با این مرد به چند نکته توجه کنید. نکات قبل از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند عبارت است از :

پذیرفتن فرزند او به عنوان یکی از اعضای خانواده

اگر خاستگار شما یک ازدواج ناموفق داشته که ثمره آن یک فرزند بوده است چه فرزند او با شما زندگی کند یا نه باید او را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید. حتی اجازه دهید در صورتی که فرزندش با همسر قبلی اش زندگی می کند به خانه شما بیاید و برخی تعطیلات را با پدرش بگذراند.

ارتباط داشتن او با همسر قبلی اش

اگر خواستگار شما فرزند دارد باید بپذیرید که او ممکن است به خاطر فرزندش گاهی با همسر قبلی خود در ارتباط باشد. همچنین هر از گاهی به خاطر فرزندش لازم است با همسر سابقش تلفنی صحبت کند و یا او را ببیند.

پذیرفتن تعهدات او

اگر خواستگارتان از زندگی قبلی خود فرزند دارد باید بپذیرید که او باید بخشی از درآمدش را برای مخارج فرزندش و یا به عنوان مهریه بپردازد.

شناخت ویژگی های فرزند او

در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند علاوه بر شناخت ویژگی های این مرد باید فرزند او را هم به خوبی بشناسید. برای شناخت ویژگی های فرزند خاستگارتان مراجعه به روانشناس کودک و نوجوان بسیار به شما کمک می کند.

مهم ترین نکات قبل از ازدواج با مرد مطلقه

در ادامه برخی از مهم ترین نکات قبل از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند را برای آگاهی هرچه بیشتر شما مطرح کرده ایم که قبل از ازدواج حتما باید به آنها توجه کنید.

تحقیق کردن

ممکن است خاستگارتان در حین ارتباط با شما و حتی در محیط کارش رفتاری مثبت داشته باشد. رفتار افراد در محیط کار نمی تواند نشان دهنده کلیت شخصیت آنها باشد. به همین دلیل در مورد نوع رفتار، اخلاق، خلق وخو و صفات و شخصیت او در بین دوستان، آشنایان … تحقیق کنید.

وارد کردن خانواده در بحث ها

به خانواده تان بگویید که فردی که به خواستگاری شما می آید مطلقه بوده است و از آنها بخواهید که او را ارزیابی کنند و نظرشان را بگویند.

وارد نشدن در رابطه جنسی

اگر صیغه محرمیت خوانده اید تا وقتی که رسما عقد دائم نکرده اید وارد رابطه جنسی نشوید. اگر خواستگارتان به خاطر ناکامی جنسی ای که از ازدواج قبلی اش مطرح می کند برای شما شرط و شروط می گذارد وخواهان برقراری رابطه جنسی است این کار را به هیچ وجه انجام ندهید.

ضرورت مراجعه به مشاور قبل از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند

ضرورت مراجعه به مشاور قبل از ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند

مراجعه به مشاور قبل از ازدواج با مرد مطلقه

در ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند زیاد به وضعیت مالی او توجه نکنید. در حقیقت فردی که تجربه زندگی مشترک را دارد بیشتر از یک فرد مجرد دارایی دارد و ممکن است حتی دارای خانه و ماشین باشد که فرد مجرد از آن بی بهره است. به همین دلیل تنها به مسائل مالی او فکر نکنید زیرا این مسائل در زندگی مشترک به تنهایی باعث خوشبختی شما نمی شوند.

حتی بسیاری از دختران مجرد امروزه تصور می کنند که خواستگاران مطلقه چون تجربه یک زندگی را داشته اند پخته تر از افراد مجرد می باشند. به این نوع طرز فکر باید گفت که همه مردان مطلقه پخته نیستند و چه بسا که پسران مجرد ممکن است از مردان مطلقه پخته تر باشند.

اهیمت مشاوره برای ازدواج با مرد مطلقه

اگر خاستگاری دارید که در ازدواج قبلی اش با مشکل مواجعه شده و نتیجه آن طلاق بوده و شما هم خواهان ازدواچ با مرد مطلقه دارای فرزند هستید باید بدانید که با یک تصمیم پر دغدغه رو به رو هستید. در اصل شما باید مسائل مبهم درباره گذشته او، همسر قبلی و فرزندانش را در نظر بگیرید و سپس بر اساس منطق بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

ما به شما کمک گرفتن از یک مشاوره حرفه ای را نیز پیشنهاد می کنیم. در حقیقت یک مشاوره خبره در حیطه خود پس از صحبت های دقیق و کارشناسانه با شما و خواستگارتان برای گرفتن بهترین تصمیم برای ادامه رابطه یا تمام کردن آن به شما کمک می کند. جهت این کار می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاورین خبره ی ما جهت داشتن ازدواجی موفق کمک بگیرید.

نکات مثبت درمورد ازدواج با مرد مطلقه

نکات مثبت درمورد ازدواج با مرد مطلقه

نکات مثبت ازدواج با مرد مطلقه

درست است که ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند چالش برانگیز به نظر میرسد ولی نکات مثبتی هم دارد که در ادامه به آنها پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

بسیار با ملاحظه هستند

طبق گفته های تعدادی از خانم ها که با مردهایی بزرگ تر از خودشان ازدواج کرده اند و حتی قبلا تجربه یک زندگی مشترک داشته اند بررسی شده که بودن در یک رابطه طولانی‌ مدت با این مردان باعث می‌ شود که آن ‌ها رفتاری متفاوت در روابطشان داشته باشند. در نکات مثبت ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند بررسی شده که این مردان نسبت به خواسته ها و تمایلات همسرشان توجه بیشتری دارد و خیلی محترمانه و با ملاحظه با آن ها رفتار می کنند.

ازدواج با چنین مردانی بدین صورت است که او همواره تلاش می کند به لباس و مدل موهای شما توجه ویژه ‌ای نشان دهد و حتی سعی می ‌کند از آن‌ ها تعریف و تمجید کند. این توجه در این نوع مردان نه تنها ظاهری نیست بلکه حتی از جانب این مردان بسیار جدی و بااهمیت تلقی می ‌شود. از طرفی زندگی با مردی که می‌ داند چطور رفتار کند تا یک زن را راضی و خوشحال نگه دارد بسیار لذت ‌بخش برای هر زنی می باشد.

بسیار اهل کار کردن در خانه هستند

یکی از بهترین و بزرگ ترین نکات مثبت ازدواج ب مرد مطلقه دارای فرزند این است که او می داند چطور در خانه به خصوص در آشپزخانه به همسر خود کمک کند. از آنجایی که این مرد مدتی را تنها زندگی کرده و خودش کارهایش را انجام داده به دنبال کسی که نیست که تنها لباس ‌هایش را بشورد. بلکه از این مرد می توان انتظار داشت زمانی که شما از کار زیاد خسته هستید یا حوصله ندارید ناهار را آماده کند.

[alert style=”warning”]حتما مطالعه کنید

سیاست های زنانه قبل از ازدواج که برای داشتن ازدواجی موفق حتما باید بدانید

[/alert]

جمع بندی نهایی

در جمع بندی نهایی مقاله ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند دریافتید که ازدواج کردن دختر مجرد با مرد مطلقه همیشه بد نیست و چندان دور از ذهن نمی باشد و حتی گاهی می تواند نتایج و سرانجام بسیار خوبی را هم برای دو طرف به ارمغان آورد به شرطی که دختران انتخاب منطقی و آگاهانه ای داشته باشند. در سخن اخر این مقاله امیدوار هستیم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد و با بهره گیری از آن ازدواجی موفق و لذت بخش داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *