بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج

در مقاله پیش رو در صدد معرفی تاثیرگذارترین فاکتورها در انتخاب بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج هستیم. از آنجایی که نوروفیدبک، یکی از روش های درمانی کم سابقه در ایران است، در ابتدا، پروسه درمان بیماری به وسیله نوروفیدبک را شرح خواهیم داد و در ادامه نیز، با توجه به اینکه شمار پزشکان غیر متخصصی که از ابزار و روش های غیر استاندارد برای نیل به اهداف صرفا مادی استفاده می کنند در حال افزایش است، به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که برای مراجع، در انتخاب مرکز درمانی مناسب و تشخیص سره از ناسره موثر واقع خواهد شد.

نوروفیدبک به زبان ساده

نوروفیدبک شکلی از بیوفیدبک است که برای درمان به بسیاری از بیماری ها مانند ADHD، اضطراب و افسردگی کمک می کند. البته نوروفیدبک، تنها برای درمان بیماری های حوزه روان کاربرد ندارد. بسیاری افراد دیگر از آن برای بهبود عملکرد روان و مغز خویش بهره می برند. با نوروفیدبک، افراد یاد می گیرند که چگونه امواج مغزی خود را کنترل کنند تا بتوانند سلامت روانی بهتری را تجربه کنند یا توانایی های خود را در زمینه های خاصی مانند برخی رشته های ورزشی و یا درسی افزایش دهند.

برخی از افراد ممکن است از نوروفیدبک برای بهبود تمرکز خود استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از آن برای مدیریت استرس یا اضطراب خود بهره ببرند. نوروفیدبک همچنین می تواند برای افراد مبتلا به ADHD یا اوتیسم مفید باشد و گاهی اوقات نیز برای درمان بیماری هایی مانند میگرن یا صرع مورد استفاده قرار می گیرد.

اولین قدم در مراجعه به یک مرکز نوروفیدبک معتبر

اولین قدم داشتن یک ارزیابی عصب روانشناختی است که می تواند از یک ارزیابی بسیار مختصر تا یک ارزیابی جامع متغیر باشد. این ارزیابی، به تعیین نوع بازخوردی که از نواحی مغزی خود نیاز دارید بسیار کمک می کند. سپس یک نقشه مغزی به شما ارائه می شود که نشان می دهد امواج مغزی تان در چه نقطه ای در اوج عملکرد خود هستند. این نقشه مغزی یا eeg کمی (qEEG)، به پزشک شما کمک خواهد کرد تا قدم بعدی خود را مشخص سازد که در طی آن، یادگیری نحوه کنترل فعالیت امواج مغزی و گسترش دامنه استفاده از آن میسر خواهد شد. شایان ذکر است که پیشرفته ترین شکل qEEG موجود با استفاده از LORETA انجام می شود.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، روز به روز، بر تعداد افراد غیر متخصصی که وارد حوزه روان درمانی می شوند افزوده می شود. بنابراین، تشخیص بهترین مرکز درمانی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج
بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج

اعتبار مراکز نوروفیدبک را چگونه بسنجیم؟

انتخاب مراکز معتبر نوروفیدبک یک تصمیم پر اهمیت است چراکه انتخاب پزشک کم تجربه و یا غیر متخصص می تواند خسارت های جبران ناپذیری داشته باشد. در خوشبینانه ترین حالت، چنین تصمیمی- اگر منجر به بروز عوارض جانبی خطرناک نیز نگردد؛ عدم پیشرفت و نتیجه گیری و ضایع شدن زمان و هزینه تان را در پی خواهد داشت.
برای پیش گیری از چنین پیش آمدهایی، در انتخاب مراکز درمانی به موارد زیر توجه فرمایید:

پزشکانی که برای همه، نسخه مشترکی می پیچند

اکثر مراکز درمان، برای تمام بیماران نسخه واحدی را تجویز می کنند. برای مثال، آنان پروتکول واحدی برای بیماری بیش فعالی در نظر گرفته اند و برای هر مراجع همان روند و پروسه درمانی را پیشنهاد می دهند. بهمین نیز سبب می شود تا تعداد کثیری از بیماران، نتیجه مطلوب را به دست نیاورند و یا اینکه علائم بیماری شان پس از طی کردن پروسه درمانی دوباره عود می کند. در حالی که، هدف از این جلسات، تهیه نقشه مغزی منحصر به آن فرد و ارائه پروتکول های درمانی مختص بیمار است.

از سویی بسیاری از مراکز نوروفیدبک، به علت عدم آشنایی با این حوزه و توانمندی های آن، به ناتوانی خود در درمان بیماری هایی همچون صرع، میگرن، اعتیاد و … اذعان می کنند. در حالی که نوین مشاوره، بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج چنین روندی را طی می کند و در درمان این بیماری ها نیز پیش قدم است.

به کار بردن ابزار های نامعتبری که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را ندارند

امروزه، اکثر مراکز نوروفیدبک در ایران به غیر از مرکز مشاوره نوین که یکی از بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج است و چند مرکز درمانی دیگر در سایر نقاط؛ ابزار ها و دستگاه هایی را به کار می برند که مورد تایید FDA آمریکا -سازمان غذا و داروی آمریکا نیستند. به جرئت می توان گفت، یکی از بهترین دستگاه های نوروفیدبکی که تائیدیه غذا و داروی آمریکا را دارد، دستگاه نکسوس است که در ایران، به دلیل هزینه بسیار بالای آن، کمتر مرکز درمانی آن را تهیه می کند.

دارودرمانی و نوروسایکولوژی به طور همزمان

همانطور که در مقاله لورتا نوروفیدبک اشاره کردیم، نوروفیدبک روشی غیر دارویی برای بهبود بیماری ها است و برای افرادی که از روان درمانی یا درمان های دارویی گریزان اند پیشنهاد می شود.به وفور دیده شده است که اکثر مراکز نوروفیدبک، همزمان با نوروفیدبک از دارودرمانی هایی نیز استفاده می کنند که در تضاد با ذات و ماهیت نوروفیدبک است. باید توجه کنید که چنین اقداماتی یا از کم تجربگی پزشک نشات می گیرد و یا پزشک شما، در صدد افزایش هزینه های درمانی و کسب در آمد بیشتر از بیماری شماست.

عدم استفاده از متخصص نوروسایکولوژی

عصب روان شناسی یا نوروسایکولوژی تخصصی است که به مطالعه و بررسی تأثیراتی که ساختار و عملکرد مغز در شکل‌گیری فرایندهای روانشناختی ایجاد می‌کند می‌پردازد و با عصب شناسی بسیار متفاوت است. با این همه، بسیاری از مراکز نوروفیدبک در واقع از درمانگرانی استفاده می کنند که متخصص نوروسایکولوژی نبوده و دانش آموختگان رشته های دیگری همچون روانشناسی، روان پزشکی، مشاوره و … هستند که با شرکت در دوره های اموزشی کوتاه مدت در عرض چند ماه وارد حیطه نوروسایکولوژی شده و خود را نوروتراپیست می پندارند. این در حالیست که برای کسب تخصص در این رشته می باید به صورت آکادمیک آن را دنبال کرد.

در پایان، به خاطر داشته باشید، ارزیابی و نوروفیدبکی که در ابتدای کار، مرکز مشاوره ای که انتخاب کرده اید برای شما ارائه می کند تنها آغاز راه است. مرکز مشاوره نوین بعنوان یکی از بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و کرج ، پس از طی این پروسه، سیستمی جامع در اختیار شما قرار خواهد داد تا شما یا عزیزانتان بتوانید بهترین نسخه از خودتبدیل شده و بتوانید خلبان آسمان آرزوهای خویش باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
Scan the code
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟